alabasta

Królestwo Alabasty jest pustynnym królestwem, znajdującym się na wyspie Sandy, w pierwszej części Grand Line. Królestwo Alabasty było jednym z dwudziestu krajów założycielskich, które 800 lat temu uczestniczyły w powstaniu Globalnego Rządu.

Alabasta
alabasta2.jpg
region: Grand Line - Raj
Wyspa Sandy
debiut: Rozdział 113

Królestwo Alabasty jest pustynnym królestwem, znajdującym się na wyspie Sandy, w pierwszej części Grand Line.

Dzięki wydarzeniom, które miały tu miejsce Monkey D. Luffy otrzymał list gończy na ฿ 100.000.000, natomiast Roronoa Zoro na ฿ 60.000.000. Tutaj również swój tytuł Królewskiego Wojownika Mórz stracił Crocodile, a jego organizacja – Baroque Works – rozpadła się. Miejsce to jest ważne, także dlatego, że znajduje się tu Poneglyph wskazujący lokalizację jednej z starożytnych broni, Plutona.

Królestwo Alabasty było jednym z dwudziestu krajów założycielskich, które 800 lat temu uczestniczyły w powstaniu Globalnego Rządu.

Alabasta znajduje się na letniej wyspie Sandy, na której dominuje klimat typowo pustynny. Jest to bardzo duże królestwo, składające się z kilkunastu różnych miast i wiosek, a liczba jego mieszkańców liczy ponad 10 milionów. Przez wyspę przepływa olbrzymia rzeka Sandora.

Architektura w Alabascie jest bardzo podobna do budynków znanych z Bliskiego Wschodu.

Rodzina królewska

Mieszkańcy

Postać: Wiek: Wzrost: Funkcja: Status: Płeć:
Nefertari Vivi 18 1,69 m Księżniczka żyje K
Nefertari Cobra 50 1,82 m Król nie żyje M
Nefertari Titi - - Królowa nie żyje K
Kohza 22 1,77 m Minister Środowiska żyje M