baroque_works

Baroque Works było przestępczą organizacją stworzoną przez byłego Królewskiego Wojownika Mórz - Sir Crocodile - w celu destabilizacji i przejęcia kontroli nad królestwem Alabasty, a także zdobycia starożytnej broni - Plutona. W tym celu organizacja przeprowadzała szereg różnego rodzaju aktów sabotażu i morderstw, ostatecznie doprowadzając Alabaste na skraj wojny domowej.

Organizacja zatrudniała głównie zwykłych najemników i łowców nagród, jednak jego elitarni członkowie byli znacznie lepiej wyszkolonymi wojownikami i szpiegami. Pomimo wielu niepowodzeń, jej ostateczny plan - Operacja Utopia - prawie zakończyła się sukcesem i została ledwo powstrzymana przez połączone wysiłki Księżniczki Vivi, Słomkowych Kapeluszy i jednostki marynarki wojennej dowodzonej przez Smokera.

Po niepowodzeniu Operacji Utopia, organizacja została zdemaskowana i rozwiązana, a Crocodile i większość jego podwładnych, została aresztowana przez marynarkę wojenną. Z czasem wielu jej członkom udałe się zbiec i w dalszym ciągu wpływają na wydarzenia na świecie.

Wszyscy członkowie Baroque Works posługują się kryptonimami i korzystają z nich w komunikacji, gdyż zgodnie z jedną z zasad, nie znają oni między sobą swoich prawdziwych nazwisk. Mężczyźni w swoich kryptonimach używają cyfr, natomiast kobiety korzystają z nazw dni i świąt. Każdy agent (oprócz Mr. 2) działa i porusza się w towarzystwie jednej agentki.

Szef

Mr. 0 pełnił rolę szefa organizacji, natomiast Miss All Sunday była wiceszefową i głównodowodzącą zasobami ludzkimi.

Agenci oficerowie

Agenci którym zlecano misje o najwyższej wadze. Większość z nich to władający mocami diabelskich owoców. Podwładni oficerów to Billions (200 osób).

Agenci polowi

Agenci którzy działali w początkowych rejonach Grand Line, a ich głównym zadaniem było gromadzenie funduszy na rzecz Baroque Works. Dowodzili szeregowymi członkami organizacji zwanymi Millions (1800 osób).

Unluckies

Ich zadaniem było przekazywanie informacji i karanie innych agentów.