gol_d._roger

Gol D. Roger, głównie znany jako Gold Roger, był legendarnym Królem Piratów i kapitanem pirackiej załogi Rogera. Jego kochanką była Portgas D. Rouge z którą miał syna Ace'a. Roger był znany jak człowiek, który dokonał czegoś, czego nie udało się nikomu przed nim - dotarł na ostatnią wyspę Grand Line i zdobył skarb One Piece.

Gol D. Roger
roger.jpg
wiek: 53 lat
nagroda: ฿ 5,564,800,000
pochodzenie: East Blue
debiut: Rozdział 1
status: nie żyje
wzrost: 274 cm
urodziny: 31 grudnia

Gol D. Roger, głównie znany jako Gold Roger, był legendarnym Królem Piratów i kapitanem pirackiej załogi Rogera. Jego kochanką była Portgas D. Rouge z którą miał syna Ace'a.

Roger był znany jak człowiek, który dokonał czegoś, czego nie udało się nikomu przed nim - dotarł na ostatnią wyspę Grand Line i zdobył skarb One Piece. Wiedząc że niedługo umrze z powodu nieuleczalnej choroby, rozwiązał swoją załogę i oddał się w ręce Marynarki. Globalny Rząd zamierzał przeprowadzić jego publiczną egzekucję aby zniechęcić ludzi do piractwa, jednak jego ostatnie słowa miały odwrotny skutek. Ogłosił, że każdy, kto odnajdzie jego skarb, może go zatrzymać. Powszechnie uważa się, że od tych słów rozpoczęła się Wielka Era Piratów.

roger1.jpg

Roger był wysokim i umięśnionym mężczyzną. Jego cechami charakterystycznymi były długie czarne wąsy, zaciekły uśmiech oraz intensywny wzrok. Miał gęste czarne włosy i krótką, grubą szyje.

Na plecach zawsze nosił długi, czerwony płaszcz z kołnierzem, który posiadał żółte krawędzie i naramienniki, a także klamry w tym samym kolorze.