marshall_d._teach

Marshall D. Teach, znany powszechnie jako Czarnobrody, jest kapitanem i późniejszym admirałem w pirackiej załodze Czarnobrodego i jednym z obecnych czterech Imperatorów.

Marshall D. Teach
blackbeard.jpg
wiek: 40 lat
diabelski
owoc:
Ciem-ciemnowoc
Wstrząs-wstrząsowoc
nagroda: ฿ 2.247.600.000
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 223
status: żyje

Marshall D. Teach, znany powszechnie jako Czarnobrody, jest kapitanem i późniejszym admirałem w pirackiej załodze Czarnobrodego i jednym z obecnych czterech Imperatorów. Jest jedyną znaną postacią, która dysponuje mocami dwóch różnych diabelskich owoców - Ciem-ciemnowocu i Wstrząs-wstrząsowocu.

Swoją przygodę z piractwem Czarnobrody rozpoczą jako uczeń w drugiej dywizji w załodze Białobrodego. Uciekł jednak z załogi, po zamordowaniu Thatcha, dowódcy czwartej dywizji i kradzieży Ciem-ciemnowocu. Przez krótki okres czasu należał do Królewskich Wojowników Mórz w nagrodę za pokonanie i schwytanie Portgas D. Ace'a. Utracił to stanowisko, szturmując więzienie Impel Down i uwalniają więźniów z poziomu szóstego, by wzmocnić swoją załogę. Po zabiciu Białobrodego i przejęciu jego diabelskiego owocu, a także po pokonaniu pozostałych członków załogi Białobrodego w wojnie w czasie przeskoku w czasie i przejęciu większość ich terytoriów, zyskał tytuł jednego z czterech Imperatorów.

❦ Diabelski owoc

Dzięki mocy swojego owocu - Ciem-ciemnowocu - Czarnobrody w walce korzysta z następujących ataków:

  • Czarna Dziura - Czarnobrody rozprzestrzenia swoją ciemność na dużym obszarze i na wzór prawdziwej czarnej dziury, pochłania wszystko w swoim zasięgu. Po pochłonięciu obiekty poddawane są działaniu dużej siły grawitacji i ulegają zmiażdżeniu.
  • Uwolnienie - wykorzystywane po Czarnej Dziurze. Czarnobrody wyrzuca wszystkie zniszczone pozostałości tego, co pochłonęła jego ciemność.
  • Wir Wody Ciemności - wyciągając jedną rękę w kierunku przeciwnika, Czarnobrody aktywuje siłę grawitacji swojej ciemności i przyciąga go do siebie. W ten sposób może wykorzystać swoją siłę aby zaatakować przeciwnika z bliskiej odległości. Technika ta jest niezwykle przydatna w połączeniu z mocą Ciem-ciemnowocu pozwalającą niwelować właściwości diabelskiego owocu przeciwnika poprzez kontakt fizyczny.