marshall_d._teach

Marshall D. Teach, znany powszechnie jako Czarnobrody, jest kapitanem i późniejszym admirałem w pirackiej załodze Czarnobrodego i jednym z obecnych czterech Imperatorów.

Marshall D. Teach
blackbeard.jpg
wiek: 40 lat
diabelski
owoc:
Ciem-ciemnowoc
Wstrząs-wstrząsowoc
nagroda: ฿ 3,996,000,000
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 223
status: żyje
wzrost: 344 cm
urodziny: 3 sierpnia
grupa krwi: F

Marshall D. Teach, znany powszechnie jako Czarnobrody, jest kapitanem i późniejszym admirałem w pirackiej załodze Czarnobrodego i jednym z obecnych czterech Imperatorów. Jest jedyną znaną postacią, która dysponuje mocami dwóch różnych diabelskich owoców - Ciem-ciemnowocu i Wstrząs-wstrząsowocu.

Swoją przygodę z piractwem Czarnobrody rozpoczął jako czeladnik w drugim oddziale załogi Białobrodego. Uciekł jednak, po zamordowaniu Thatcha, dowódcy czwartego oddziału i kradzieży Ciem-ciemnowocu. Przez krótki okres czasu należał do Królewskich Wojowników Mórz, w nagrodę za pokonanie i schwytanie Portgas D. Ace'a. Utracił to stanowisko, szturmując więzienie Impel Down i uwalniają więźniów z poziomu szóstego, by wzmocnić swoją załogę. Po zabiciu Białobrodego i przejęciu jego diabelskiego owocu, a także po pokonaniu pozostałych członków załogi Białobrodego w wojnie „wielkiego wyrównania porachunków” i zajęciu większość ich terytoriów, zyskał tytuł jednego z czterech Imperatorów.

Obecnie sprawuje władzę na wyspie Hachinosu, z której uczynił swoją bazę, w wyniku wydarzeń znanych jako „incydent w porcie Rocky”.

Czarnobrody jest bardzo wysokim mężczyzną, o ciemnej karnacji. Posiada nietypową, okrągłą budowę ciała, z dużą, owłosioną klatką piersiową i stosunkowo chudymi kończynami. Posiada wyraźne braki w uzębieniu, krzywy nos i długie, gęste, czarne włosy, które opadają mu za ramiona. Posiada również, zgodnie ze swoim przydomkiem, długą, czarną i zaniedbaną brodę.

❦ Diabelskie owoce

W niewyjaśniony jeszcze sposób, Czarnobrody stał się pierwszą i jak dotąd jedyną osobą która włada dwoma diabelskimi owocami na raz. Według Marco może mieć to związek z jego nietypową budową ciała.

Pierwszym zjedzonym przez niego diabelskim owocem jest Ciem-ciemnowoc - nietypowa Logia, która umożliwia tworzenie i kontrolowanie ciemności.

Z pomocą Ciem-ciemnowocu Czarnobrody w walce korzysta z następujących ataków:

  • Czarna Dziura - Czarnobrody rozprzestrzenia swoją ciemność na dużym obszarze i na wzór prawdziwej czarnej dziury, pochłania wszystko w swoim zasięgu. Po pochłonięciu obiekty poddawane są działaniu dużej siły grawitacji i ulegają zmiażdżeniu.
  • Uwolnienie - wykorzystywane po Czarnej Dziurze. Czarnobrody wyrzuca wszystkie zniszczone pozostałości tego, co pochłonęła jego ciemność.
  • Wir Wody Ciemności - wyciągając jedną rękę w kierunku przeciwnika, Czarnobrody aktywuje siłę grawitacji swojej ciemności i przyciąga go do siebie. W ten sposób może wykorzystać swoją siłę aby zaatakować przeciwnika z bliskiej odległości. Technika ta jest niezwykle przydatna w połączeniu z mocą Ciem-ciemnowocu pozwalającą niwelować właściwości diabelskiego owocu przeciwnika poprzez kontakt fizyczny.

Drugim diabelskim owocem, którego mocą włada jest Wstrząs-wstrząsowoc - Paramecia, która pozwala wywoływać niszczycielskie wstrząsy i trzęsienia ziemi.

Przeszłość

Teach urodził się 40 lat temu gdzieś na Grand Line. Niewiele wiadomo o jego dzieciństwie, oprócz tego że był sierotą i nosił łachmany. W tym czasie dowiedział się o istnieniu Ciem-ciemnowocu - diabelskiego owocu, którego zdobycie uważał za cel swojego życia. Mając 12 lat spotkał piracką załogę Białobrodego i poprosił jej kapitana o przyjęcie, na co Edward Newgate wyraził zgodę. Tak naprawdę dołączył do nich, gdyż uważał że tak silna załoga da mu największe szanse na zdobycie owocu.

Gdy miał 14 lat, na pewnej wyspie doszło do konfrontacji pomiędzy załogami Białobrodego i Rogera. Walki trwały trzy dni i trzy noce, a zakończyły się wspólną wymianą prezentów. Teach po raz pierwszy spotkał tam czeladników Rogera - Shanksa i Buggy'ego. Stwierdził, że nie wyglądają na zbyt silnych, jednak posiadają postawę dorosłych mężczyzn. Buggy stwierdził, że w czasie walk Teach nie spał ani razu i według plotek nie sypia wcale.

Mając 18 lat, Teach był obecny w trakcie spotkania, kiedy na statek Białobrodego przybył Shiki, który dopiero co zbiegł z więzienia Impel Down. Gdy miał 20 lat uczestniczył w ustanowieniu wyspy Ryboludzi terytorium Białobrodego. Należał do drugiego oddziału w załodze. Na pewnym etapie swojego życia, stoczył również pojedynek z Shanksem, w którym zadał mu trzy blizny nad lewym okiem.

Jakiś czas po tym, jak Luffy otrzymał swój pierwszy list gończy, Thatch - dowódca czwartego oddziału w załodze Białobrodego znalazł diabelski owoc, który Teach natychmiast rozpoznał jako Ciem-ciemnowoc, czyli owoc którego pragnął całe swoje życie. Wiedząc, że zgodnie z zasadami panujący w załodze, ten kto pierwszy znalazł owoc, ten ma prawo go zjeść, w akcie desperacji zamordował Thatcha, ukradł diabelski owoc i uciekł z załogi. Kiedy Portgas D. Ace dowiedział się o jego zdradzie, pomimo sprzeciwu Białobrodego, postanowił wyruszyć za nim w pościg.

Po zjedzeniu Ciem-ciemnowocu, Teach przybrał przydomek „Czarnobrody” i postanowił założyć swoją własną piracką załogę. W skład załogi weszli Laffitte - nawigator i były policjant z East Blue, Jesus Burgess jako sternik, Van Augur jako snajper i Doc Q jako lekarz wraz ze swoim koniem o imieniu Stronger. Niedługo potem zaatakowali oni królestwo Drum, zmuszając jego króla-tyrana - Wapola do ucieczki.

Jego hobby to hazard i badanie historii.

Gdyby Czarnobrody nie został piratem, to byłby archeologiem.

Zwierzęciem, które najbardziej przypomina jest hipopotam, a kwiatem jest czerwona lilia pajęcza.