monkey_d._luffy

Monkey D. Luffy, znany również jako Słomkowy Kapelusz, jest piratem i głównym bohaterem mangi i anime One Piece. Jest założycielem i kapitanem pirackiej załogi Słomkowego Kapelusza. Jego wielkim marzeniem jest zostać Królem Piratów i odnaleźć legendarny skarb pozostawiony przez Gol D. Rogera.

Monkey D. Luffy
luffy2.jpg
wiek: 19 lat
diabelski owoc: Ludz-ludziowoc, Model: Nika
nagroda: ฿ 3,000,000,000
pochodzenie: East Blue
debiut: Rozdział 1
status: żyje
wzrost: 174 cm
urodziny: 5 maja
grupa krwi: F

Monkey D. Luffy, znany również jako Słomkowy Kapelusz, jest piratem i głównym bohaterem mangi i anime One Piece. Jest założycielem i kapitanem pirackiej załogi Słomkowego Kapelusza. Jego wielkim marzeniem jest zostać Królem Piratów i odnaleźć legendarny skarb pozostawiony przez Gol D. Rogera. Wierzy, że bycie Królem Piratów, oznacza posiadanie największej wolności na świecie.

Luffy urodził się w wiosce Fuusha w Królestwie Goa. W wieku 7 lat przez przypadek zjadł diabelski owoc znany wówczas pod nazwą Gum-gumowocu - dzięki któremu jego ciało zyskało właściwości gumy. Jest synem przywódcy Armii Rewolucjonistów Monkey D. Dragona, wnukiem bohatera Marynarki Monkey D. Garpa, zaprzysiężonym bratem Sabo i nieżyjącego już Portgasa D. Ace'a oraz przybranym synem Curly Dadan. W trakcie kulminacyjnego momentu bitwy na wyspie Onigashima, jego diabelski owoc uległ przebudzeniu, ujawniając pełnię swoich możliwość i skrywaną od lat, swoją prawdziwą nazwę - Ludz-ludziowoc, Model Nika

luffy1.jpg

Najbardziej rozpoznawalnym znakiem Luffy'ego jest jego słomkowy kapelusz, który otrzymał w młodości do od Shanksa (który wcześniej otrzymał go od Gol D. Rogera). Ma czarne, rozczochrane włosy, okrągłe czarne oczy i szczupłą muskularną sylwetkę. Nosi krótkie, niebieskie spodenki, sandały i czerwoną kamizelkę. Posiada dwie blizny, jedną pod lewym okiem (zrobił ją sobie sam, chcąc pokazać dla Shanksa, jak bardzo jest odważny), a drugą - w postaci litery X - na klatce piersiowej (powstała na skutek ran zadanych mu przez Czerwonego Psa w czasie wojny na szczycie).

Jak większość męskiej części załogi, Luffy przez większość czasu nosi ten sam strój. Często tymczasowo zmienia swój ubiór w zależności od klimatu jaki panuje na wyspie na której przebywa wraz z załogą (jak kurtka z kapturem na wyspie Drum, czy pustynne szaty w Alabaście), ale po jej opuszczeniu zawsze wraca to swojego charakterystycznego stroju.

Bez względu na to gdzie się znajduje, Luffy zawsze nosi przy sobie swój słomkowy kapelusz. Początkowo często spadał mu z głowy, głównie podczas walki, dlatego zmuszony był go odkładać na bok, albo przekazywać komuś. Po wydarzeniach w Alabaście otrzymał sznurek, który Nami przyszyła mu do kapelusza, dzięki czemu od teraz w czasie walki zamiast spać wisi na szyi.

Luffy cechuje się dużą odwagą, beztroską i zawziętością. Jest osobą nieustraszoną, z niezachwianą wiarą w siebie i pozornym brakiem zdrowego rozsądku. Często podąrza własnym rytmem i jeśli już coś postanowi, niezwykle trudno jest go od tego odwieść. Jest osobą niezwykle ambitną, często deklaruje, że to on zostanie następnym Królem Piratów i całe swoje życie poświęca temu celowi.

Rodzina

Rodzina Luffiego pełna jest osób powszechnie znanych i niesamowicie potężnych. Jego dziadek, Monkey D. Garp, znany jest jako bohater marynarki wojennej i człowiek który na równi walczył z Królem Piratów Gol D. Rogerem. Jego ojciec, Monkey D. Dragon, jest założycielem i głównym przywódcą Armii Rewolucjonistów. Jego dwaj bracia, Portgas D. Ace i Sabo, mimo że nie są z nim spokrewnieni, od najmłodszych lat połączeni byli braterską więzią. Ace został dowódcą drugiego oddziału w pirackiej załodze Imperatora Białobrodego. Sabo jest obecnie drugim dowódcą w Armii Rewolucjonistów i służy bezpośrednio pod Monkey D. Dragonem.

Luffy nigdy nie spotkał się Dragonem, pomimo faktu że jest on jego ojcem i przez długi czas nie był nawet świadomy iż takowego posiada. Nigdy też nie wypytywał nikogo o swojego ojca, nie miał też pojęcia o jego roli w armii Rewolucjonistów. Po wyjawieniu przez Garpa tego faktu Luffiemu i Załodze Słomkowych, wszyscy byli w szoku, jednak od tego czasu pozostawał on obojętny wobec losów swojego ojca, nie wspominał o nim i nie próbował go szukać. Jedyny raz, kiedy Luffy zainteresował się swoim ojcem, miał miejsce gdy przeczytał, że Czarnobrody zaatakował bazę Armii Rewolucyjnej. Po raz pierwszy zobaczył też w gazecie twarz Dragona, stwierdzając że nie jest on do niego podobny. Z drugiej strony Dragon wydaje się śledzić losy swojego syna, pomimo że rzadko to okazuje. Najbliżej spotkania byli, gdy pojawił się Loguetown, by ocalić Luffiego przed Smokerem. Dragon w pełni akceptował decyzję Luffiego o zastaniu piratem i oczekiwał po nim wielkich rzeczy.

Garp jako dumny wiceadmirał i bohater marynarki, miał wielkie oczekiwania wobec swojego wnuka i pragnął, aby ten podążył w życiu tą samą ścieżką, co on. Luffy wolał jednak zostać piratem, co bardzo go wzburzyło, a za winnego tego stanu uważał Shanksa, który go do tego zainspirował. Niemniej Garp zawsze troszczył się o swojego wnuka, a nawet cieszył się z jego sukcesów. Luffy lubi swojego dziadka, a jednocześnie strasznie się go boi, obaj jednak całkiem nieźle się dogadują.

❦ Diabelski owoc

Techniki wymyślone bądź opanowane przez Luffy'ego:

Dzięki mocy swojego owocu Luffy opracował całą gamę przeróżnych ataków, wykazując się niezwykłą kreatywnością w wymyślaniu dla nich nazw:

 • Gum-gumowy Pistolet - podstawowy atak Luffy'ego, w którym wykorzystuje sprężystość swojego ciała - rozciąga rękę do tyłu, po czym uderza pięścią z dużą siłą.
 • Gum-gumowa Rakieta - wykorzystywana głównie do transportu - Luffy rozciąga ręce chwytając jakiegoś obiektu i wyrzuca się na znaczną odległość.
 • Gum-gumowy Gatling - Luffy wykonuje bardzo dużo uderzeń w bardzo krótkich odstępach czasu, zasypując przeciwnika całą masą ciosów.
 • Gum-gumowy Bicz
 • Gum-gumowy Młot
 • Gum-gumowa Bazooka - Luffy uderza w przeciwnika jednocześnie dwoma otwartymi rękoma.
 • Gum-gumowy Balon - Luffy napełnia się powietrzem tak jak balon, dzięki czemu może na przykład odbijać pociski armatnie.
 • Gum-gumowa Włócznia
 • Gum-gumowy Topór
 • Gum-gumowy Słoniowy Pistolet
 • Gum-gumowy Dzwon
 • Gum-gumowy Czerwony Jastrząb
 • Gum-gumowy Sztorm
 • Gum-gumowy Wirujący Młotkowy Karabin
 • Gum-gumowy Championowy Wirujący Karabin
 • Gum-gumowy Deszcz
 • Gum-gumowa Podmiana
 • Gum-gumowy Stemplowy Gatling
Gear Second - jest to technika w której Luffy wykorzystuje swoje nogi jako pompy, dzięki czemu wrasta ciśnienie krwi w jego ciele. Wizualnie temperatura ciała Luffy'ego znacznie wzrasta i zaczyna również parować, zyskuje on jednak znaczny wzrost swojej siły i szybkości. Nawet krótkie korzystanie z tej techniki powoduje spore obciążenia dla organizmu. Wszystkie standardowe ataki Luffy'ego w trakcie używania tej techniki zyskują dodatek „odrzutowy” - co ma podkreślić ich zwiększoną siłę - na przykład Gum-gumowy Odrzutowy Pistolet. Po przeskoku w czasie Luffy jest w stanie korzystać tej techniki jedynie dla wybranych części ciała, na przykład ręki, którą chce zaatakować.

Ataki z których korzysta w połączeniu z Gear Second:

 • Gum-gumowa Odrzutowa Rakieta
 • Gum-gumowa Odrzutowa Podmiana
Gear Third - jest to technika w której Luffy może napompować kości w dowolnym fragmencie swojego ciała, czyniąc ją gigantyczną. Efektem ubocznym jest fakt, że po jej użyciu na kilka chwil zmniejsza się całe ciało Luffy'ego. Wszystkie ataki używane w połączeniu z tą techniką zyskują dodatek „gigantyczny” - na przykład Gum-gumowy Gigantyczny Pistolet. Po przeskoku w czasie, Luffy'emu udało się znacznie poprawić szybkość ataków, jak i wyeliminować wadę tej techniki, przez co nie zmniejsza się już jego ciało.

Oprócz ataków z dodatkiem „gigantyczny”, Luffy opracował ataki specjalne tylko dla tej techniki:

 • Kościany Balon -
 • Ręka Olbrzyma
 • Gum-gumowa Gigantyczna Odrzutowa Kula Armatnia
Gear Fourth - jest to technika opracowana przez Luffiego w trakcie dwuletniego treningu na wyspie Nikogoniemawdomu. Po raz pierwszy wykorzystał ją w walce z Donquixote Doflamingo. Luffy nadmuchuje mięśnie całego ciała i utwardza swoją skórę dominacją koloru zbrojmistrza, dzięki czemu wielokrotnie zwiększa się siła naciągu, a jego ciało jest niezwykle sprężyste.
Dla techniki tej opracował różne formy:

 • Boundman - w formie tej Luffy przypomina gumową kulę, przez co nie jest w stanie ustać w miejscu i cały czas się odbija. Jest w stanie schować ręce i nogi do wnętrza ciała, dzięki czemu może zadawać ciosy o niszczycielskiej sile, a także zmieniać kierunek swoich ataków. Zwiększa się również jego obrona. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu dominacji koloru zbrojmistrza i gumy, może kontrolować elastyczność swojego ciała, co sprawia że większość ataków odbija się od niego.
 • Tankman -
 • Snakeman - szczuplejsza forma skupiająca się na ataku, kosztem zdolności obronnych znanych z innych form. Luffy zyskuje ogromny wzrost w szybkości swoich ataków i często zmienia ich kierunek, uniemożliwiając przeciwnikowi skuteczną obronę.

Technika ta stanowi spore obciążenie, a nadużywanie dominacji wiąże się z ryzykiem znacznego osłabienia organizmu, przez co Luffy nie jest w stanie używać dominacji przez dziesięć minut, do póki się nie zregeneruje.

Ataki opracowane przez Luffy'ego specjalne dla tej techniki:

 • Gum-gumowy King Kongowy Pistolet -
 • Gum-gumowa Nosorożcowa Haubica -
 • Gum-gumowa Pytonowa Kolubryna -
 • Gum-gumowa Podwójna Kolubryna -
 • Gum-gumowa Lwia Bazooka -

氣 Dominacja

Luffy'emu udało się w pełni obudzić tę zdolność i jest jedną z niewielu osób, które są w stanie używać wszystkich trzech typów Dominacji, włącznie z Dominacją Koloru Władcy.

Techniki wykorzystywane przez Luffy'ego przy użyciu Dominacji:

 • Uzbrojenie: Utwardzanie
 • Uzbrojenie: Głowa
 • Uzbrojenie: Gear Second

W chwili gdy Luffy wyruszył z wioski Foosha, by zostać Królem Piratów, miał on 17 lat.

Luffy, jak wiele innych postaci w One Piece, posiada swój charakterystyczny śmiech, który brzmi „shihihihi”.

Jego grupa krwi to F.