king

„Pożoga” King, urodzony jako Alber, był jedną z gwiazd w pirackiej załodze Bestii i prawą ręką Kaidou. Należy do niespotykanej i prawie wymarłej rasy lunarian, zamieszkującej niegdyś Red Line.

King
king.jpg
wiek: 47 lat
diabelski owoc: Smok-smokowoc
Model: Pteranodonci
nagroda: ฿ 1,390,000,000
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 925
status: żyje
wzrost: 613 cm
urodziny: 1 grudnia
grupa krwi: S

„Pożoga” King, urodzony jako Alber, był jedną z gwiazd w pirackiej załodze Bestii i prawą ręką Kaidou. Należy do niespotykanej i prawie wymarłej rasy lunarian, zamieszkującej niegdyś Red Line.

king1.jpg

King jest wysokim mężczyzną o wzroście ponad sześciu metrów, o umięśnionej sylwetce, szerokich ramionach i długich kończynach. Jako lunarianin, posiada charakterystyczne cechy swojej rasy: sięgające kolan skrzydła z czarnymi piórami, brązową cerę i białe włosy, które są długie na górze, a wygolone po bokach. Dodatkowo część włosów związana jest w warkoczyki. Posiada czerwone oczy, a Wokół jego lewego oka, po zewnętrznej stronie, znajduje się czarny tatuaż przypominający wieniec laurowy. Nad górną częścią jego pleców unosi się płomień ognia, cecha charakterystyczna dla rasy lunarian, który jest w stanie kontrolować.

king2.jpg

Aby ukryć swoje pochodzenie, King nosi ciemny, dopasowany do sylwetki skórzany mundur, który nie odsłania jego skóry. Jego głowę i szyję zakrywa skórzana maska, która pozostawia tylko dwa otwory na oczy i gogle z niebieskimi soczewkami i szarymi oprawkami po obu stronach maski. Zwieńczona jest ona kolcami wokół jego głowy. Poza tym górna część garderoby Kinga obejmuje ciemnoniebieską, dwurzędową skórzaną kurtkę ze złotymi guzikami i wyciętymi klapami na naszywki. Nosi naramienniki zakończone kolcami. Pod marynarką King ma na sobie białą koszulę, której zmarszczony dekolt wystaje spod klap marynarki. Dodatkowo nosi ciemnoniebieskie spodnie pasujące do kurtki, czarne rękawiczki i buty na długim obcasie.

king3.jpg

W jednym z SBS Oda narysował Kinga jako dziecko.

Jego ulubionym daniem jest sashimi z latających ryb i udon z curry.