one_piece_netflix

One Piece Serial Netflix
netflixlogo.jpg
producent: Tomorrow Studios
platforma: Netflix
premiera: 31 sierpnia 2023

Serial One Piece jest aktorską adaptacją mangi, stworzoną przez Tomorrow Studios, dla serwisu steamingowego Netflix. Premiera serii miała miejsce 31 sierpnia 2023 roku, kiedy to ukazało się wszystkie 8 odcinków w ramach sezonu pierwszego.

Bezpośrednią pieczę nad powstaniem serialu sprawował sam Eiichiro Oda, pełniąc funkcję producenta wykonawczego. Rolę showrunnera przyjął Steven Maeda, który razem z Mattem Owensem pełnili również funkcje producentów wykonawczych i scenarzystów.

Pierwszy sezon serialu składa się z 8 odcinków i skupia się na wydarzeniach przedstawionych w sadze East Blue.

 1. Przygoda na horyzoncie
  Porzucony na tonącym statku beztroski Luffy postanawia wyruszyć na poszukiwanie zaginionego skarbu króla piratów. Najpierw jednak musi skądś wziąć załogę, statek i mapę.
 2. Człowiek w słomkowym kapeluszu
  Po zdobyciu mapy do Grand Line Luffy, Nami i Zoro zostają uwięzieni przez klauna, który bynajmniej nie żartuje. Wiceadmirał Garp przypiera do muru kadeta Koby’ego.
 3. Język za zębami
  W poszukiwaniu porządnego statku załoga trafia do Wioski Syropowej, gdzie poznaje sympatycznego Usoppa i jego przyjaciółkę Kayę. Na ich drodze staje niebezpieczna postać.
 4. Piraci nadciągają
  Przyjaciele są w niebezpieczeństwie, a Klahadore realizuje swój plan, więc Usopp prosi o pomoc żołnierzy marynarki. W domu Kayi wybucha zażarta bitwa.
 5. Zapraszamy do Baratie
  Załoga Słomkowego Kapelusza mierzy się z pierwszym przeciwnikiem. W restauracji rybnej Luffy zaprzyjaźnia się z kucharzem, a Zoro pojedynkuje się z wojownikiem.
 6. Szef i pomagier
  Sanji i szef kuchni Zeff odkładają niesnaski na bok, żeby ratować ciężko rannego Zoro. Bezlitosny ryboludź z misją do wykonania szykuje załodze problemy.
 7. Dziewczyna z rybią piłą
  Luffy dobija targu z dobrze znanym wrogiem, żeby znaleźć Arlonga, po czym wraz z przyjaciółmi wyrusza do Kokoyashi i poznaje tajemniczą przeszłość Nami.
 8. Postrach East Blue
  Załoga Słomkowego Kapelusza postanawia raz na zawsze pokonać Arlonga i ryboludzi. Po stresującym spotkaniu rodzinnym Luffy jest coraz bliżej spełnienia marzeń.
inakigodoy.jpg
Iñaki Godoy
jacobromerogibson.jpg
Jacob Romero Gibson
morgandavies.jpg
Morgan Davies
aidanscott.jpg
Aidan Scott
craigfairbrass.jpg
Craig Fairbrass
vincentregan.jpg
Vincent Regan
mackenyu.jpg
Mackenyu Maeda
tazskylar.jpg
Taz Skylar
paulino.jpg
Ilia Isorelýs Paulino
kamdynngary.jpg
Kamdynn Gary
stevenjohnward.jpg
Steven John Ward
armandaucamp.jpg
Armand Aucamp
emilyrudd.jpg
Emily Rudd
petergadiot.jpg
Peter Gadiot
kirkwood.jpg
Langley Kirkwood
jeffward.jpg
Jeff Ward
belcher.jpg
McKinley Belcher III
michaeldorman.jpg
Michael Dorman