roronoa_zoro

„Łowca Piratów” Roronoa Zoro jest piratem, szermierzem, dawnym łowcą nagród i głównym wojownikiem w pirackiej załodze Słomkowego Kapelusza.

Roronoa Zoro
zoro.jpg
wiek: 21 lat
nagroda: ฿ 1,111,000,000
pochodzenie: East Blue
debiut: Rozdział 3
status: żyje
wzrost: 181 cm
urodziny: 11 listopada
grupa krwi: XF

„Łowca Piratów” Roronoa Zoro jest piratem, szermierzem, dawnym łowcą nagród i głównym wojownikiem w pirackiej załodze Słomkowego Kapelusza.

Zoro jest pierwszą osobą, która dołączyła do Słomkowych Kapeluszy. Jest on mistrzem stylu trzech mieczy i jedną z najsilniejszych postaci w załodze Luffy'ego. Jego marzeniem jest zostać najlepszym szermierzem na świecie i dotrzymać obietnicy złożonej Kuinie, swojej przyjaciółce z dzieciństwa. Zaliczany jest do dwunastu piratów znanych na świecie jako najgorsze pokolenie.

zoro1.jpg Zoro jest mężczyzną średniego wzrostu, o umięśnionej sylwetce i lekko opalonej skórze. Zawsze nosi ze sobą swoje trzy miecze, przewiązane zielonym haramaki na prawym biodrze. Posiada przycięte zielone włosy, które zaczesuje do tyłu, a w lewym uchu nosi trzy identyczne złote kolczyki. Na lewym ramieniu nosi zwykle czarną chustę, którą często zawiązuje wokół głowy w czasie walki.

Zoro posiada na swoim ciele wiele blizn, które są wynikiem jego pojedynków. W szczególności wyróżnia się bardzo długa blizna na jego klatce piersiowej, rozciągająca się od jego lewego ramienia, aż do prawego biodra, którą otrzymał w wyniku przegranej z Dracule Mihawkiem. Dodatkowo posiada blizny na kostkach, które zrobił sobie sam, próbując wydostać się z pułapki Mr. 3 na wyspie Little Garden. Po przeskoku w czasie zyskał kolejną bliznę wzdłuż lewego oka, uzyskaną w nieznany sposób.
zoro2.jpg Przed przeskokiem w czasie Zoro, posiadał trochę krótsze włosy, których nie zaczesywał do tyłu. Podobnie jak większość mężczyzn w załodze, przez większość czasu nosił ten sam strój: czarne spodnie chowane w czarne buty, zwykłą białą koszulę z trzema rozpiętymi guzikami przy kołnierzyku i zielone haramaki. Tymczasowo zmieniał jedynie swoją koszulę, w zależności od warunków atmosferycznych panujących na wyspie na której aktualnie przebywał.

Rodzina

Zoro jest potomkiem znanej rodziny Shimotsuki, której korzenie sięgają kraju Wano. 55 lat temu Shimotsuki Kozaburo, wraz z grupą 25 ludzi (wśród których znajdowali się Shimotsuki Furiko i Minatomo), opuścili Wano i dotarli do East Blue. Tam na jednej z wysp udało im się pokonać bandę górskich bandytów i 10 z nich zdecydowało się założyć tam wioskę, którą nazwali „Shimotsuki”. Po pewnym czasie Shimotsuki Furiko ożeniła się z szermierzem, znanym jako Roronoa Pinzoro (dziadkiem Zoro), a owocem tego związku był Roronoa Arashi. Gdy stał się dorosły, Arashi związał się z Terą - córką bandyty - z którą miał syna, Roronoa Zoro. Gdy Zoro był jeszcze mały, Arashi zginą w walce z piratami, a Tera zmarła na nieznaną chorobę.

Młodszym bratem Shimotsuki Furiko, był Shimotsuki Ushimaru - dawny daimyō regionu Ringo w Wano. Oboje natomiast byli potomkami legendarnego samuraja Shimotsuki Ryumy.

Zoro jest niezwykle utalentowanym szermierzem. Kiedy jako dziecko trenował w Isshin Dojo w wiosce Shimotsuki, nie licząc Kuiny, był w stanie pokonać w pojedynkach nawet o wiele starszych szermierzy. Po osiągnięciu dorosłości stał się wielkim mistrzem szermierki szczególnie znanym z władania stylem trzech mieczy.

🗡 Bronie

Zoro ze względu na swój styl walki, zawsze nosi przy sobie jednocześnie trzy miecze. Obecnie wiadomo, że od momentu dołączenia do Słomkowych posiadał co najmniej siedem różnych mieczy, z czego wszystkie były katanami.

Nazwa miecza: Poprzedni właściciele: Opis:
Shimotsuki Kozuaburou
Shimotsuki Koushirou
Shimotsuki Kuina
Roronoa Zoro
Wykuty przez Shimotsuki Kozuaburou, był cenną pamiątką w jego rodzinie. Roronoa Zoro otrzymał go 11 lat temu, od ojca Kuiny po jej przedwczesnej śmierci i jest on dla niego pamiątką złożonej przed laty obietnicy.
Kozuki Sukiyaki
Ipponmatsu
Roronoa Zoro
Trzeci z mieczy wykutych przez szkołę mieczników Kitetsu. Jest przeklęty. Posiada nieregularną linią hartowania. Stworzył go Kozuki Sukiyaki, potomek Kotetsu, na wzór Nidai Kitetsu.
Shimotsuki Kozuaburou
Kozuki Oden
Kozuki Hiyori
Roronoa Zoro
Nazwa miecza: Poprzedni właściciele: Opis:
Ipponmatsu
Roronoa Zoro
Jego nazwa oznacza „Śnieżny Pęd”. Była to długa katana z pochwą oprawioną z czarnej laki i nieregularną linią hartowania typu „kochouji”. Została mocno uszkodzona w trakcie wydarzeń na Enies Lobby, a jej szczątku zostały pozostawione na Thriller Bark.
Shimotsuki Ryuma
Roronoa Zoro
Jeden ze narodowych skarbów kraju Wano, miecz o czarnym ostrzu, którym władał legendarny samuraj Shimotsuki Ryuma. Został skradziony wraz z ciałem Ryumy przez Gecko Morię, który ożywił jego zwłoki za pomocą mocy swojego diabelskie owocu. Gdy Zoro pokonał Ryumę, na statku Thriller Bark 2 lata temu, ten powierzył mu swój miecz. Ponownie został złożony w grobie Ryumy, gdy Słomkowi dotarli do Wano, a Zoro w zamian za niego otrzymał Enme do Kozuki Hiyori.

Zoro jest mistrzem swojego własnego Stylu Trzech Mieczy, ale bez problemu radzi sobie również ze Stylami Dwóch Mieczy i Jednego Miecza.

Styl Trzech Mieczy jest głównym stylem walki Zoro. W niezwykły sposób dzierży po jednym mieczu w każdej ręce i dodatkowo trzeci miecz w ustach.

Techniki z których korzysta w tym stylu:

  • Trójnogi Kruczy Demon -


氣 Dominacja

Jego urodziny wypadają 11 listopada.

Jego wzrost przed przeskokiem w czasie to 178 cm, a po 181 cm.

W chwili gdy po raz pierwszy poznajemy Zoro ma on 19 lat.