roronoa_zoro

„Łowca Piratów” Roronoa Zoro jest piratem, szermierzem, dawnym łowcą nagród i głównym wojownikiem w pirackiej załodze Słomkowego Kapelusza.

Roronoa Zoro
zoro.jpg
wiek: 21 lat
nagroda: ฿ 1,111,000,000
pochodzenie: East Blue
debiut: Rozdział 3
status: żyje
wzrost: 181 cm
urodziny: 11 listopada
grupa krwi: XF

„Łowca Piratów” Roronoa Zoro jest piratem, szermierzem, dawnym łowcą nagród i głównym wojownikiem w pirackiej załodze Słomkowego Kapelusza.

Zoro jest pierwszą osobą, która dołączyła do Słomkowych Kapeluszy. Jest on mistrzem Stylu Trzech Mieczy i jedną z najsilniejszych postaci w załodze Luffy'ego. Jego marzeniem jest zostać najlepszym szermierzem na świecie i dotrzymać obietnicy złożonej Kuinie, swojej przyjaciółce z dzieciństwa. Zaliczany jest do dwunastu piratów znanych na świecie jako Najgorsze Pokolenie.

zoro1.jpg

Zoro jest mężczyzną średniego wzrostu, o umięśnionej sylwetce i lekko opalonej skórze. Zawsze nosi ze sobą swoje trzy miecze, przewiązane zielonym haramaki na prawym biodrze. Posiada przycięte zielone włosy, które zaczesuje do tyłu, a w lewym uchu nosi trzy identyczne złote kolczyki. Na lewym ramieniu nosi zwykle czarną chustę, którą często zawiązuje wokół głowy w czasie walki.

Zoro posiada na swoim ciele wiele blizn, które są wynikiem jego pojedynków. W szczególności wyróżnia się bardzo długa blizna na jego klatce piersiowej, rozciągająca się od jego lewego ramienia, aż do prawego biodra, którą otrzymał w wyniku przegranej z Dracule Mihawkiem. Dodatkowo posiada blizny na kostkach, które zrobił sobie sam, próbując wydostać się z pułapki Mr. 3 na wyspie Little Garden. Po przeskoku w czasie zyskał kolejną bliznę wzdłuż lewego oka, uzyskaną w nieznany sposób.

zoro2.jpg

Przed przeskokiem w czasie Zoro, posiadał trochę krótsze włosy, których nie zaczesywał do tyłu. Podobnie jak większość mężczyzn w załodze, przez większość czasu nosił ten sam strój: czarne spodnie chowane w czarne buty, zwykłą białą koszulę z trzema rozpiętymi guzikami przy kołnierzyku i zielone haramaki. Tymczasowo zmieniał jedynie swoją koszulę, w zależności od warunków atmosferycznych panujących na wyspie na której aktualnie przebywał.

Zoro jest osobą niezwykle poważną i zdystansowaną. W trudnych chwilach zwykle stara się zachować spokój i nie okazywać na zewnątrz swoich emocji. Jednak dość często jest prowokowany jest przez swoją załogę, dlatego zdarza się mu tracić panowanie nad sobą w komicznie głupkowatym i bardzo przesadnym stylu.

Wolne chwile woli poświęcać na sen i nieustanny trening.

W walce Zoro kieruje się honorem i uczciwością. Uważa, że blizna na plecach szermierza jest dla niego największym wstydem.

Rodzina

Zoro jest potomkiem znanej rodziny Shimotsuki, której korzenie sięgają kraju Wano. 55 lat temu Shimotsuki Kozaburo, wraz z grupą 25 ludzi (wśród których znajdowali się Shimotsuki Furiko i Minatomo), opuścili Wano i dotarli do East Blue. Tam na jednej z wysp udało im się pokonać bandę górskich bandytów i 10 z nich zdecydowało się założyć tam wioskę, którą nazwali „Shimotsuki”. Po pewnym czasie Shimotsuki Furiko ożeniła się z szermierzem, znanym jako Roronoa Pinzoro (dziadkiem Zoro), a owocem tego związku był Roronoa Arashi. Gdy stał się dorosły, Arashi związał się z Terą - córką bandyty - z którą miał syna, Roronoa Zoro. Gdy Zoro był jeszcze mały, Arashi zginą w walce z piratami, a Tera zmarła na nieznaną chorobę.

Młodszym bratem Shimotsuki Furiko, był Shimotsuki Ushimaru - dawny daimyō regionu Ringo w Wano. Oboje natomiast byli potomkami legendarnego samuraja Shimotsuki Ryuumy.

Zoro jest niezwykle utalentowanym szermierzem. Kiedy jako dziecko trenował w Isshin Dojo w wiosce Shimotsuki, nie licząc Kuiny, był w stanie pokonać w pojedynkach nawet o wiele starszych szermierzy. Po osiągnięciu dorosłości stał się wielkim mistrzem szermierki szczególnie znanym z władania stylem trzech mieczy.

🗡 Bronie

Zoro ze względu na swój styl walki, zawsze nosi przy sobie jednocześnie trzy miecze. Obecnie wiadomo, że od momentu dołączenia do Słomkowych posiadał co najmniej siedem różnych mieczy, z czego wszystkie były katanami.

Nazwa miecza: Poprzedni właściciele: Opis:
Shimotsuki Kozuaburou
Shimotsuki Koushirou
Shimotsuki Kuina
Roronoa Zoro
Wykuty przez Shimotsuki Kozuaburou, był cenną pamiątką w jego rodzinie. Roronoa Zoro otrzymał go 11 lat temu, od ojca Kuiny po jej przedwczesnej śmierci i jest on dla niego pamiątką złożonej przed laty obietnicy.
Kozuki Sukiyaki
Ipponmatsu
Roronoa Zoro
Trzeci z mieczy wykutych przez szkołę mieczników Kitetsu. Jest przeklęty. Posiada nieregularną linią hartowania. Stworzył go Kozuki Sukiyaki, potomek Kotetsu, na wzór Nidai Kitetsu.
Shimotsuki Kozuaburou
Kozuki Oden
Kozuki Hiyori
Roronoa Zoro
Nazwa miecza: Poprzedni właściciele: Opis:
Ipponmatsu
Roronoa Zoro
Jego nazwa oznacza „Śnieżny Pęd”. Była to długa katana z pochwą oprawioną z czarnej laki i nieregularną linią hartowania typu „kochouji”. Została mocno uszkodzona w trakcie wydarzeń na Enies Lobby, a jej szczątku zostały pozostawione na Thriller Bark.
Shimotsuki Ryuuma
Roronoa Zoro
Jest to miecz o czarnej klindze i nieregularnej linii hartowania typu „daisaka-chouji”. Jego nazwa oznacza „Jesienną Wodę”. Jest jednym z narodowych skarbów kraju Wano, którym władał legendarny samuraj Shimotsuki Ryuuma. Został skradziony wraz z ciałem Ryuumy przez Gekko Morię, który ożywił jego zwłoki za pomocą swojego diabelskie owocu. Gdy Zoro pokonał Ryuumę, na statku Thriller Bark 2 lata temu, ten powierzył mu swój miecz. Ponownie został złożony w grobie Ryuumy, gdy Słomkowi dotarli do Wano, a Zoro w zamian za niego otrzymał Enme do Kozuki Hiyori.
zorokatany.jpg
?
Shimotsuki Kozuaburou
Roronoa Zoro
Dwie nienazwane katany, które Zoro otrzymał od Kozuaburou 13 lat temu, gdy jako dziecko trenował w wiosce Shimotsuki. Korzystał z nich aż do pojedynku z Dracule Mihawkiem, w trakcie którego zostały kompletnie zniszczone.

Zoro jest mistrzem swojego własnego Stylu Trzech Mieczy, ale posiada również ponadprzeciętne umiejętności walki w Stylu Dwóch Mieczy i Stylu Jednego Miecza.

Styl Trzech Mieczy jest głównym stylem walki Zoro. W niezwykły sposób dzierży po jednym mieczu w każdej ręce i dodatkowo trzeci miecz w ustach.

Techniki z których korzysta w tym stylu:

  • Cięcie Demonigiri -
  • Tygrysie Łowy -
  • Trzy Tysiące Światów - tajna technika szkoły trzech mieczy
  • Trójnogi Kruczy Demon -


氣 Dominacja

Jego urodziny wypadają 11 listopada.

Jego wzrost przed przeskokiem w czasie to 178 cm, a po 181 cm.

W chwili gdy po raz pierwszy poznajemy Zoro ma on 19 lat.