kozuki_momonosuke

Kozuki Momonosuke jest obecnym siogunem w kraju Wano. Jest synem Kozuki Odena i Toki, wnukiem byłego sioguna Kozuki Sukiyaki i starszym bratem Hiyori. Momonosuke urodził się 28 lat temu, w czasie gdy jego rodzice podróżowali wraz z piracką załogą Białobrodego. Pomimo że był prawowitym dziedzicem Kozuki Odena, ówczesnego władcy prowincji Kuri, jego rodzina została pozbawiona władzy w wyniku spisku rodziny Kurozumi. Władzę w kraju Wano, jako nowy siogun, przejął Kurozumi Orochi, wspierany przez pirata Kaidou.

Kozuki Momonosuke
momonosuke2.jpg
wiek: 8 lat
postarzony fizycznie o 20 lat
diabelski owoc: Sztuczny diabelski owoc
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 684
status: żyje
urodziny: 7 października
grupa krwi: X

Kozuki Momonosuke jest obecnym siogunem w kraju Wano. Jest synem Kozuki Odena i Toki, wnukiem byłego sioguna Kozuki Sukiyaki i starszym bratem Hiyori.

Momonosuke urodził się 28 lat temu, w czasie gdy jego rodzice podróżowali wraz z piracką załogą Białobrodego. Pomimo że był prawowitym dziedzicem Kozuki Odena, ówczesnego władcy prowincji Kuri, jego rodzina została pozbawiona władzy w wyniku spisku rodziny Kurozumi. Rządy w kraju Wano, jako nowy siogun, przejął Kurozumi Orochi, wspierany przez pirata Kaidou. Rozpoczął on prześladowania rodziny Kozuki. Gdy Momonosuke miał 8 lat, jego ojciec Oden został stracony. Jego matka, pragnąc zapewnić mu bezpieczeństwo, dzięki mocy swojego diabelskiego owocu, przeniosła go i kilku jego wasali, 20 lat w przyszłość.

Po znalezieniu się w nowej rzeczywistości, Momonosuke wraz z towarzyszącymi mu samurajami, wyruszył w morze w poszukiwaniu sojuszników, gotowych stanąć do walki z siogunem Wano i Kaidou. Aby ukryć swoją prawdziwą tożsamość podawał się za syna Kin'emona. W trakcie swojej podróży trafił na wyspę Punk Hazard, gdzie po raz pierwszy spotkał załogę Słomkowego Kapelusza. Wydarzenie to doprowadziło finalnie do powstania wielkiego przymierza ninjów, piratów, norek i samurajów. Aby być bardziej przydatnym w ostatecznej bitwie na Onigashimie, Momonosuke poprosił Shinobu, aby dzięki mocy swojego diabelskiego owocu, postarzyła go fizycznie o 20 lat, pomimo że mentalnie nadal był ośmioletnim chłopcem. Po wygranej wojnie, Momonosuke zajął należne mu miejsce jako siogun, a w przyszłości zapisał się na kartach historii jako jeden z największych przywódców Kraju Wano.

Momonosuke swoim wyglądem bardzo mocno przypomina Odena, cechując się podobnymi rysami twarzy i długimi czarnymi włosami. Jest również bardzo wysoki, podobnie jak jego ojciec. Nosi jasne kimono z herbem rodziny Kozuki, a także ciemny płaszcz ze wzorami w kształcie półksiężyca.
W swojej ludzkiej postaci, wygląda on jak typowy samuraj ze starożytnej Japonii, z włosami związanymi w kok i wygolonym czubkiem głowy. Z racji na swój wiek, był stosunkowo niskiego zrostu, mierząc jedynie 110 cm. Na co dzień nosił różowe kimono z wzorkami w kształcie brzoskwiń, razem z czerwoną szarfą, fioletowym pasem i tradycyjnym japońskim obuwiem geta.

Jako smok jest bardzo podobny do smoka chińskiego. W tej postaci jego ciało i łuski są różowe, a jego rogi i grzbiet są koloru złotego.

Rodzina

Momonosuke naleźy do potężnej i wielopokoleniowej rodziny Kozuki, która sprawowała władzę w kraju Wano przez wiele stuleci.

Kozuki Oden
Darzył on wielkim szacunkiem i miłością swoich rodziców i bardzo przeżył fakt ich śmierci. Posiadał wielki respekt wobec siły i osiągnięć Odena, jako samuraja i władcy prowincji Kuri. Zawsze obawiał się, że nigdy nie uda mu się dorównać ojcu i zawsze będzie żył w cieniu jego legendy. Również Oden niezwykle kochał swoje dzieci, a w chwili ich zagrożenia był gotów bez wahania rzucić się im na ratunek. Po jego śmierci, Momonosuke otrzymał jeden z jego ulubionych mieczy, Ame no Habakiri.

Kozuki Toki
Toki również bardzo troszczyła się o swoje dzieci. Gdy podwładni Kaidou zaatakowali zamek w prowincji Kuri, chcąc zabić Momonsuke, Toki obroniła go własnym ciałem przed strzałą. Po straceniu Odena, bojąc się o jego życie, przeniosła go 20 lat w przyszłość.

Kozuki Hiyori
Bardzo troszczył się również o swoją młodszą siostrę. Po przeniesieniu w przyszłość, podejrzewał że Hiyori nadal może żyć. Nie chciał jej jednak szukać, gdyż obawiał się że może w ten sposób ściągnąć na nią zagrożenie ze strony Kurozumi Orochi'ego. Gdy dowiedział się, że jego siostra ukrywa się pod nową tożsamością, jako kurtyzana Komurasaki, odetchną z ulgą. Do ich ponownego zjednoczenia doszło po zwycięskiej bitwie na Onigashimie, gdy Momonosuke został nowym siogunem Wano.

Kozuki Sukiyaki
Dwadzieścia lat temu, Sukiyaki nigdy nie miał okazji poznać swojego wnuka, ponieważ został uwięziony przed jego przybyciem do Wano. Gdy udało mu się zbiec, Momonosuke został już wysłany w przyszłość. Początkowo nie miał zamiaru ujawniać swojej prawdziwej tożsamości swoim wnukom, gdyż bał się ich reakcji po tym jak walczyli o kraj z siłami których nie mógł powstrzymać. Jednak gdy to zrobił, zarówno Momonosuke, jak i Hiyori wyrazili radość i ulgę, ze spotkania swojego dziadka i tego, że nadal mają członka rodziny po śmierci rodziców.

❦ Diabelski owoc

momonosuke.jpg

Momonosuke zjadł sztuczny diabelski owoc typu Zoan stworzony przez doktora Vegapunka, który wykorzystał w tym celu czynnik dziedziczenia pozyskany od Kaidou. Owoc uznany został za porażkę, ze względu na kolor łusek, jednak poza tym pozwolił on na pełną przemianę w wężowego smoka. Momonosuke na początku nie do końca zdawał sobie sprawę ze swoich nowych mocy, nie potrafiąc powrócić do swojej ludzkiej postaci.

Po tym jak został postarzony o 20 lat, jego postać smoka rozmiarami dorównywała Kaidou w pełnej przemianie.

Ataki wykorzystywane w walce:

  • Ognisty Oddech - jedna z najbardziej charakterystycznych technik Kaidou, którą udało się skopiować Momonosuke. Zbiera on ogień w swoich ustach po czym wystrzeliwuje ją z niszczącą siłą w formie ognistego podmuchu.

Jego ulubionym posiłkiem są białe brzoskwinie i oden.