diabelski_owoc

Diabelski owoc, zwany również przeklętym owocem jest tajemniczym owocem, który znaleźć można w różnych miejscach na świecie. Osoba, która go zje, zyskuje różne dziwne i ciekawe moce - w zależności od typu i rodzaju owocu - traci jednak możliwość pływania.

Powiada się, że diabelskie owoce są dziełem Morskiego Diabła, a sekret ich mocy ukryty jest gdzieś na Grand Line. Ponieważ nie łatwo jest spotkać ich użytkowników (szczególnie poza Grand Line), powstało wokół nich sporo plotek i ciężko jest stwierdzić, które są prawdą, a które fikcją. Ze względu na ich moce i rzadkość, osiągają ceny wykraczające ponad 100.000.000 beli. Obecnie wyróżnia się ponad 100 różnych typów diabelskich owoców.

 Jedną z głównych cech diabelskich owoców jest fakt, że smakują przerażająco obrzydliwie. Osoba, która go zje nie zawsze jest świadoma mocy jaką właśnie uzyskała, gdyż po zjedzeniu często nie zachodzą w ciele żadne widoczne na pierwszy rzut oka zmiany. Wszystkie owoce różną się kształtem i kolorem, co pozwala tworzyć specjalne encyklopedie. Emitują również specjalną aurę, która pomaga w ich rozróżnianiu. Aby zyskać moce diabelskiego owocu wystarczy jeden kęs, po którym staje się on zwykłym, aczkolwiek ciągle okrutnie niesmacznym, owocem.

Nie mogą istnieć jednocześnie dwa takie same owoce. Kiedy osoba dysponująca mocą umiera, owoc odradza się ponownie gdzieś na świecie i kolejna osoba może go zjeść, zyskując identyczne moce jak poprzednik. Wyjątek od tej reguły stanowią sztuczne diabelskie owoce stworzone przez człowieka.

Z mocą jaką zyskują władający diabelskimi owocami ciągnie się jedna zasadnicza wada - tracą oni możliwość pływania, stając się w wodzie typową kotwicą. Stają się również wrażliwi na Kamień Morskiej Strażnicy, który emituje taką samą energie jak morze i osłabia władających mocami.

Marshall D. Teach jest pierwszą osobą, która uzyskała możliwość władania mocami dwóch diabelskich owoców jednocześnie, aczkolwiek nie jest jasne w jaki sposób tego dokonał.

Przy korzystaniu z owoców zmieniających kształt i rozmiar ciała użytkownika, często zmienia się również jego ubiór (na przykład strój Luffy'ego, czapka Choppera przy przemianach, czy też większość użytkowników owoców typu Zoan i Logia). Oda wyjaśnił w jednym z SBS, że gdyby potraktował ten aspekt realistycznie, w serii było by zbyt dużo nagości.