dominacja

Dominacja, zwana również Ambicją (jap. „Haki”), jest to siła, która drzemie w każdej żywej istocie na świecie. Nie różni się ona zbytnio od innych normalnych zmysłów, jednak większość ludzi nie potrafi jej w sobie obudzić i nie może z niej korzystać. Generalnie wyróżnia się dwa rodzaje Dominacji, które są dość popularne wśród użytkowników i które można opanować dzięki specjalnym treningom. Istnieje również trzeci rodzaj bardzo rzadkiej Dominacji, którą posiada jedynie niewielka garstka ludzi na świecie.

Znane rodzaje Dominacji:

  • Dominacja Koloru Obserwatora, znana również jako Mantra na wyspie Skypiea, jest takim rodzajem dominacji, która pozwala użytkownikowi wyczuwać obecność przeciwnika, nawet jeśli znajduje się poza polem widzenia, jest ukryty, bądź bardzo daleko. Odpowiednio opanowana pozwala przewidywać ruchy przeciwnika, nim ten zdąży je wykonać, co ułatwia wykonywanie uników.
  • Dominacja Koloru Zbrojmistrza, znana również jako Ryuo w Kraju Wano, pozwala użytkownikom tworzyć coś w rodzaju niewidzialnego pancerza wokół własnego ciała. Daje to obronę przed atakami, które normalnie mogły by wyrządzić im znaczne szkody. Dominacja ta może być też używana do zwiększenia siły ataków. Dzięki niemu można negować właściwości diabelskich owoców, dzięki czemu możliwe staje się trafienie władających mocami logii. Dominację tego typu można przenosić również na bronie.
  • Dominacja Koloru Władcy jest to rodzaj Dominacji, którego nie można opanować zwykłym treningiem. Uważa się, że posiada ją jedynie jedna na milion osób na świcie. Pozwala ona użytkownikowi na zdominowanie woli przeciwnika.