vegapunk

Doktor Vegapunk jest genialnym naukowcem pracującym dla Marynarki. Jego osiągnięcia obejmują między innymi odkrycie sekretów i zasad działania kamienia morskiej strażnicy, różnych tajemnic dotyczących diabelskich owoców, odkrycia czynników dziedziczenia, a także stworzenie wielu innych naukowych wynalazków.

Vegapunk
vegapunk.jpg
wiek: 65 lat
diabelski owoc: Mózg-mózgowoc
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 684
status: żyje
urodziny: 9 sierpnia

Doktor Vegapunk jest genialnym naukowcem pracującym dla Marynarki. Jego osiągnięcia obejmują między innymi odkrycie sekretów i zasad działania kamienia morskiej strażnicy, różnych tajemnic dotyczących diabelskich owoców, odkrycia czynników dziedziczenia, a także stworzenie wielu innych naukowych wynalazków, o których mówi się, że wyprzedzają o 500 lat obecne możliwości technologiczne. Pochodzi ze znajdującej się na Grand Line Wyspy Marionetek, gdzie kiedyś znajdowało się jego laboratorium, a obecnie znajduje się miasto przyszłości - Baldimore.

Dawniej był członkiem nielegalnej grupy badawczej MADS, do której należeli również Caesar Clown, Vinsmoke Judge i Queen. Wspólnie przeprowadzili wiele przełomowych badań, które wzbudziły zainteresowanie Globalnego Rządu. Z tego powodu został aresztowany i wcielony w skład Marynarki. Obecnie pracuje w ramach grupy badawczej SSG.

Geniusz Vegapunka ustępuje jedynie jego pracowitość. Dlatego, chcąc zwiększyć swoją efektywność, wpadł na pomysł, aby stworzyć sześć klonów - tak zwane satelity. Każdy z nich reprezentuje różne aspekty jego charakteru i jest ekspertem w swojej dziedzinie badań. Połączenie ich wszystkich da pełną osobowość Vegapunka, ale osobno mogą wykonać sześć razy więcej pracy.


vegapunkmini.jpg Vegapunk
Stella
punk01mini.jpg Punk-01
Shaka
Logika
punk02mini.jpg Punk-02
Lilith
Zło
punk03mini.jpg Punk-03
Edison
Talent
punk04mini.jpg Punk-04
Pythagoras
Mądrość
punk05mini.jpg Punk-05
Atlas
Gniew
punk06mini.jpg Punk-06
York
Pragnienie

Vegapunk posiada na koncie wiele istotnych odkryć i osiągnięć, dotyczących różnych dziedzin: