vegapunk

Doktor Vegapunk jest genialnym naukowcem, który pracował w ramach grupy badawczej SSG, na rzecz marynarki wojennej. Jego osiągnięcia obejmują między innymi odkrycie sekretów i zasad działania kamienia morskiej strażnicy, różnych tajemnic dotyczących diabelskich owoców, odkrycia czynnika dziedziczenia, a także stworzenie wielu innych naukowych wynalazków, o których mówi się, że wyprzedzają o 500 lat obecne możliwości technologiczne.

Vegapunk
vegapunk.jpg
wiek: 65 lat
diabelski owoc: Mózg-mózgowoc
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 684
status: żyje
urodziny: 9 sierpnia

Doktor Vegapunk jest genialnym naukowcem, który pracował w ramach grupy badawczej SSG, na rzecz marynarki wojennej. Jego osiągnięcia obejmują między innymi odkrycie sekretów i zasad działania Kamienia Morskiej Strażnicy, różnych tajemnic dotyczących diabelskich owoców, odkrycia czynnika dziedziczenia, a także stworzenie wielu innych naukowych wynalazków, o których mówi się, że wyprzedzają o 500 lat obecne możliwości technologiczne. Pochodzi ze znajdującej się na Grand Line wyspy Marionetek, gdzie kiedyś znajdowało się jego laboratorium, a obecnie znajduje się kraj przyszłości - Baldimore.

Dawniej był członkiem nielegalnej grupy badawczej MADS, do której należeli również Caesar Clown, Vinsmoke Judge i Queen. Wspólnie przeprowadzili wiele przełomowych badań, które wzbudziły zainteresowanie Globalnego Rządu. Z tego powodu został aresztowany i wcielony w skład marynarki.

Prowadził swoje prace do momentu, gdy Globalny Rząd dowiedział się o jego badaniach nad Pustym Wiekiem i postanowił go wyeliminować, wysyłając agentów CP0. Przyczyną tych wydarzeń była zdrada jednej z jego satelit - York.

vegapunk1.jpg

Vegapunk jest wysokim, starszym mężczyzną, o bardzo smukłych i długich kończynach. Na górze wydłużonej głowy posiada wbity trzonek, zakończony anteną w kształcie ogryzka jabłka. Jego charakterystyczną cechą jest bardzo długi język. Jego czoło jest niezwykle wysokie, posiada białe, rozczochrane włosy i gęste wąsy, czerwone policzki i małe oczy osadzone blisko nosa. Zanim przeniósł swój mózg do Punk Records, jego głowa osiągała rozmiary zbliżone do olbrzymów.

Vegapunk nosi biały, krótki fartuch z logiem SSG na plecach, różową koszulę w czerwone kropki, fioletowe spodnie i buty DOM tego samego koloru.

Geniusz Vegapunka ustępuje jedynie jego pracowitość. Dlatego, chcąc zwiększyć swoją efektywność, wpadł na pomysł, aby stworzyć sześć klonów - tak zwane satelity. Każdy z nich reprezentuje różne aspekty jego charakteru i jest ekspertem w swojej dziedzinie badań, a także zaspakaja niezbędne potrzeby życiowe pozostałych. Połączenie ich wszystkich w jedno da pełną osobowość Vegapunka, a osobno są w stanie wykonać sześć razy więcej pracy.


Punk-01 Punk-02 Punk-03 Punk-04 Punk-05 Punk-06
Shaka Lilith Edison Pitagoras Atlas York
punk01mini.jpg punk02mini.jpg punk03mini.jpg punk04mini.jpg punk05mini.jpg punk06mini.jpg
Dobro Zło Talent Mądrość Gniew Chciwość

Vegapunk posiada na koncie wiele istotnych odkryć i osiągnięć, dotyczących różnych dziedzin:

Kamień Morskiej Strażnicy
vegapunktech1.jpgUdało mu się odkryć, że pokrycie dna statków Kamieniem Morskiej Strażnicy, sprawia że są one niewyczuwalne dla Morskich Królów. Dzięki temu statki marynarki, są w stanie bezpiecznie pokonać Calm Belt, jednak nie zapewnia im to pełnej ochrony przed morskimi bestiami, gdyż dalej są one w stanie zaatakować taki statek, gdy znajdzie się on w polu ich widzenia.
Czynnik dziedziczenia
vegapunktech2.jpgUdało mu się odkryć czynnik dziedziczenia we wszystkich żywych obiektach (wspólnie z Vinsmoke Judge, który później kontynuował badania na własną rękę).
vegapunktech3.jpgW ramach dalszych prac na czynnikiem dziedziczenia, udało mu się stworzyć sztuczne, antyczne formy życia (co najmniej dwa smoki na wyspie Punk Hazard).
stussy.jpgPrzy udziale grupy badawczej MADS udało mu się stworzyć pierwszego udanego klona człowieka - Stussy - której pierwowzorem była Backingham Stussy z MADS.
vegapunktech5.jpgPróbował wykorzystać czynnik dziedziczenia w pracach nad gigantyfikacją, ale po kliku niepowodzeniach, porzucił ten projekt (później badania te próbował kontynuować Caesar Clown).
Diabelskie Owoce
vegapunktech4.jpgUdało mu się odkryć, jak zaaplikować moc diabelskiego owocu do przedmiotu.
vegapunktech6.jpgZreplikował moc diabelskiego owocu Borsalino - Błysk-błyskowocu - i wykorzystał go w Pacifistach.
vegapunktech8.jpgOdkrył, że diabelskie owoce wpływają na czynnik dziedziczenia osoby, która go zje. Wykorzystał w tym celu fakt schwytania Kaidou przez marynarkę, by stworzyć kopię Ryb-rybowocu, Model: Błękitnosmoczy. Pomimo, że sztuczny owoc okazał się dużym sukcesem, Vegapunk uznawał go za kompletną porażkę, bo zmieniał użytkownika w smoka koloru różowego. Jak dotąd możliwe jest stworzenie kopii jednie owoców typu Zoan, w przypadku owoców Paramecia potrzeba jest „zielona krew”, natomiast moc Logii można replikować jedynie częściowo.
vegapunktech7.jpg Stworzył „zieloną krew” - specjalną substancję, stworzoną za pomocą czynnika dziedziczenia osoby władającej diabelskim owocem typu Paramecia. Wykorzystał ją do zaaplikowania tych mocy w Serafimach, specjalnych modelach Pacifisty.
Bronie
pxmarineford.jpgStworzył Pacifisty, chodzącą bronią zbudowaną na wzór byłego Królewskiego Wojownika Mórz - Bartholomewa Kumy, który sam również stał się pierwszym prototypowym modelem dla tego projektu. Projekt ten był cały czas rozwijany, dzięki czemu powstało wiele różnych modeli, takich jak policjant pilnujący porządku na Egghead, czy zaawansowane modele Mark III.
serafin.jpgW ramach rozwoju projektu Pacifisty, stworzył Serpafimy, łącząc cechy rasy Lunarian (białe włosy, brązowa skóra, czarne skrzydła i płomień na plecach) z wyglądem i cechami poszczególnych byłych Królewskich Wojowników Mórz. Obecnie znanych jest siedem modeli Serpafimów.
lulusiakingdom1.jpgStworzył „promień matki”, potężną broń zdolną zmieść z powierzchni morza całą wyspę, do stworzenia, której niezbędny jest reaktor fuzyjny. W wyniku zdrady Punk-06 York, broń ta została przekazana w ręce Globalnego Rządu, który użył jej do zniszczenia Królestwa Lulusii.
Inne
hologram.jpgUdało mu się stworzyć hologramy.
hologram1.jpgStworzył rękawice lekkiego docisku, które pozwalały na interakcję z cząsteczkami światła, tak jakby były stałą materią. Dzięki nim można dotykać hologramów, tak jakby były prawdziwe.
vegapunktech9.jpgStworzył tarczę bąbelkową - specjalną bańkę z żywicy, która jest w stanie zablokować nawet eksplozje.

Przeszłość

Vegapunk urodził się 65 lat temu w mieście Baldimore na wyspie Marionetek. Już jako dziecko zasłyną z wielu genialnych wynalazków i pomysłów, a także wybudował swoje pierwsze laboratorium. Zmodyfikował w tym celu mieszkające w lesie zwierzęta w cyborgi, aby służyły mu jako pomoc w pracach. Jego wielkim dziełem, którego nigdy nie udało mu się ukończyć, był system ogrzewania ziemi, który miał ocieplić wyspę o typowo zimowym klimacie. Jego największym problemem w tamtych czasach był brak technologii i środków finansowych na zrealizowanie wszystkich swoich pomysłów.

Wygląd Vegapunka nawiązuje do jednego z najsłynniejszych naukowców świata - Alberta Einsteina, a szczególnie do jego słynnego zdjęcia z wystawionym językiem.

Antena w kształcie jabłka na czubku jego głowy, może być nawiązaniem do Isaaca Newtona i opowieści o tym jak jabłko spadające na ziemie doprowadziło do odkrycia przez niego właściwości grawitacji.