borsalino

Borsalino, znany również jako Żółta Małpa (jap. „Kizaru”), jest jednym z admirałów w marynarce wojennej.

Borsalino
kizaru.jpg
wiek: 58 lat
diabelski owoc: Błysk-błyskowoc
pochodzenie: North Blue
debiut: Rozdział 504
status: żyje
wzrost: 302 cm
urodziny: 23 listopada
grupa krwi: XF

Borsalino, znany również jako Żółta Małpa (jap. „Kizaru”), jest jednym z admirałów w marynarce wojennej.

kizaru1.jpg

Borsalino jest bardzo wysokim mężczyzną w średnim wieku, o smukłej budowie ciała. Posiada krótkie, kręcone, czarne włosy, delikatny zarost na twarzy i niewielką brodę. Ze względu na pomarszczoną skórę, szczególnie na czole, sprawia wrażenie znacznie starszego w porównaniu do innych postaci. Na co dzień nosi pomarańczowy garnitur z jasnożółtymi paskami, ciemnozieloną koszulę, fioletowy krawat, białe buty i pomarańczowe okulary przeciwsłoneczne. Na plecach nosi standardowy płaszcz oficera marynarki.

❦ Diabelski owoc

Borsalino zjadł Błysk-błyskowoc, diabelski owoc typu Logia, który pozwala mu tworzyć i zmieniać swoje ciało w światło. Dzięki temu jest w stanie poruszać się i atakować z prędkością światła, strzelać wiązkami laserowymi i oślepiać swoich przeciwników.

Ataki z których korzysta w walce:

  • Ośmioboczne Zwierciadło - tworzy pomiędzy swoimi dłońmi światło, które może odbijać się od dowolnych powierzchni, po czym przemieszcza się natychmiast w wybrane miejsce, które znajduje się w obrębie tego światła.
  • Miecz-Trawosiecz - tworzy długi i ostry miecz ze światła, z którego może korzystać w walce jak ze zwykłej broni.
  • Krzywe Klejnoty - krzyżuje przed sobą obie ręce, po czym wystrzeliwuje z obu rąk promienie światła.
  • Amaterasu -

Przeszłość

Borsalino urodził się 58 lat temu gdzieś na North Blue. Mając 26 lat dołączył razem z Sakazuki do marynarki wojennej. W pewnym momencie swojego życia zjadł również diabelski owoc - Błysk-błyskowoc.

W trakcie swoich pierwszych lat służby Borsalino często towarzyszył doktorowi Vegapunkowi. Pewnego dnia trafili do wioski, która miała problemy z agresywnymi niedźwiedziami. Na miejscu okazało się, że wszystkie zwierzęta zostały już pokonane przez młodego chłopca imieniem Sentoumaru, który pragnął znaleźć dobrze płatną pracę. Gdy Vegapunk zapytał go po co mu pieniądze, odpowiedział że na onigiri, co bardzo rozbawiło Borsalino. Vegapunk zaoferował mu pracę jako ochroniarz, a Borsalino zgodził się przyjąć młodego chłopca na trening i nauczyć go wszystkiego co wie.

Borsalino zgodził się również aby Vegapunk prowadził badania nad jego diabelskim owocem. Dzięki temu doktorowi udało się skopiować jego moc w formie laserów zastosowanych w różnych modelach Pacifistów.

Archipelag Sabaody

Borsalino przebywał w Mariejois kiedy admirał floty Sengoku otrzymał raport o zaatakowaniu przez Monkey D. Luffy'ego jednego z Niebiańskich Smoków. Poinformował swojego przełożonego, żeby niczym się nie przejmował, gdyż sam się tym zajmie.

Wzorowany jest na japońskim aktorze Kunie Tanaka, a jego imię i wygląd pochodzą od postaci granej przez tego aktora w starym japońskim filmie „Truck Yarō: Bakusō Ichibanboshi” („Tirowcy: Pierwsza gwiazda wyścigu”).

Trzy techniki Borsalino: Ośmioboczne Zwierciadło, Miecz-Trawosiecz i Krzywe Klejnoty, swoimi nazwami nawiązują do trzech świętych symboli japońskiej władzy cesarskiej.

Jego ulubionym jedzeniem jest zupa miso ramen, imbir i banany.