bartholomew_kuma

„Tyran” Bartholomew Kuma jest jednym z Królewskich Wojowników Mórz i byłym członkiem Armii Rewolucjonistów. W przeszłości był budzącym grozę piratem, a jego list gończy opiewał na ฿ 296.000.000. Przy udziale doktora Vegapunka został przekształcony w cyborga zwanego „Pacifistą”, stracił jednak przez to swoją świadomość stając się bezduszną maszyną - PX-0.

Bartholomew Kuma
kuma.jpg
wiek: 47 lat
diabelski owoc: Łap-łapowoc
nagroda: ฿ 296,000,000
pochodzenie: South Blue
debiut: Rozdział 233
status: żyje
wzrost: 689 cm
urodziny: 9 luty
grupa krwi: X

„Tyran” Bartholomew Kuma jest jednym z Królewskich Wojowników Mórz i byłym członkiem Armii Rewolucjonistów. W przeszłości był budzącym grozę piratem, a jego list gończy opiewał na ฿ 296.000.000. Przy udziale doktora Vegapunka został przekształcony w cyborga zwanego "Pacifistą", stracił jednak przez to swoją świadomość stając się bezduszną maszyną - PX-0. Dysponuje mocą diabelskiego owocu typu paramecia - Łap-łapowocu - który umożliwia mu odpychanie wszystkiego co dotknie.

Kuma jest niezwykle wysokim, blisko siedmiometrowym, mężczyzną. Zwykle nosi ze sobą Biblie. Posiada długie, kręcone, czarne włosy, a jego oczy zakryte są okularami bądź soczewkami. Na głowie nosi białą czapkę w brązowe plamy z parą okrągłych uszu. Posiada czarną kurtkę z wielkim białym symbolem w kształcie celownika.

W SBS Oda wyjawił, że w chwili gdy poznajemy Kume ma on 45 lat i 689 cm wzrostu.