marynarka

Marynarka wojskowa to główne siły zbrojne Globalnego Rządu. Początkowo ich kwatera główna znajdowała się na wyspie Marineford, jednak po przeskoku w czasie została przeniesiona do Nowego Świata. Bazy i wojska marynarki ulokowane są na całym świecie, jednak ich liczebność na czterech morzach jest znacznie mniejsza, niż na Grand Line.

Obowiązkiem marynarki jest utrzymywanie ładu i porządku na całym świecie. Są oni kluczową i strategiczną siłą w realizacji celów Globalnego Rządu. Dodatkowo do zadań marynarki zalicza się wystawianie listów gończych za najgroźniejszymi piratami i wypłacanie nagród za ich głowy.

Po przeskoku w czasie, nowym admirałem floty w marynarce został Czerwony Pies. Dzięki nieokreślonemu jeszcze wsparciu Globalnego Rządu, był on wstanie zreorganizować marynarkę, tak że stała się jeszcze potężniejszą organizacją stojącą na straży sprawiedliwości.

Stopnie oficerskie


🎖 Admirał Floty

Jest to najwyższe odznaczenie w marynarce i przysługuje ono dowódcy całej organizacji. Podlega on jednak pod marszałka z Globalnego Rządu i Starszyzne Pięciu Gwiazd.
Po wojnie na szczycie zastąpił na tym stanowisku poprzedniego Admirała Floty - Sengoku. Dawniej był jednym z trzech admirałów i znany był jako Czerwony Pies. Jest prawdopodobnie najbardziej zagorzałym zwolennikiem absolutnej sprawiedliwości w całej marynarce, co poróżniło go z Niebieskim Bażantem. Jedną z jego pierwszych decyzji po awansie było przeniesienie bazy głównej Marynarki do Nowego Świata.

🎖 Admirał

jest drugim najwyższym odznaczeniem w marynarce. W tym samym czasie tytuł ten posiadać może co najwyżej trzech admirałów. Uważani są za największą militarną siłę marynarki. Mają możliwość skorzystania z Buster Call, na każdej wyspie, którą uznają za zagrożenie dla świata.
Uzyskał swój stopień w czasie przeskoku w czasie, gdy razem z Isshou, zostali wybrani w wolne miejsca po Czerwonym Psie i Niebieskim Bażancie. Podziwia on Sakazukiego - jego styl unikania półśrodków - i stara się go naśladować.
Uzyskał swój stopień w czasie przeskoku w czasie, gdy razem z Aramaki, zostali wybrani w wolne miejsca po Czerwonym Psie i Niebieskim Bażancie.
Z trójki obecnych admirałów, najdłużej zajmuje on swoje stanowisko. Dawniej pełnił funkcję Wiceadmirała.

🎖 Wicedmirał

Jest trzecim z najwyższych odznaczeń. Mimo, że wszyscy piastują ten sam stopień w marynarce różnią się zakresem swoich obowiązków jak i posiadanym autorytetem. Każdy żołnierz na stanowisku wiceadmirała i wyżej, posiada umiejętność korzystania z przynajmniej jednego typu Dominacji.
Znana jako „Wielka Sztabowa”, jest jednym z weteranów Marynarki.
Jest jednym z olbrzymów.
Jest dowódcą bazy G-2.
Jest jednym z pięciu wiceadmirałów, którzy prowadzili atak Buster Call na Enies Lobby.
Jest jednym z pięciu wiceadmirałów, którzy prowadzili atak Buster Call na Enies Lobby. Dowodził atakiem Marynarki na Amazon Lily w celu schwytana Boa Hancock.
Znany jako „Przecinacz Rekinów”.
Znany jako „Biały Łowca”. Po zdradzie Vergo został dowódcą bazy G-5.
Znany jako „Prześladowca”. Próbował potajemnie wziąć udział w turnieju w Koloseum Korridy na Dressrosie, został jednak wyeliminowany z udziału przed rozpoczęciem walk. Później towarzyszył Fioletowemu Tygrysowi i Bastille w konflikcie na wyspie.
Jest dowódcą bazy G-14.
Po wojnie na szczycie złożył rezygnację ze stanowiska wiceadmirała, zachował jednak formalnie swój stopień na prośbę marszałka Konga. Obecnie pełni funkcję instruktora i zajmuje się szkoleniem rekrutów w Marynarce.

🎖 Kontradmirał

Jest czwartym z kolei odznaczeniem w marynarce i najniższym odznaczeniem admiralskim.
Pełni funkcję dowódcy w bazie Marynarki na Podjarce 66 na Archipelag Sabaody.
Piętnaście lat temu pełnił swoją służbę w bazie G-2. Obecnie jego status jest nieznany.

🎖 Komodor

Jest piątym z kolei odznaczeniem w marynarce.
Należy do oddziału 06 z bazy Marynarki G-5.
Był dowódcą 77 bazy marynarki.

🎖 Pułkownik

Jest szóstym z kolei odznaczeniem w marynarce. Jednym z zadań jakie pełnią pułkownicy jest dowodzenie bazami marynarki rozmieszczonymi po całym świecie. Często dowodzą również statkami ścigającymi piratów na morzu.
Służy w bazie G-5

🎖 Podpułkownik

Jest siódmym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎖 Major

Jest ósmym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎖 Kapitan

jest dziewiątym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎖 Porucznik

jest dziesiątym z kolei odznaczeniem w marynarce.
Invalid Link
Invalid Link

🎖 Podporucznik

jest jedenastym z kolei i najniższym stopniem oficerskim w marynarce. Odznaczenie to uprawnia do noszenia napisu „Sprawiedliwość” na płaszczu.
Invalid Link


Pozostałe stopnie


🎗 Chorąży

Jest dwunastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Starszy sierżant

Jest trzynastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Sierżant

Jest czternastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Kapral

Jest piętnastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Starszy marynarz

Jest szesnastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Marynarz

Jest siedemnastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Rekrut

jest osiemnastym z kolei odznaczeniem w marynarce. Przyznawany jest on osobom, które odbyły odpowiednie szkolenie w akademii, bądź wykazują się ponadprzeciętnymi umiejętnościami.

🎗 Majtek

Jest najniższym możliwym stopniem, przyznawanym nowo przyjętym osobom, które nie odbyły jeszcze szkolenia w akademii. Ich obowiązki ograniczają się do prostych robót na statkach, takich jak czyszczenie pokładu.


Specjalne stopnie


✯ Główny Inspektor

Jest specjalną rangą, przyznawaną dla osób, których zadaniem jest wykrywanie i badanie przypadków niewłaściwego administrowania, korupcji lub dezercji w Marynarce.
Po wojnie na szczycie zrezygnował ze stanowiska Admirała Floty. Pozostał w Marynarce jak Główny Inspektor.


Byli członkowie Marynarki


Postać: Stopnień: Status: Opis:
Admirał żyje Po wojnie na szczycie został nominowany na pozycję Admirała Floty przez Sengoku. Przegrał jednak pojedynek o ten stopień z Sakazukim i odszedł z Marynarki. Obecnie z nieznanych powodów związany jest z piracką załogą Czarnobrodego
Wiceadmirał nieżyje Były dowódca bazy G-5. Tak naprawdę był działającym w ukryciu oficerem pirackiej załogi Donquixote'a. Zginą na wyspie Punk Hazard, po tym jak został zdemaskowany i pokonany przez Smokera i Lawa.
Admirał Floty żyje Dawniej zastąpiony przez Sengoku na stanowisku Admirała Floty. Obecnie pełni funkcję Marszałka i sprawuje nadzór nad Marynarką z ramienia Globalnego Rządu.
Podpółkownik nieżyje Członek pirackiej załogi Donquixote'a. Działał w ukryciu na rzecz Marynarki w celu powstrzymania Doflamingo, zdemaskowany przez Vergo trzynaście lat temu, zginą z ręki swojego brata.
Kapitan żyje Usunięty z Marynarki za nadużywanie swojego stanowiska. Zdołał jednak zbiec, zanim stanął przed sądem wojskowym.

Nie wiadomo jak i kiedy powstała marynarka wojskowa. Najdalej znane ślady ich aktywności przypadają około 50 lat temu przed obecnymi wydarzeniami, kiedy to olbrzymy Oimo i Kashi, zostali podstępem oszukani by bronić Enies Lobby. Również mniej więcej w tym samym czasie Brook otrzymał swój list gończy.

24 lata temu, marynarce udało się schwytać ówczesnego Króla Piratów - Gol D. Rogera. Został on skazany na śmierć, jednak na kilka chwil przed wykonaniem wyroku wypowiedział on słowa, które dały początek Wielkiej Erze Piratów. W tym czasie Monkey D. Garp, nazywany „bohaterem”, stał się jedną z legend marynarki.

Dwa lata później flota marynarki, wraz z pięcioma wiceadmirałami, została wysłana na wyspę Ohara, by przeprowadzić atak Buster Call. Za atakiem stał Globalny Rząd, który obawiał się naukowców badających historię Pustego Wieku.

W jednym z Databooków wyjawione zostało, że marynarka oryginalnie przypominać miała mafię. Jej żołnierze zamiast wojskowych płaszczy mieli nosić czarne garnitury i każdy z nich miał mieć mroczny i groźny wygląd. Również wiele mniej istotnych postaci takich jak John Giant, czy Brandnew, zaplanowanych było już na początku serii, gdy powstawały pierwsze rozdziały.