marynarka

Marynarka wojenna
marine.jpg

Marynarka wojenna to główne siły zbrojne Globalnego Rządu. Początkowo ich kwatera główna znajdowała się na wyspie Marineford, jednak po przeskoku w czasie została przeniesiona do Nowego Świata. Bazy i wojska marynarki ulokowane są na całym świecie, jednak ich liczebność na czterech morzach jest znacznie mniejsza, niż na Grand Line.

Obowiązkiem marynarki jest utrzymywanie ładu i porządku na całym świecie. Są oni kluczową i strategiczną siłą w realizacji celów Globalnego Rządu. Dodatkowo do zadań marynarki zalicza się wystawianie listów gończych za najgroźniejszymi piratami i wypłacanie nagród za ich głowy.

Po przeskoku w czasie, nowym admirałem floty w marynarce został Czerwony Pies. Dzięki nieokreślonemu jeszcze wsparciu Globalnego Rządu, był on wstanie zreorganizować marynarkę, tak że stała się jeszcze potężniejszą organizacją stojącą na straży sprawiedliwości.

Stopnie oficerskie


🎖 Admirał Floty

Jest to najwyższe odznaczenie w marynarce i przysługuje ono dowódcy całej organizacji. Podlega on jednak pod marszałka z Globalnego Rządu i Starszyzne Pięciu Gwiazd.

🎖 Admirał

jest drugim najwyższym odznaczeniem w marynarce. W tym samym czasie tytuł ten posiadać może co najwyżej trzech admirałów. Uważani są za największą militarną siłę marynarki. Mają możliwość skorzystania z Buster Call, na każdej wyspie, którą uznają za zagrożenie dla świata.

🎖 Wicedmirał

Jest trzecim z najwyższych odznaczeń. Mimo, że wszyscy piastują ten sam stopień w marynarce różnią się zakresem swoich obowiązków jak i posiadanym autorytetem. Każdy żołnierz na stanowisku wiceadmirała i wyżej, posiada umiejętność korzystania z przynajmniej jednego typu Dominacji.

🎖 Kontradmirał

Jest czwartym z kolei odznaczeniem w marynarce i najniższym odznaczeniem admiralskim.

🎖 Komodor

Jest piątym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎖 Pułkownik

Jest szóstym z kolei odznaczeniem w marynarce. Jednym z zadań jakie pełnią pułkownicy jest dowodzenie bazami marynarki rozmieszczonymi po całym świecie. Często dowodzą również statkami ścigającymi piratów na morzu.

🎖 Podpułkownik

Jest siódmym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎖 Major

Jest ósmym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎖 Kapitan

jest dziewiątym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎖 Porucznik

jest dziesiątym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎖 Podporucznik

jest jedenastym z kolei i najniższym stopniem oficerskim w marynarce. Odznaczenie to uprawnia do noszenia napisu „Sprawiedliwość” na płaszczu.

Pozostałe stopnie


🎗 Chorąży

Jest dwunastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Starszy sierżant

Jest trzynastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Sierżant

Jest czternastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Kapral

Jest piętnastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Starszy marynarz

Jest szesnastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Marynarz

Jest siedemnastym z kolei odznaczeniem w marynarce.

🎗 Rekrut

jest osiemnastym z kolei odznaczeniem w marynarce. Przyznawany jest on osobom, które odbyły odpowiednie szkolenie w akademii, bądź wykazują się ponadprzeciętnymi umiejętnościami.

🎗 Majtek

Jest najniższym możliwym stopniem, przyznawanym nowo przyjętym osobom, które nie odbyły jeszcze szkolenia w akademii. Ich obowiązki ograniczają się do prostych robót na statkach, takich jak czyszczenie pokładu.

Specjalne stopnie


✯ Dyrektor służby śledczej

Służba śledcza marynarki wojennej jest specjalną jednostką zajmującą się badaniem przyczyn i skutków różnych wydarzeń.

✯ Główny Inspektor

Jest specjalną rangą, przyznawaną dla osób, których zadaniem jest wykrywanie i badanie przypadków niewłaściwego administrowania, korupcji lub dezercji w Marynarce.

Byli członkowie Marynarki


Postać: Stopnień: Status: Opis:
Admirał żyje Po wojnie na szczycie został nominowany na pozycję Admirała Floty przez Sengoku. Przegrał jednak pojedynek o ten stopień z Sakazukim i odszedł z Marynarki. Obecnie związany jest z piracką załogą Czarnobrodego, gdzie pełni rolę jednego z kapitanów-gigantów.
Wiceadmirał nieżyje Były dowódca bazy G-5. Tak naprawdę był działającym w ukryciu oficerem pirackiej załogi Donquixote'a. Zginą na wyspie Punk Hazard, po tym jak został zdemaskowany i pokonany przez Smokera i Lawa.
Admirał Floty żyje Dawniej zastąpiony przez Sengoku na stanowisku Admirała Floty. Obecnie pełni funkcję Marszałka i sprawuje nadzór nad Marynarką z ramienia Globalnego Rządu.
Podpółkownik nieżyje Członek pirackiej załogi Donquixote'a. Działał w ukryciu na rzecz Marynarki w celu powstrzymania Doflamingo, zdemaskowany przez Vergo trzynaście lat temu, zginą z ręki swojego brata.
Kapitan żyje Usunięty z Marynarki za nadużywanie swojego stanowiska. Zdołał jednak zbiec, zanim stanął przed sądem wojskowym.
Wiceadmirał nieżyje Został zabity przez cywila, po tym jak Cross Guild wystawiło nagrodę za jego głowę.

Nie wiadomo jak i kiedy powstała marynarka wojskowa. Najdalej znane ślady ich aktywności przypadają około 50 lat temu przed obecnymi wydarzeniami, kiedy to olbrzymy Oimo i Kashi, zostali podstępem oszukani by bronić Enies Lobby. Również mniej więcej w tym samym czasie Brook otrzymał swój list gończy.

24 lata temu, marynarce udało się schwytać ówczesnego Króla Piratów - Gol D. Rogera. Został on skazany na śmierć, jednak na kilka chwil przed wykonaniem wyroku wypowiedział on słowa, które dały początek Wielkiej Erze Piratów. W tym czasie Monkey D. Garp, nazywany „bohaterem”, stał się jedną z legend marynarki.

Dwa lata później flota marynarki, wraz z pięcioma wiceadmirałami, została wysłana na wyspę Ohara, by przeprowadzić atak Buster Call. Za atakiem stał Globalny Rząd, który obawiał się naukowców badających historię Pustego Wieku.

W jednym z Databooków wyjawione zostało, że marynarka oryginalnie przypominać miała mafię. Jej żołnierze zamiast wojskowych płaszczy mieli nosić czarne garnitury i każdy z nich miał mieć mroczny i groźny wygląd. Również wiele mniej istotnych postaci takich jak John Giant, czy Brandnew, zaplanowanych było już na początku serii, gdy powstawały pierwsze rozdziały.