jaygarcia_saturn

„Święty” Jaygarcia Saturn jest jednym z Niebiańskich Smoków i członkiem Starszyzny Pięciu Gwiazd - rady która oficjalnie stoi na czele Globalnego Rządu.

Jaygarcia Saturn
jaygarcia.jpg
debiut: Rozdział 233
status: żyje

„Święty” Jaygarcia Saturn jest jednym z Niebiańskich Smoków i członkiem Starszyzny Pięciu Gwiazd - rady która oficjalnie stoi na czele Globalnego Rządu, w której pełni funkcję wojennego bóstwa obrony i technologii.

Saturn jest niskim, krępym, starszym mężczyzną. Posiada białe włosy, w postaci krótkich dredów, a także gęstą białą brodę z wąsami. Po lewej stronie twarzy, posiada długą bliznę, która przebiega obok oka. Podobnie jak większość przedstawicieli Starszyzny Pięciu Gwiazd, na co dzień nosi czarny garnitur, białą koszulę z fioletowym krawatem i czarne spodnie. Na głowie nosi czarny, płaski kapelusz i porusza się korzystając z laski.

38 lat temu w trakcie incydentu na wyspie God Valley wyglądał niemal identycznie, co pozwala przypuszczać, że pomimo swojego wyglądu starszego człowieka, posiada niestarzejące się ciało.

❦ Diabelski owoc

jaygarcia1.jpg

Najprawdopodobniej Saturn włada nienazwanym jeszcze diabelskim owocem zaliczanym do Mitycznych Zoan. Pozwala on mu zmienić się w olbrzymie, rogate i podobne do pająka stworzenie, które swoim wyglądem przypomina demona z japońskiego folkloru. Dodatkowo z pewnością udało mu się dokonać przebudzenia mocy owocu, gdyż otacza go ciemna, płonąca smuga dymu, charakterystyczna dla tego stanu.

W tej formie Saturn osiąga olbrzymie rozmiary. Każda z jego sześciu nóg zakończona jest ostrymi szponami, które wykorzystuje do atakowania przeciwników. Charakteryzuje się również niezwykłą wytrzymałością, jak i jest w stanie natychmiast zregenerować się po otrzymaniu obrażeń.

Kiedy po raz pierwszy pojawił się na wyspie Egghead, wyłonił się z magicznego kręgu w kształcie pentagramu. Nie jest obecnie jasne czy zdolność ta wyniki z właściwości owocu. Dysponuje pewnym rodzajem telekinezy, gdyż jest stanie uderzać przeciwników za pomocą tajemniczej, niewidzialnej siły, jest również w stanie unieruchomić w miejscu wybrane osoby.

Jego wygląd może być inspirowany postacią włoskiego generała i patrioty Giuseppe Garibaldiego, uważanego za jednego z „ojców ojczyzny” współczesnych Włoch. Natomiast jego imię jest nawiązaniem do szóstej planety Układu Słonecznego, nazwanej na cześć rzymskiego boga Saturna.