crocodile

Sir Crocodile był przywódcą przestępczej organizacji Baroque Works, gdzie działał pod kryptonimem Mr. 0. Jednocześnie pełnił funkcję jednego z Królewskich Wojowników Mórz. Stracił ten tytuł, gdy został aresztowany przez marynarkę wojskową, po nieudanej próbie przejęcia pustynnego królestwa - Alabasty.

Crocodile
crocodile.jpg
wiek: 46 lat
diabelski owoc: Pias-piaskowoc
nagroda: ฿ 1,965,000,000
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 126
status: żyje
wzrost: 253 cm
urodziny: 5 września
grupa krwi: S

Sir Crocodile był przywódcą przestępczej organizacji Baroque Works, gdzie działał pod kryptonimem Mr. 0. Jednocześnie pełnił funkcję jednego z Królewskich Wojowników Mórz. Stracił ten tytuł, gdy został aresztowany przez marynarkę wojskową, po nieudanej próbie przejęcia pustynnego królestwa - Alabasty. Dysponuje mocą diabelskiego owocu typu logia - Pias-piaskowocu - który umożliwia zmianę w piasek.

Dzięki pomocy Luffy'ego, udało mu się zbiec z więzienia Impel Down, po czym wziął udział w wojnie na szczycie w Marineford. Po jej zakończeniu, razem z Daz Bones, udał się do Nowego Świata.

Dwa lata po tych wydarzeniach, wraz z Dracule Mihawkiem i Buggy'm, założył nową organizację Cross Guild.

crocodile1.jpg

Crocodile jest wysokim mężczyzną z szeroką klatką piersiową, umięśnionymi ramionami i grubą szyją. Posiada bladą skórę, czarne, głęboko osadzone oczy i czarne włosy sięgające karku, które zaczesuje do tyłu. Na twarzy posiada długą bliznę, sięgającą od ucha do ucha i przechodzącą przez nos. Zamiast lewej ręki, posiada duży hak wykonany ze stopu złota. W zwyczaju ma palenie grubego cygara.

Crocodile nosi ubiór wyglądem przypominający szefa włoskiej mafii, składający się z kamizelki nałożonej na zwykłą koszulę, szalika na szyi, spodni od garnituru, eleganckich butów i długiego futra owiniętego na ramionach. W prawym uchu nosi złoty kolczyk.

❦ Diabelski owoc

Crocodile włada mocną diabelskiego owocu typu Logia - Pias-piaskowocu.

Ataki z których korzysta w walce:

  • Desert Spada (miecz pustyni) -
  • Desert Girasole (pustynny słonecznik) -
  • Barchan (półksiężycowa wydma) -
  • Sables (piaskowa burza) -
  • Ground Secco (pęknięcie ziemi) -
  • Ground Death (cykl erozji) -

Jego ulubionym jedzeniem jest mięso krokodyla i pomidory, a najmniej przepada za ketchupem.