impel_down

Impel Down, zwane również Podmorskim Więzieniem, jest największym i najpilniej strzeżonym więzieniem na świcie. Znajduje się po środku Calm Belt. Większa część więzienia, które przypomina kształtem wieże, znajduje się pod wodą, a jej fundamenty sięgają dna morza.

Impel Down
impeldown1.jpg
region: Calm Belt
debiut: Rozdział 525

Impel Down, zwane również Podmorskim Więzieniem, jest największym i najpilniej strzeżonym więzieniem na świcie. Znajduje się po środku Calm Belt.

Większa część więzienia, które przypomina kształtem wieże, znajduje się pod wodą, a jej fundamenty sięgają dna morza. Ze względu na lokalizację więzienia, jest ono cały czas otoczone przez Morskich Królów. W wystającej ponad wodę części, znajduje się brama główna i doki, w których stacjonują okręty marynarki.

hannyabalmini.jpg
Hannyabal
Naczelnik
magellanmini.jpg
Magellan
Wicenaczelnik
sadimini.jpg
Szefowa nadzorców
saldesmini.jpg
Dowódca strażników
dominomini.jpg
Szefowa wartowników

Impel Down podzielone jest na poziomy. Im groźniejszy jest dany przestępca, tym na niższy poziom więzienia trafia. Każdy poziom charakteryzuje się odmiennymi formami tortur.

Poziom 1 - Piekło Szkarłatu

Piekło Szkarłatu jest pierwszym poziomem w Impel Down, na który trafiają najbardziej pospolici i najmniej groźni więźniowie. Znajduje się tutaj duży czerwony las, z mieczodrzewami których liście są ostre jak ostrza, natomiast podłoże pokrywa kolcotrawa, której źdźbła są jak szpikulce. Więźniowie w ramach tortur, poganiani przez nadzorców i jadowite pająki, zmuszani są do biegania po lesie, co kończy się licznymi skaleczeniami. Swój czerwony kolor las zawdzięcza krwi osadzonych i stąd wziął się szkarłat w nazwie poziomu.

Znajduje się tu również wielka dziura, zwana „drogą ucieczki”, która prowadzi bezpośrednio na poziom drugi. Pozwala ona teoretycznie uwolnić się od bólu i cierpienia, jednak niewielu więźniów z niej korzysta, gdyż tak naprawdę prowadzi do jeszcze gorszego miejsca. Oprócz tego pierwsze trzy poziomy połączone są schodami.

Poziom 2 - Piekło Dzikich Bestii

Piekło Dzikich Bestii jest drugim poziomem w Impel Down, którego strzegą magiczne bestie. Szefem strażników na tym poziomie jest Sfinks - skrzydlaty lew o ludzkiej twarzy. Dodatkowo więźniów pilnują tutaj Bazyliszek - potwór, będący wężem zrodzonym przez kurę, którego głównym pożywieniem są ludzie, wyjątkowo jadowite skorpiony puzzlowe, a także Mantykory - ludożerne lwy o ludzkich twarzach.

Poziom 3 - Piekło Głodu

Piekło Głodu jest trzecim poziomem w Impel Down, który swoją nazwę zawdzięcza temu, że więźniowie praktycznie nie otrzymują tutaj wody i jedzenia. Osadzeni są tu przestępcy o co najmniej pięćdziesięciomilionowych nagrodach. Ponadto dociera tu gorąco z poziomu czwartego, które sprawia że temperatura jest tu nie do wytrzymania.

Na więźniów, którzy chcieli by stąd uciec, zastawione są pułapki w postaci sieci, których stalowe liny posiadają domieszkę Kamienia Morskiej Strażnicy.

Poziom 4 - Piekło Żaru

Piekło Żaru jest czwartym poziomem w Impel Down. Tak naprawdę jest to jeden, wielki piekielny kocioł, pełen wrzącej krwi, otoczony niegasnącymi płomieni. Na tym poziomie znajduje się gabinet naczelnika, kuchnia i magazyn żywności, a także magazyn narzędzi tortur.

Poziom 5 - Piekło Mrozu

Piekło Mrozu to poziom piąty w podwodnym więzieniu. Trafiają tu przestępcy o co najmniej stumilionowych nagrodach. Panuje tu niezwykle srogi mróz, a więźniów pilnuje żarłoczny oddział wilków.

Poziom 5,5 - Kraina Neotranziomów

Kraina Neotranziomów to super tajny poziom, który znajduje się pomiędzy piętrem piątym i szóstym.

Poziom 6 - Piekło Nieskończoności

Najniższy poziom Impel Down, na który trafią najbardziej niebezpieczni przestępcy. Osadzeni tutaj więźniowie, często skazani na karę śmierci lub dożywocie, stanowią olbrzymie zagrożenie dla społeczeństwa. Istnienie ostatniego poziomu utrzymywane jest w tajemnicy przed światem, ponieważ zamkniętych tu przestępców postanowiono na zawsze wymazać z kart historii.