Tom 1
Tytuł tomu:
Romance Dawn - Przygoda na horyzoncie
jtom1.jpg
Data wydania w Japonii:
24 grudnia 1997
Data wydania w Polsce:
15 grudnia 2010
Rozdziały:
1 - 8
Ilość stron:
208
Następny tom:
Tom 2

W niewielkiej wiosce nad brzegiem morza mieszka pewien dość energiczny chłopak, który za wszelką cenę chce zostać piratem.

Odmęty mórz przemierza niewielka, krucha łódka, w niej zaś, uśmiechnięty od ucha do ucha siedzi Luffy - chłopak, który od dziecka marzył o tym, by zostać piratem. Nie przeszkadza mu nawet to, że po zjedzeniu „demoniego owocu” nigdy nie będzie mógł już pływać, gdyż w zamian za to jego ciało zyskało iście magiczne, gumowe właściwości! Cel ma jeden - zostać królem piratów! By to uczynić, najpierw musi zwerbować załogę. Czy dołączy do niej tajemniczy Zoro? Na horyzoncie już czeka nowa przygoda!

  • 002. Oto „Słomkowy Kapelusz” Luffy
  • 003. „Łowca Piratów” Zoro
  • 004. „Topororęki Morgan” pułkownik marynarki wojennej
  • 005. Król piratów i mistrz szermierzy
  • 006. Pierwszy
  • 007. Przyjaciel
  • 008. Nami

Postacie na okładce

Na początku poznajemy głównego bohatera - Monkey D. Luffy'ego, jako małego chłopca, który zapatrzony jest w swojego idola, kapitana pirackiej załogi - "Rudowłosego" Shanksa. W czasie incydentu z górskimi bandytami w barze, Luffy przypadkiem zjada diabelski owoc, który daje jego ciału właściwości gumy. Później Higuma - przywódca bandytów, sprowokowany przez Luffy'ego, porywa go jako zakładnika i ucieka z nim na morze, gdzie zostaje pożarty przez Morskiego Króla. Luffy w ostatniej chili zostaje uratowany przez Shanksa, który traci jednak swoją lewą rękę. Poświęcenie Shanksa sprawia, że Luffy staje się bardziej zdeterminowany, by zebrać własną załogę i zostać piratem. Na pożegnanie Shanks ofiaruje mu swój słomkowy kapelusz. Dziesięć lat później Luffy wyrusza w swoją podróż, by zostać Królem Piratów. Po drodze natrafia jednak na olbrzymi wir wodny. Chowa się do beczki, która trafia na wyspę będącą bazą "Żelaznej Maczugi" Alvidy. Spotyka tam chłopca imieniem Coby, który przebywa w pirackiej załodze wbrew swojej woli. Luffy pomaga mu się uwolnić i pokonuje Alvidę. Razem opuszczają wyspę i trafiają na kolejną, gdzie znajduje się baza marynarki. Przetrzymywany jest tu jako więzień, słynny "Łowca Piratów" Roronoa Zoro. Mimo, że postrzegany jest jako demon, Luffy postanawia, że chciałby go widzieć w swojej załodze i idzie się z nim spotkać. Na miejscu razem Coby'm spotykają Rikę - młodą dziewczynkę, za bronienie której Zoro został aresztowany.