shanks

„Rudowłosy” Shanks jest kapitanem pirackiej załogi Rudowłosego i jednym z czterech Imperatorów. To on zainspirował Luffy'ego do wyruszenia na morze i zastania wielkim piratem. Od dziecka pływał wraz załogą Rogera, gdzie razem z Buggy'm pełnili rolę uczniów. Po śmierci Rogera założył swoją własną załogę.

Shanks
shanks.jpg
wiek: 39 lat
nagroda: ฿ 4,048,900,000
pochodzenie: West Blue
debiut: Rozdział 1
status: żyje
wzrost: 199 cm
urodziny: 9 marzec
grupa krwi: XF

„Rudowłosy” Shanks jest kapitanem pirackiej załogi Rudowłosego i jednym z czterech Imperatorów. To on zainspirował Luffy'ego do wyruszenia na morze i zastania wielkim piratem.

Od dziecka pływał wraz załogą Rogera, gdzie razem z Buggy'm pełnili rolę uczniów. Po śmierci Rogera założył swoją własną załogę.

Shanks posiada rude włosy, krótką niedbałą brodę i trzy blizny wokół lewego oka, które zadał mu Czarnobrody. Stracił lewą rękę, gdy uratował Luffy'ego przed Morskim Królem. Nosi długą, czarną pelerynę zarzuconą na ramiona, a do momentu spotkania z Luffy'm nosił również słomkowy kapeluszy, który był jego znakiem rozpoznawczym, a który otrzymał od Gol D. Rogera. Przy pasie zawsze nosi miecz - Gryphon.

Niewiele wiadomo o sile jaką dysponuje Shanks, jednak jako jeden z czterech Imperatorów jest z pewnością potężny. Potrafi korzystać z Dominacji, oraz jako jedna z nielicznych osób może używać Dominacji Koloru Władcy.

Shanks, jak wiele postaci w One Piece, posiada swój charakterystyczny śmiech, który brzmi „Dahahaha”.

Data jego urodzin to 9 marca.