shanks

„Rudowłosy” Shanks jest kapitanem pirackiej załogi Rudowłosego i jednym z czterech Imperatorów. To on zainspirował Luffy'ego do wyruszenia na morze i zastania wielkim piratem. Od dziecka pływał wraz załogą Rogera, gdzie razem z Buggy'm pełnili rolę czeladników. Po śmierci Rogera założył swoją własną załogę.

Shanks
shanks.jpg
wiek: 39 lat
nagroda: ฿ 4,048,900,000
pochodzenie: West Blue
debiut: Rozdział 1
status: żyje
wzrost: 199 cm
urodziny: 9 marzec
grupa krwi: XF

„Rudowłosy” Shanks jest kapitanem pirackiej załogi Rudowłosego i jednym z czterech Imperatorów. To on zainspirował Luffy'ego do wyruszenia na morze i zastania wielkim piratem.

Od dziecka pływał wraz załogą Rogera, gdzie razem z Buggy'm pełnili rolę czeladników. Po śmierci Rogera założył swoją własną załogę.

shanks2.jpg

Shanks posiada rude włosy, krótką niedbałą brodę i trzy blizny wokół lewego oka, które zadał mu Czarnobrody. Stracił lewą rękę, gdy uratował Luffy'ego przed Morskim Królem. Nosi długą, czarną pelerynę z wysokim kołnierzem, białą rozpiętą koszulę i luźne spodnie sięgające za kolana. Do momentu uratowania Luffy'ego przed Morskim Królem nosił ten sam słomkowy kapeluszy co główny bohater, a który otrzymał wcześniej od Gol D. Rogera.

Przy pasie zawsze nosi swój miecz - Gryphon.

Shanks, jako jeden z czterech Imperatorów, jest niezwykle potężny. Potrafi w mistrzowski sposób korzystać z Dominacji, oraz jako jedna z nielicznych osób na świecie może używać Dominacji Koloru Władcy.

🗡 Bronie

Shanks jest niezwykle utalentowanym szermierzem, który w przeszłości był w stanie rzucić wyzwanie dla Dracule Mihawka, uznawanego za najsilniejszego szermierza na świecie. W walce korzysta ze swojej szabli o nazwie Gryphon.

Ataki z których korzysta w walce:

  • Kamusari (boskie odejście) - jest to atak zapożyczony od jego dawnego kapitana Gol D. Rogera. Shanks nasyca swoją szablę Dominacją Koloru Władcy i wykonując horyzontalny wymach bronią tworzy potężny atak tnący o olbrzymiej niszczycielskiej sile i dużym promieniu rażenia.

Shanks, jak wiele postaci w One Piece, posiada swój charakterystyczny śmiech, który brzmi „Dahahaha”.

Data jego urodzin to 9 marca, ponieważ w języku japońskim cyfrę „3” można czytać jako shan, a „9” jako kusu.

Ulubionym jedzeniem Shanksa jest kimchi bokkeumbap i homar, a najmniej przepada za jagodami.

Zwierzęciem które Shanks najbardziej przypomina jest lew.

Jego hobby to wędrówki.