vergo

„Bambusowy Demon” Vergo jest jednym z wiceadmirałów Marynarki, głównodowodzącym w G-5 i jednocześnie człowiekiem Donquixote Doflamingo. Po raz pierwszy pojawił się na wyspie Punk Hazard.

Vergo
vergo.jpg
wiek: 41 lat
pochodzenie: North Blue
debiut: Rozdział 671
status: nie żyje
wzrost: 247 cm
urodziny: 5 lipca
grupa krwi: X

„Bambusowy Demon” Vergo jest jednym z wiceadmirałów Marynarki, głównodowodzącym w G-5 i jednocześnie człowiekiem Donquixote Doflamingo. Po raz pierwszy pojawił się na wyspie Punk Hazard.

Vergo jest wysokim mężczyzną z krótkimi czarnymi włosami, brodą i udziwnionymi bokobrodami. Nosi czarne okulary przeciwsłoneczne i długi, sięgający do kolan płaszcz. Często pojawia się z kawałkami jedzenia na twarzy, takimi jak frytki czy hamburger.

Jako wiceadmirał marynarki, Vergo jest bardzo sympatycznym człowiekiem, w porównaniu z innymi żołnierzami G-5. Tak naprawdę jest jednak niezwykle okrutny i bezlitosny, nie waha się zabić swoich podwładnych, gdy istnieje ryzyko wyjawienia jego prawdziwej tożsamości. Brutalność Vergo znajduje odzwierciedlenie w jego stylu walki.

氣 Dominacja

Vergo, jak każdy wiceadmirał, posiadał umiejętność korzystania z Dominacji. Doskonale opanował Dominację Koloru Zbrojmistrza, która pozwala zwiększać wytrzymałość i siłę swojego ciała oraz przedmiotów które trzyma. Jest ono na tyle silne, że potrafił przezwyciężyć Dominację Smokera, łamiąc jego uzbrojone jitte pojedynczym atakiem. Wyprowadzony z równowagi jest w stanie uzbroić całe swoje ciało, co skutkuje zwiększeniem jego siły i masy mięśniowej. Według Jokera Vergo w tej formie był niewrażliwy nawet na moc diabelskiego owocu Lawa.

☯ ㊝ Technika Sześciu Form

Jak większość wysoko postawionych żołnierzy marynarki, opanował ten styl walki do perfekcji i często go wykorzystuje.

🗡 Broń

Vergo w walce wykorzystuje bambusowy kij, uzbrojony za pomocą jego Dominacji. To właśnie od nazwy broni, wziął się jego przydomek - „Bambusowy Demon”. Może również strzelać z niego wybuchowymi strzałkami.