smoker

„Biały Łowca” Smoker jest obecnie wiceadmirałem Marynarki. Początkowo pełnił stanowisko kapitana w Logue Town, skąd wyruszył na Grand Line z zamiarem schwytania Monkey D. Luffy'ego. Po wydarzeniach w Alabascie został awansowany na komodora, natomiast po przeskoku w czasie został wiceadmirałem.

Smoker
smoker.jpg
wiek: 36 lat
diabelski owoc: Dym-dymowoc
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 97
status: żyje
wzrost: 209 cm
urodziny: 14 marca
grupa krwi: XF

„Biały Łowca” Smoker jest obecnie wiceadmirałem Marynarki. Początkowo pełnił stanowisko kapitana w Logue Town, skąd wyruszył na Grand Line z zamiarem schwytania Monkey D. Luffy'ego. Po wydarzeniach w Alabascie został awansowany na komodora, natomiast po przeskoku w czasie został wiceadmirałem. Dysponuje mocą diabelskiego owocu typu logia - Dym-dymowocu - który daje mu możliwość kontrolowania dymu.

Smoker jest umięśnionym, wysokim, białowłosym mężczyzną, który ma dziwny zwyczaj palenia dwóch cygar jednocześnie.

❦ Diabelski owoc

Smoker zjadł Dym-dymowoc, diabelski owoc typu logia, który pozwala mu tworzyć, kontrolować i zmieniać się w dym. Może również manipulować gęstością dymu, co pozwala mu na chwytanie przeciwników.

🗡 Broń

W walce korzysta z Jutte - długiej, wyspecjalizowanej pałki - z kamieniem morskim na czubku. Broń ta doskonale sprawdza się w obezwładnianiu przeciwników władających mocami diabelskiego owocu.

氣 Dominacja

Przed przeskokiem w czasie Smoker nie posiadał umiejętności korzystania z Dominacji, jednak zmieniło się to, gdy został wiceadmirałem. W walce z Vergo korzystał z Dominacji Koloru Zbrojmistrza.

Smoker jest pierwszym użytkownikiem diabelskiego owocu typu logia jakiego poznajemy w serii.

W jednym z wydań SBS, Oda narysował Smokera jako dziecko.

Jego data urodzenia to 14 marca.