trafalgar_law

„Chirurg Śmierci” Trafalgar D. Water Law, powszechnie znany jako Trafalgar Law, jest doktorem i kapitanem pirackiej załogi Sercowych. Pochodzi z North Blue i jest jednym z dwunastu piratów zaliczanych do Najgorszego Pokolenia. W trakcie przeskoku w czasie został jednym z Królewskich Wojowników Mórz, jednak jego tytuł został cofnięty za zawarcie sojuszu z piracką załogą Słomkowego Kapelusza.

Trafalgar D. Water Law
law.jpg
wiek: 26 lat
diabelski owoc: Op-operacjowoc
nagroda: ฿ 3,000,000,000
pochodzenie: North Blue
debiut: Rozdział 657
status: żyje

„Chirurg Śmierci” Trafalgar D. Water Law, powszechnie znany jako Trafalgar Law, jest doktorem i kapitanem pirackiej załogi Sercowych. Pochodzi z North Blue i jest jednym z dwunastu piratów zaliczanych do Najgorszego Pokolenia. W trakcie przeskoku w czasie został jednym z Królewskich Wojowników Mórz, jednak jego tytuł został cofnięty za zawarcie sojuszu z piracką załogą Słomkowego Kapelusza.

Law jest jedynym ocalałym mieszkańcem Flevance, miasta które ucierpiało na skutek śmiertelnej choroby zwanej ołowicą białawą. Będąc dziesięcioletnim dzieckiem i mając przed sobą jedynie trzy lata życia, dołączył do pirackiej załogi Donquixote'a. Doflamingo planował uczynić go swoją prawą ręką, jednak dzięki wysiłkom Rosinante, udało się znaleźć sposób na uratowanie życia Lawa i wyrwanie go spod wpływów Doflamingo. Rosinante przypłacił to jednak życiem, zastrzelony przez swojego brata, a Law poprzysiągł zemstę, którą kilka lat później udało mu się zrealizować z pomocą Monkey D. Luffy'ego.

Jego list gończy początkowo wynosił ฿ 200,000,000, natomiast po przeskoku w czasie nagroda za jego głowę wzrosła do ฿ 440,000,000 i została zamrożona, gdyż Law został jednym z Królewskich Wojowników Mórz. Po wydarzeniach na Dressrosie i cofnięciu jego tytułu, jego nagroda wzrosła do ฿ 500,000,000, natomiast po pokonaniu na wyspie Wano razem z Eustass Kidem zaliczanej do czterech Imperatorów - Big Mom, jego nagroda wzrosła do ฿ 3,000,000,000. Dysponuje mocą diabelskiego owocu typu Paramecia - Op-operacjowocu.

law1.jpg

Law jest szczupłym mężczyzną, o średnim wzroście. Posiada lekko zapadnięte, szare oczy, ciemnoniebieskie włosy, bokobrody i małą bródkę. Na głowie, praktycznie zawsze nosi zimową czapkę, a w uszach ma dwie pary kolczyków. Na palcach lewej i prawej ręki posiada wytatuowane litery D, E, A, T i H. Dodatkowo na zewnętrznej stronie prawej dłoni ma wytatuowany krzyżyk.

Przed przeskokiem w czasie, nosił żółtą bluzę z kapturem, z czarnymi rękawami i czarnym kapturem, z nadrukowaną banderą załogi Sercowych z przodu. Na głowie nosił białą, futrzaną czapkę w stylu północnym z lamówką biegnącą dookoła i czarnymi kropkami. Nosił również spodnie dżinsowe z kropkami podobnymi do tych na kapeluszu, ciemne, spiczaste buty i małe kolczyki w każdym uchu.

W dzieciństwie, Law nosił swoją charakterystyczną białą, futrzaną czapkę.

law5.jpg
10 lat
law3.jpg
24 lata
law4.jpg
26 lat

Rodzina

lawmom.jpg ? lawdad.jpg ?
law.jpg Law lami.jpg Lami

Law był bardzo związany ze swoją rodziną, a szczególnie ze swoją siostrą Lami. Nie zgodził się na ewakuacje wraz z innymi dziećmi, wierzył że jego ojciec jest najlepszym lekarzem w Flevance. To właśnie od niego Law nauczył się podstaw medycyny. Morderstwo jego rodziców, a w szczególności jego siostry, mocno nim wstrząsnęło, zmieniając go z osoby ciepłej i życzliwej w człowieka ponurego i przebiegłego.

Prawdziwe, pełne nazwisko jego rodziny brzmiało „Trafalgar D. Water”. „D.” było tajną częscią nazwiska, a „Water” to jego imię pośmiertne, przekazywane w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Była to wielka tajemnica i Law nie często o niej opowiadał.

❦ Diabelski owoc

Law włada mocą diabelskiego owocu typu Paramecia - Op-operacjowocu.

Ataki z których korzysta w walce:

  • Room -
  • Shambles -
law2.jpg

Oda wyjawił w SBS, że Law w momencie pojawienia się na Archipelagu Sabaody miał 24 lata i 191 cm wzrostu.

Jego urodziny wypadają 6 października.

W jednym z SBS, Oda narysował Lawa jako dziecko.