dressrosa

Dressrosa jest nazwą wyspy i królestwa, które znajduje się w Nowym Świecie. Jej obecnym królem jest Riku Doldo III, a dawniej władzę sprawował tu Donquixote Doflamingo.

Dressrosa
dressrosa.jpg
region: Grand Line - Nowy Świat
debiut: Rozdział 682

Dressrosa jest nazwą wyspy i królestwa, które znajduje się w Nowym Świecie. Była jednym z dwudziestu krajów założycielskich, które 800 lat temu uczestniczyły w powstaniu Globalnego Rządu, a władzę sprawowała wtedy rodzina Donquixote. Jej obecnym królem jest Riku Doldo III.

Gdy władzę w królestwie przejął jeden z Królewskich Wojowników Mórz - Donquixote Doflamingo, znany w półświatku jako Joker, w podziemnych jaskiniach zbudowano port, który służył do handlu bronią. Na wyspie powstała również fabryka, produkująca sztuczne diabelskie owoce SMILE.

Dressrosa jest bardzo luksusową wyspą, na której znaleźć można wiele palm, basenów i willi. Znana jest ze swoich pachnących pól kwiatowych, przepysznej lokalnej kuchni i kobiet pełnych pasji. Większość budynków utrzymana jest w stylu hiszpańskim. Na wyspie znajduje się Koloseum Korridy na którym swoje walki w turniejach toczą gladiatorzy.

W trakcie rządów Doflamingo, na wyspie spotkać można było żyjące pośród ludzi zabawki, które wtopiły się w lokalną społeczność. Za ich powstanie odpowiedzialna była moc Hob-hobbyowocu.

W południowo-zachodniej części wyspy położone jest miasto portowe Acacia, gdzie znajduje się również Koloseum. W północno-zachodniej części znajduje się miasto Primula, na południu miasto Sebio, natomiast na wschodzie miasto Carta. W centralnej części wyspy znajduje się Płaskowyż Królewski, na szczycie którego znajduje się Pałac Królewski.

Na północ od Dressrosy znajduje się żelazny most, który łączy ją z wyspą Green Bit. Most ten został zamknięty około 200 lat temu z powodu grasujących u wybrzeży gladiatoryb.

Rodzina królewska

Pozostali mieszkańcy