eustass_kid

Eustass „Captain” Kid jest niesławnym piratem pochodzącym z South Blue i kapitanem pirackiej załogi Kida. Jest jednym z dwunastu piratów, którzy zaliczani są do Najgorszego Pokolenia.

Eustass Kid
kid.jpg
wiek: 23 lata
diabelski owoc: Mag-magnetyzmowoc
nagroda: ฿ 3,000,000,000
pochodzenie: South Blue
debiut: Rozdział 498
status: żyje
wzrost: 205 cm
urodziny: 10 stycznia
grupa krwi: F

Eustass „Captain” Kid jest niesławnym piratem pochodzącym z South Blue i kapitanem pirackiej załogi Kida. Jest jednym z dwunastu piratów, którzy zaliczani są do Najgorszego Pokolenia.

W trakcie przeskoku w czasie, Kid stracił swoją lewą rękę w wyniku jego konfrontacji z piracką załogą Rudowłosego. Następnie próbował zawrzeć sojusz z załogami Scratchmena Apoo i Basila Hawkinsa, z zamiarem pokonania Shanksa, jednak do samego przymierza nie doszło, ze względu na nieoczekiwane starcie z Kaidou.

Kid początkowo posiadał list gończy o wartości ฿ 315,000,000, głównie ze względu na fakt, że w czasie swoich podróży wyrządził wiele szkód wśród cywilów. W trakcie przeskoku w czasie jego nagroda wzrosła do ฿ 470,000,000, natomiast list gończy o wartości ฿ 3,000,000,000 otrzymał za udział w pokonaniu Big Mom, która wówczas uważana była za jednego z czterech Imperatorów.

Kid jest wysokim, umięśnionym mężczyzną o jasnej karnacji i czerwonych włosach. Posiada szpiczasty nos, czerwone oczy, czarne paznokcie i fioletowe usta, natomiast nie posiada brwi. Na twarzy z lewej strony posiada dwie blizny, dłuższą która rozciąga się aż do szyi i krótszą, która biegnie przez lewe oko. Ponadto w trakcie przeskoku w czasie stracił swoją lewą rękę w wyniku starcia z Benem Beckmanem i zastępuje ją mechaniczną protezą stworzoną za pomocą mocy swojego diabelskiego owocu.

Kid nosi czarną, rozpiętą kamizelkę, charakterystyczne żółto-czarne spodnie, szeroki pas i długi ciemnoczerwony płaszcz. Na czole nosi duże czarne gogle, ze szkłami w kształcie kwadratów.

❦ Diabelski owoc

Dzięki mocy diabelskiego owocu - Mag-magnetyzmowocu - Kid jest wstanie manipulować polem magnetycznym. Może przyciągać i odpychać dowolne metalowe przedmioty, a także łączyć je ze sobą tworząc przeróżne konstrukcje.

Ataki z których korzysta w walce:

  • Repel (odepchnięcie) - Kid wyciąga przed siebie otwartą dłoń, w kierunku metalowego przedmiotu który przyciąga, po czym odpycha go z powrotem w stronę swojego przeciwnika.

氣 Dominacja

Kid jest jedną z niewielu osób, które są w stanie używać wszystkich trzech typów Dominacji, Wprawdzie nigdy nie zostało ukazane jak korzysta z Dominacji Koloru Władcy, to fakt posiadania przez niego tej zdolności został potwierdzony przez Kaidou.

Przeszłość

Kid urodził się na pewnej niepowiązanej z Globalnym Rządem wyspie na South Blue.

Jego hobby to słuchanie muzyki i kolekcjonowanie broni.