piracka_zaloga_kida

Piracka załoga Kida
Status załogi: Nieznany
kidflag.jpg

Piracka załoga Kida jest znaną i niesławną załogą z South Blue, której kapitanem jest Eustass Kid.

Po wydarzeniach w kraju Wano i dopłynięciu do wyspy Elbafu, podjęli próbę zaatakowania pirackiej załogi Rudowłosego. Jednak w wyniku krótkiej bitwy ich kapitan został pokonany przez Shanksa, a statek został zniszczony. Los załogi pozostaje obecnie nieznany.

Piracka załoga Kida liczy łącznie 31 osób, z czego znanych jest 22. Ich wspólną cechą jest fakt, że wszyscy ubierają się w stylu heavy metalowym.

Postać: Przydomek: Funkcja: Nagroda: Pochodzenie: Status: Płeć:
Eustass Kid Captain Kapitan ฿ 3,000,000,000 South Blue żyje M
Killer Morderczy Masakrator Główny wojownik ฿ 320,000,000 South Blue żyje M
Heat - - - South Blue żyje M
Wire - - - South Blue żyje M
Bubble Gum - - - - żyje M
UK - - - - żyje M
Gig - - - - żyje M
Dive - - - - żyje K
Pomp - - - - żyje M
Reck - - - - żyje M
House - - - - żyje K
Boogie - - - - żyje M
Mosh - - - - żyje M
Hip - - - - żyje K
Papas - - - - żyje M
Jaguar - - - - żyje M
Quincy - - - - żyje K
Moai - - - - żyje M
Hop - - - - żyje K
Emma - - - - żyje K
Compo - - - - żyje M
Disc J - - - - żyje M

Przeszłość

Kid, Killer, Heat i Wire byli szefami gangów z czterech różnych dzielnic, na pewnej wyspie znajdującej się na South Blue, która nie była związana z Globalnym Rządem. Kid i Killer, którzy byli przyjaciółmi od czasów dzieciństwa, podkochiwali się w młodej dziewczynie znanej jako Victoria Shiruton Doruyanaika. Kiedy została ona zamordowana przez wrogi gang, który rządził wyspą, Kid zjednoczył wszystkie cztery lokalne grupy i wspólnie pokonali przeciwników dokonując zemsty. Po tych wydarzeniach, Kid stwierdził, że nie zamierza żyć w tak ograniczonym świecie, dlatego założył własną piracką załogę i postanowił wyruszyć w morze. Swój statek nazwali Victoria Punk, by uczcić pamięć dziewczyny.

W trakcie swojej podróży po Grand Line, załoga okryła się złą sławą, gdyż cechowali się niezwykłą brutalnością. Odpowiedzialni byli za wiele zniszczeń i ofiar wśród ludności cywilnej, dlatego bardzo szybko ich kapitan dorobił się wysokiej nagrody na swoim liście gończym.