kaidou

„Król Bestii” Kaidou, powszechnie znany jako najpotężniejsza ze wszystkich istot na świecie, był jednym z czterech Imperatorów i kapitanem pirackiej załogi Bestii. Był również ojcem Yamato.

Kaidou
kaido1.jpg
wiek: 59 lat
diabelski owoc: Ryb-rybowoc,
Model: Błekitnosmoczy
nagroda: ฿ 4,611,100,000
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 795
status: nieznany
wzrost: 710 cm
urodziny: 1 maja

„Król Bestii” Kaidou, powszechnie znany jako najpotężniejsza ze wszystkich istot na świecie, był jednym z czterech Imperatorów i kapitanem pirackiej załogi Bestii. Był również ojcem Yamato.

Dawniej, będąc jeszcze dzieckiem, był obiecującym żołnierzem w mrólestwie Wódki. W obawie przed Niebiańskimi Smokami, został oddany przez swojego króla w ręce marynarki, jednak udało mu się uciec i rozpocząć karierę pirata. Został zaproszony przez Edwarda Newgate'a do wstąpienia do legendarnej pirackiej załogi Rocksa. W trakcie wydarzeń na wyspie God Valley, gdzie doszło do rozpadu załogi, otrzymał od Charlotte Linlin swój diabelski owoc. Następnie rozpoczął tworzenie własnej pirackiej załogi, będącej w stanie rzucić wyzwanie Globalnemu Rządowi.

Zaproszony przez Kurozumi Higurashi, przybył do kraju Wano, gdzie połączył swoje siły z nowym siogunem Kurozumi Orochim i zajął pobliską wyspę Onigashimę, jako swoją bazę. Po nieudanej próbie odzyskania władzy podjętej przez Kozukiego Odena, przez 20 lat rozwijał swoją potęgę militarną, aż do momentu, gdy zdecydował się pozbyć Orochiego i rozpocząć swój nowy plan. Ten jednak nigdy nie doszedł do skutku, ponieważ piracka załoga Bestii, została pokonana przez wielkie przymierze ninjów, piratów, norek i samurajów. Sam Kaidou został pokonany przez Monkey D. Luffy'ego, który wkrótce ogłoszony został jednym z czterech nowych Imperatorów.

W wyniku starcia z Monkey D. Luffy'm, spadł nieprzytomny do komory magmowej znajdującej się pod Wano, doprowadzając do wybuchu podwodnego wulkanu. Jego obecny status pozostaje nieznany.

Kaidou, jako jeden z byłych Imperatorów, był niezwykle potężny. Próbował zdobyć głowę Białobrodego, na co niewielu jest w stanie się ośmielić, co doprowadziło do jego starcia z Shanksem. W przeszłości pokonał w Nowym Świecie Gekko Morie. Został również zaliczony przez Starszyzne Pięciu Gwiazd do grona osób, które są w stanie powstrzymać Czarnobrodego.

Kaidou urodził się 59 lat temu w królestwie Wódki, które zajmowało się atakowaniem i plądrowaniem innych miast, aby zapewnić sobie środki finansowe na daninę dla Niebiańskich Smoków. Mając 10 lat był już najsilniejszym żołnierzem w całym królestwie. Mając 13 lat został oddany przez swojego króla w ręce marynarki wojennej, w zamian za miejsce na zbliżającym się Reverie. Jednak Kaidou zbiegł z transportującego go statku, za co otrzymał list gończy na kwotę ฿ 70,000,000. Później wielokrotnie pozwalał się schwytać marynarce, tylko po to aby się najeść, po czym z łatwością uciekał.

Mając 15 lat Kaidou trafił na Hachinosu, gdzie pokonał wielu silnych piratów. Zwróciło to uwagę pirackiej załogi Rocksa, do której zaprosił go Edward Newgate. Został przyjęty jako czeladnik i okazał się jedną z dominujących postaci w załodze.

Gdy miał 21 lat, piracka załoga Rocksa przybyła na wyspę God Valley, gdzie trwał organizowany przez Niebiańskie Smoki Turniej Oczyszczania Ludów Tubylczych. Na wyspie pojawiła się również załoga Rogera i liczne siły marynarki wojennej z wiceadmirałem Garpem na czele. W wyniku porażki poniesionej przez załogę Rocksa, została ona rozwiązana, jednak w między czasie Charlotte Linlin zdołała odzyskać Ryb-rybowoc, Model: Błękitnosmoczy z rąk Emporio Ivankova. Owoc ten podarowała dla Kaidou, licząc na to, że będzie miał wobec niej dług do końca życia.

Jego urodziny wypadają 1 maja. Może to być związane z tym, że po raz pierwszy pojawił się w 739 odcinku anime, który swoją premierę miał właśnie 1 maja.

Jego hobby to (nieudane) próby samobójcze, a najbardziej uwielbia wszelkiego rodzaju napoje alkoholowe.

Wśród anglojęzycznych fanów przez pewien czas panował spór co do jego imienia. W pierwszych oficjalnych tłumaczeniach jego imię zostało zromanizowane jako „Kaido” (databook One Piece Green). W rozdziale 956 jego list gończy podpisany jest jednak jako „Kaidou”, ale literka „U” przysłonięta została przez onomatopeje i rękę Brannewa. Kwestia nazwy Kaidou rozstrzygnięta została na jego karcie Vivre Card i w rozdziale 1049, gdzie na liście gończym, już wyraźnie, zapisane jest „Kaidou”. Taki zapis jego imienia stosowany jest również w polskim wydaniu mangi.