kaidou

„Król Bestii” Kaidou, powszechnie znany jako najpotężniejsza ze wszystkich istot na świecie, był jednym z czterech Imperatorów i kapitanem pirackiej załogi Bestii. Był ojcem Yamato.

Kaidou
kaido1.jpg
wiek: 59 lat
diabelski owoc: Ryb-rybowoc, Model: Błekitnosmoczy
nagroda: ฿ 4,611,100,000
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 795
status: nieznany
wzrost: 710 cm
urodziny: 1 maja

„Król Bestii” Kaidou, powszechnie znany jako najpotężniejsza ze wszystkich istot na świecie, był jednym z czterech Imperatorów i kapitanem pirackiej załogi Bestii. Był ojcem Yamato.

Dawniej, będąc jeszcze dzieckiem, był obiecującym żołnierzem w Królestwie Wódki. W obawie przed Niebiańskimi Smokami, został oddany w ręce Marynarki, jednak udało mu się zbiec. Został zaproszony przez Edwarda Newgate'a do wstąpienia do legendarnej pirackiej załogi Rocksa, a po jej rozpadzie, otrzymał od Charlotte Linlin swój diabelski owoc.

Obecnie nie wiele wiadomo o sile jaką dysponuje Kaido, jednak jako jeden z Imperatorów, z pewnością jest niezwykle potężny. Próbował zdobyć głowę Białobrodego, na co niewielu jest w stanie się ośmielić, a co doprowadziło do jego starcia z Shanksem. W przeszłości pokonał w Nowym Świecie Gekko Morie. Został również zaliczony przez Starszyzne Pięciu Gwiazd do grona osób, które są w stanie powstrzymać Czarnobrodego.

Jego urodziny wypadają 1 maja.

Wśród anglojęzycznych fanów przez pewien czas panował spór co do jego imienia. W pierwszych oficjalnych tłumaczeniach jego imię zostało zromanizowane jako „Kaido” (databook One Piece Green). W rozdziale 956 jego list gończy podpisany jest jednak jako „Kaidou”, ale literka „U” przysłonięta została przez onomatopeje i rękę Brannewa. Kwestia nazwy Kaidou rozstrzygnięta została na jego karcie Vivre Card i w rozdziale 1049, gdzie na liście gończym, już wyraźnie, zapisane jest „Kaidou”. Taki zapis jego imienia stosowany jest również w polskim wydaniu mangi.