yamato

Yamato jest córką Kaidou, od najmłodszych lat szykowaną na jego następcę. W młodości, czytając pamiętnik Kozuki Odena, zafascynowała się postacią samuraja, a po jego śmierci postanowiła zostać Odenem, imitując jego charakter i zachowanie.

Yamato
yamato.jpg
wiek: 28 lat
diabelski owoc: Pies-piesowoc,
Model: Makami
debiut: Rozdział 971
status: żyje
wzrost: 263 cm
urodziny: 3 listopada
grupa krwi: F

Yamato jest córką Kaidou, od najmłodszych lat szykowaną na jego następcę. W młodości, czytając pamiętnik Kozuki Odena, zafascynowała się postacią samuraja, a po jego śmierci postanowiła zostać Odenem, imitując jego charakter i zachowanie. Jej pragnienie było tak silne, że po dzień dzisiejszy uważa się za mężczyznę i syna Kaidou, i nawet jej ojciec i jego załoga zwracali się do niej w ten sposób.

Obrana przez Yamato postawa, była wbrew pragnieniom Kaidou, dlatego większość swojego życia spędziła w więzieniu na Onigashimie. Yamato zaprzyjaźniła się z Portgas D. Ace'em w czasie jego wizyty w kraju Wano, a po śmierci Ace'a oczekiwała na przybycie jego brata, Monkey D. Luffy'ego. Była ważnym sojusznikiem w walce ze swoim ojcem, walnie przyczyniając się do pokonania Kaidou. Jej pragnieniem było dołączenie do załogi Słomkowego Kapelusza, pozostała jednak tymczasowo w Wano, by chronić kraj przed zagrożeniami z zewnątrz.

yamato1.jpg

Yamato jest zdecydowanie wyższa od przeciętnego człowieka. Posiada długie, białe włosy związane z tyłu pomarańczową wstążką w kucyk, które dalej przechodzą w odcień niebieskiego, a kończą się lokami podobnymi do tych u Kaidou. Yamato posiada duże, pomarańczowe oczy, z wyraźnymi rzęsami, nosi złote kolczyki w kształcie obręczy w obu uszach. Na czubku głowy posiada dwa wielkie rogi, które w większości są koloru czerwonego, u podstawy przechodzą w kolor kremowy.

Yamato nosi biały strój bez rękawów, z symbolem rombu po oby stronach, czerwone spodnie i sandały. Na plecach, podobnie jak Oden, nosi dużą i grubą dekoracyjną linę, koloru fioletowo-białego.

Rodzina

Kaidou jest ojcem Yamato i oboje mają ze sobą bardzo napięte relacje. Spowodowane jest to faktem, że Yamato idealizuje wroga Kaidou - Kozuki Odena. Już od wieku ośmiu lat przetrzymywał ją za to w więzieniu na Onigashimie, gdzie była często bita.

Urodziny Yamato wypadają 3 listopada. W Japonii obchodzony jest wtedy „Dzień Kultury”.

Ulubionym jedzeniem Yamato jest oden i surowy łosoś, a najmniej przepada za pikantnymi potrawami.