atlas

Atlas, oznaczona jako Punk-05, jest jednym z sześciu satelit doktora Vegapunka, ucieleśniającym gniew - jeden z aspektów jego charakteru.

Atlas
atlas.jpg
debiut: Rozdział 1062
status: żyje

Atlas, oznaczona jako Punk-05, jest jednym z sześciu satelit doktora Vegapunka, ucieleśniającym gniew - jeden z aspektów jego charakteru.

atlas1.jpg

Atlas ma postać młodej i bardzo wysokiej dziewczyny. Posiada krótkie kręcone włosy, które z lewej strony są białe, a z prawej różowe, z długimi lokami po obu stronach, które sięgają jej do brzucha. Posiada również duże, opadające uszy i długi ogon. Nosi krótką, różową sukienkę z dużą pomarańczową strzałką po środku, która skierowana jest w dół i z oznaczeniem „Punk-05”, różowe buty, brązowe rękawiczki i białe rękawy. Na plecach nosi plecak odrzutowy, a na lewym uchu pomarańczową słuchawkę z anteną, umożliwiającą komunikację na odległość.

W głównej mierze wydaje się być zbudowana z części mechanicznych. Po tym jak jej twarz została zniszczona, została naprawiona dzięki wymianie na nową.

Atlas, jako manifestacja gniewu doktora Vegapunka, posiada temperament typowy dla choleryka. Jest skłonna do przemocy, gdy ktoś ją zezłości, bądź zaatakuje. Cechuje się również lekkomyślnością. Jest niezwykle rozmowna i chętnie odpowiada na różne pytania, szczególnie te związane z działaniem jej wynalazków.

Egghead

Atlas spotkała Luffy'ego, Choppera, Jinbe'a i Bonney, kiedy ci zwiedzali Egghead. Wyjaśniła im, że mimo iż jest to zimowa wyspa panuje tutaj klimat tropikalny dzięki jednemu z jej wynalazków. Luffy na początku wziął ją za kolejny hologram i zaatakował, co wywołało u niej gniew. W rewanżu oddała cios i Luffy uderzył w maszynę, która okazała się samodzielnym urządzeniem gotującym posiłki. Niestety z powodu braku odpowiednio kompetentnych inżynierów nie można było rozpocząć masowej produkcji tego wynalazku, co wywołało w niej jeszcze większość złość. By rozładować swój gniew użyła plecaka odrzutowego i rękawic lekkiego docisku, aby uderzyć wielki hologram smoka. Następnie przedstawia się jako doktor Vegapunk, wywołując szok u Luffy'ego i Choppera. Gdy wszyscy się najedli, pożegnała się z grupą i wróciła do swoich zajęć.

Kiedy agenci CP0 dostali się na wyspę, Atlas jako pierwsza lekkomyślnie ruszyła by stawić im czoło. Została natychmiast zaatakowana przez Roba Lucciego, który jednym atakiem poważnie ją uszkodził, niszcząc jej twarz i powalając ją na ziemię. W czasie gdy Luffy i Lucci walczyli ze sobą, Jinbe zabrał Atlas do rakiety próżniowej za pomocą której została przetransportowana do Labofazy. Tam przeszła naprawy, dzięki którym stosunkowo szybko uzyskała ponowną funkcjonalność.