egghead

Egghead jest zimową wyspą zlokalizowaną w Nowym Świecie, na której znajduje się laboratorium doktora Vegapunka. Bywa nazywana Wyspą Przyszłości i powiada się, że wyprzedza ona obecne czasy o 500 lat. Znajduje się na południowy wschód od kraju Wano i południowy zachód od Elbafu.

Egghead
egghead.jpg
region: Grand Line - Nowy Świat
debiut: Rozdział 1061

Egghead jest zimową wyspą zlokalizowaną w Nowym Świecie, na której znajduje się laboratorium doktora Vegapunka. Bywa nazywana Wyspą Przyszłości i powiada się, że wyprzedza ona obecne czasy o 500 lat. Znajduje się na południowy wschód od kraju Wano i południowy zachód od Elbafu.

Egghead jest wyspą typowo zimową, jednak dzięki technologii sterowania klimatem, którą stworzył doktor Vegapunk, warunki panujące na wyspie pasują bardziej do tropikalnego lasu deszczowego. Pomimo tego, wody otaczające wyspę zachowały swój pierwotny klimat i zbliżone są do zimowych warunków atmosferycznych, które charakteryzują się bardzo mroźnym wiatrami, dużymi górami lodowymi i silnymi prądami morskimi. Dodatkowo skrajne różnice w temperaturach powodują powstawanie potężnych trąb wodnych, które przemieszczają się wokół wyspy.

Sama wyspa jest stosunkowo niewielka. Posiada wysoki, skalisty brzeg i porośnięta jest głównie roślinnością tropikalną. Nad wyspą góruje olbrzymia konstrukcja w kształcie popękanego jajka, w której znajduje się między innymi laboratorium Vegapunka.

Fabrykofaza

Fabrykofaza, czyli poziom fabryczny, pełni funkcję mieszkalną dla naukowców pracujących na wyspie. Znajdują się tu futurystyczne szklane budynki, dystrybutory ubrań i posiłków, olbrzymie hologramy, a także wiele innych zaawansowanych technologii. Wiele z wynalazków doktora Vegapunka jest tu testowanych w warunkach praktycznych.

Znajduje się tutaj również złomowisko, na którym Vegapunk składuje wszystkie swoje nieudane wynalazki.

Labofaza

Labofaza, czyli poziom badawczy, jest miejscem w którym Vegapunk prowadzi swoje projekty naukowe. Znajduje się w olbrzymim jajku, które unosi na sztucznie wyprodukowanych chmurach lądowych. Przechowywane są tutaj również najważniejsze wynalazki, takie jak na przykład Serafiny.

Labofaza chroniona jest przez Kopułę Graniczną, czyli laserowy system obronny. Każdy przeciwnik, który spróbuje przekroczyć linie graniczne, natychmiast zostaje ostrzelany wiązkami lasera. Moc systemu określana jest procentową wartością wyświetlaną na paskach granicznych.

Punk Records

Punk Records, znajdujące się w najwyższej części jajka, jest ogromnym magazynem, w którym znajduje się mózg Vegapunka. Pełni funkcję archiwum, z którym Vegapunk może połączyć się w dowolnym momencie, wykorzystując fale mózgowe i antenę na czubku jego głowy. Również wszystkie satelity Vegapunka łączą się codziennie z Punk Records, zasilając je zdobytą przez siebie wiedzą.

Egghead, czyli jajogłowy, było dawniej pogardliwym określeniem ludzi cechujących się niezwykle rozwiniętą inteligencją. Obecnie słowo to posiada wydźwięk bardziej żartobliwy.