rob_lucci

Rob Lucci jest jednym z zamaskowanych, elitarnych agentów CP0. Dawniej był najsilniejszym członkiem CP9 - sekretnej jednostki skupiającej zabójców. Wraz z całą grupą działał pod przykrywką jako szkutnik w Galley-La w celu zdobycia planów budowy Plutona od Iceberga.

Rob Lucci
roblucci.jpg
wiek: 30 lat
diabelski owoc: Kot-kotowoc,
Model: Lamparci
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 323
status: żyje
wzrost: 212 cm
urodziny: 2 czerwca
grupa krwi XF

Rob Lucci jest jednym z zamaskowanych, elitarnych agentów CP0.

Dawniej był najsilniejszym członkiem CP9 - sekretnej jednostki skupiającej zabójców. Wraz z całą grupą działał pod przykrywką jako szkutnik w Galley-La w celu zdobycia planów budowy Plutona od Iceberga. Po tym jak został pokonany przez Monkey D. Luffy'ego w Enies Lobby, został zdymisjonowany z CP9 przez Spandama. Jednak w ciągu dwóch następnych lat zdołał odzyskać miejsce w Cipher Pol, jako agent CP0.

roblucci2.jpg

Lucci jest wysokim i szczupłym, ale jednocześnie bardzo umięśnionym, mężczyzną. Posiada długie, czarne i lekko kręcone włosy, które często zawiązuje w kucyk i charakterystyczny zarost na brodzie. Na obu ramionach posiada wytatuowane symbole w kształcie kwadratów, natomiast na plecach posiada blizny po pięciu kulach armatnich, które swoim wyglądem przypominają symbol Globalnego Rządu.

Działając pod przykrywką jako szkutnik, nosił brązowe spodnie z pomarańczowymi szelkami, biały podkoszulek i białoczarne buty. Jako agent CP9 nosił czarny garnitur z białym krawatem i chusteczką w kieszonce marynarki, a także czarne skórzane buty. Posiadał również duży czarny cylinder z brązową opaską.

Po przeskoku w czasie, gdy dołączył do elitarnej jednostki CP0, zaczął nosić biały garnitur z niebieskimi elementami i biały płaszcz. Posiadał również biały kapelusz z niebieskim paskiem i specjalną maskę zakrywającą górną część twarzy.

Lucci już od najmłodszych lat szkolony był na agenta Cipher Pol. W tym celu przechodził żmudne treningi mające na celu wyszkolenie go w technikach Sześciu Form i uczynienie go nadludzkim żołnierzem.

❦ Diabelski owoc

Lucci włada mocą diabelskiego owocu typu Zoan - Kot-kotowocu, Model: Lamparci, który umożliwia mu przemianę w lamparta lub w postać hybrydową. Owoc ten idealnie współgra z umiejętnościami bojowymi Lucciego, znacznie zwiększając jego możliwości fizyczne, w tym siłę ataków, szybkość i wytrzymałość.

Lucci jest też jedną z nielicznych postaci, którym udało się dokonać przebudzenia mocy swojego diabelskiego owocu, dzięki czemu może zmienić się w nową, znacznie potężniejszą formę hybrydową.

㊝ Technika Sześciu Form

Lucci osiągną absolutne mistrzostwo w korzystaniu z techniki Sześciu Form, opracowując dla wielu ataków swoje własne potężne wersje. Jest również jedną z niewielu osób, której udało się opanować tajną, siódmą technikę Sześciu Form.

氣 Dominacja

Lucci posiada zdolność korzystania zarówno z Dominacji Koloru Zbrojmistrza, jak i z Dominacji Koloru Obserwatora

Przeszłość

Mając 6 lat Rob Lucci wraz z innymi dziećmi uczestniczył w treningu Sześciu Form na rządowej wyspie Guanhao. Gdy miał 13 lat i był już członkiem CP9, Globalny Rząd wysłał go na jedną z jego pierwszych misji. W pewnym królestwie pięciuset żołnierzy zostało wziętych na zakładników przez piracką załogę, a ich kapitan zażądał by uczyniono go królem. Władca królestwa, nie widząc innego rozwiązania i chcąc ocalić swoich ludzi, zamierzał poddać się i ulec żądaniom. W tym czasie Lucci w pojedynkę przenikną do kryjówki piratów, dotarł do miejsca w którym uwięziono zakładników i wszystkich wymordował. Wściekli piraci, pozbawieni swojej kart przetargowej, otworzyli do niego ogień z armat, zostawiając na jego plecach pięć widocznych blizn. Pomimo tego udało mu się dopaść i pokonać piratów, a ich kapitana skrócił o głowę, kładąc kres temu incydentowi.

Mając 23 lata, wraz z innymi agentami CP9: Kaku, Blueno i Kalifą, został wyznaczony do zinfiltrowania firmy Galley-La Company w mieście Water 7. Ich zadaniem było pozyskanie planów legendarnej broni Plutona, które powinny znajdować się w posiadaniu Iceberga - prezesa firmy i burmistrza miasta, a także jednego z uczniów legendarnego cieśli Toma. Przez kolejnego pięć lat, pracował jako znany i szanowany szkutnik, czekając na odpowiedni moment, aby wypełnić swoją misję.

roblucci1.jpg W tomie 44 w SBSie, Oda narysował Lucciego jako dziecko. Co ciekawe napis na jego koszulce oznacza w języku japońskim pokój, jak również gołąb i gałązka oliwna są symbolem pokoju.