charlotte_linlin

Charlotte Linlin, znana głównie jako Big Mom, była kapitanem pirackiej załogi Big Mom. Należała do czterech Imperatorów, panujących na wodach w Nowym Świecie. Jest głową olbrzymiej rodziny Charlotte, a wiele jej dzieci tworzy szkielet jej załogi.

Charlotte Linlin
bigmom.jpg
wiek: 68 lat
diabelski owoc: Dusz-duszowoc
nagroda: ฿ 4,388,000,000
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 651
status: nieznany
wzrost: 880 cm
urodziny: 15 luty
grupa krwi: X

Charlotte Linlin, znana głównie jako Big Mom, była kapitanem pirackiej załogi Big Mom. Należała do czterech Imperatorów, panujących na wodach w Nowym Świecie. Jest głową olbrzymiej rodziny Charlotte, a wiele jej dzieci tworzy szkielet jej załogi. Dzięki mocy swojego diabelskiego owocu stworzyła Ziomki, unikalne stworzenia posiadające duszę, które zamieszkują Wyspę Totto i służą jej. Trzy z nich były dla Big Mom szczególnie specjalnie - Napoleon, Prometeusz i Zeus - później jednak niezadowolona ciągłymi niepowodzeniami Zeusa, zastąpiła go Herą.

Big Mom rządziła na Wyspie Totto jako królowa, pragnąc stworzyć utopię, gdzie wszystkie rasy mogą żyć ze sobą wspólnie w zgodzie i harmonii, bez dyskryminacji i segregacji. W dzieciństwie wychowywana była przez Carmel, od której pozyskała swój diabelski owoc. Spotkała tam Streusena z którym wspólnie założyła swoją piracką załogę.

Big Mom była również częścią legendarnej pirackiej załogi Rocks'a

bigmom1.jpg W jednym z SBSów, Oda narysował Linlin w wieku 28 i 48 lat.