dracule_mihawk

„Jastrzębiooki” Dracule Mihawk jest bardzo znanym piratem i obecnym posiadaczem tytułu „Najsilniejszego Szermierza na Świecie”. Dawniej znany był jako „Łowca Marynarki”, dzięki czemu otrzymał propozycje zastania jednym z Królewskich Wojowników Mórz, a obecnie wspólnie z Crocodile jest jednym z założycieli Cross Guild.

Dracule Mihawk
mihawk.jpg
wiek: 43 lat
nagroda: ฿ 3,590,000,000
debiut: Rozdział 49
status: żyje
wzrost: 198 cm
urodziny: 9 marzec

„Jastrzębiooki” Dracule Mihawk jest bardzo znanym piratem i obecnym posiadaczem tytułu „Najsilniejszego Szermierza na Świecie”. Dawniej znany był jako „Łowca Marynarki”, dzięki czemu otrzymał propozycje zastania jednym z Królewskich Wojowników Mórz, a obecnie wspólnie z Crocodile jest jednym z założycieli Cross Guild. Mihawk znany jest ze swoich szermierczych pojedynków z Shanksem, jednym z czterech Imperatorów. Jego kryjówką była wyspa Jaktuciemno, gdzie w czasie przeskoku w czasie pełnił rolę mistrza i trenera Roronoa Zoro.

Ze względu na swój status i tytuł, Mihawk jest postrzegany przez Zoro jako jego ostateczna przeszkoda, na drodze do zastania samemu najsilniejszym szermierzem na świecie.

Mihawk jest wysokim, szczupłym i umięśnionym mężczyzną o czarnych włosach, krótkiej brodzie, wąsach i bokobrodach skierowanych ku górze. Jego przydomek pochodzi od jego czerwonych oczu, które przypominają oczy sokoła.