dracule_mihawk

„Jastrzębiooki” Dracule Mihawk jest bardzo znanym piratem i obecnym posiadaczem tytułu „Najsilniejszego Szermierza na Świecie”. Dawniej znany był jako „Łowca Marynarki”, dzięki czemu otrzymał propozycje zastania jednym z Królewskich Wojowników Mórz, a obecnie wspólnie z Crocodile jest jednym z założycieli Cross Guild.

Dracule Mihawk
mihawk.jpg
wiek: 43 lata
nagroda: ฿ 3,590,000,000
debiut: Rozdział 49
status: żyje
wzrost: 198 cm
urodziny: 9 marzec
grupa krwi: S

„Jastrzębiooki” Dracule Mihawk jest bardzo znanym piratem i obecnym posiadaczem tytułu „Najsilniejszego Szermierza na Świecie”. Dawniej znany był jako „Łowca Marynarki”, dzięki czemu otrzymał propozycje zastania jednym z Królewskich Wojowników Mórz, a obecnie wspólnie z Crocodile'm jest jednym z założycieli Cross Guild. Mihawk znany jest ze swoich szermierczych pojedynków z Shanksem, jednym z czterech Imperatorów. Jego kryjówką była wyspa Jaktuciemno, gdzie w czasie przeskoku w czasie pełnił rolę mistrza i trenera Roronoa Zoro.

Ze względu na swój status i tytuł, Mihawk jest postrzegany przez Zoro jako jego ostateczny cel, na drodze ku spełnieniu swojego marzenia i zostaniu samemu najsilniejszym szermierzem na świecie.

mihawk1.jpg

Mihawk jest wysokim, szczupłym i umięśnionym mężczyzną o czarnych włosach, krótkiej brodzie, wąsach i bokobrodach skierowanych ku górze. Jego przydomek pochodzi od jego czerwonych oczu, które przypominają oczy jastrzębia. Posiada duży czarny kapelusz, z szerokim rondem i długim, białym pióropuszem. Ponadto nosi długi czarny płaszcz, który od wewnątrz ma kolor czerwony, z wysokim kołnierzem i z czerwonymi rękawami ze wzorami w kształcie kwiatów. Nosi również białe spodnie z paskiem, a na szyi nosi wisiorek w kształcie dużego krzyża, w którym ukryty jest mały sztylet.

Na plecach zwykle nosi swój olbrzymi, prawie dwumetrowy miecz Yoru.

🗡 Broń

Mihawk w mistrzowskim stopniu opanował umiejętność władania mieczem. Jest w stanie z łatwością łączyć potężne ataki, wywołujące ogromne zniszczenia na dużych przestrzeniach, z delikatnymi i niezwykle precyzyjnymi cięciami. W walce przeważnie korzysta z olbrzymiego miecza Yoru - jednego z dwunastu saijou-oowazamono, mieczy najwyższego kunsztu.

氣 Dominacja

Mihawk posiada niezwykle rozwiniętą zdolność Dominacji Koloru Obserwatora, dzięki której jest w stanie z łatwością wyczuwać obecność przeciwnika, a także unikać ich ataków. Korzystając z Dominacji Koloru Zbrojmistrza był wstanie nasycić swój miecz na stałe, zmieniając go w czarne ostrze, dzięki czemu stało się niemal niezniszczalne.

Przeszłość

Mihawk jeszcze przez rozpoczęciem Wielkiej Ery Piratów, stał się sławnym szermierzem. Rzucał wyzwanie coraz silniejszym przeciwnikom, aż nie było nikogo kto mógł mu stawić czoła w walce na miecze. Pokonał również wielu żołnierzy marynarki wojennej, dzięki czemu zyskał przydomek „Łowca Marynarki”. Mając 19 lat był świadkiem egzekucji Gol D. Rogera, a jakiś czas później otrzymał propozycję wstąpienia do Królewskich Wojowników Mórz.

Mihawk często wyzywał na pojedynki Shanksa, w którym widział silnego rywala i godnego przeciwnika. Jednak gdy 12 lat temu Shanks stracił lewą rękę na East Blue, stracił zainteresowanie dalszymi pojedynkami.

Mając 41 lat, u wejścia na Grand Line spotkał piracką flotę Don Kriega liczącą pięćdziesiąt statków. Samodzielnie zniszczył wszystkie okręty z wyjątkiem statku flagowego, który uszkodzony uciekł z powrotem na East Blue. Znudzony postanowił ruszyć za nimi w pościg.

Morska Restauracja Baratie

Kiedy okręt Kriega zacumował przy restauracji Baratie, wkrótce dogonił ich Mihawk niszcząc doszczętnie ich statek. Jeden z podwładnych Kriega próbował strzelić do niego z pistoletu, jednak Mihawk z łatwością odbił kulę. Gdy dostrzegł go Roronoa Zoro, postanowił wyzwać go na pojedynek. Mihawk z początku nie chciał stawać do pojedynku, mając świadomość jak wielka przepaść ich dzieli. Jednak Zoro był nieustępliwy, dlatego zgodził się na walkę za pomocą sztyletu ukrytego w krzyżu, który nosił zawieszony na szyi, twierdząc że nie posiada mniejszej broni. Z łatwością zablokował wszystkie ataki Zoro, a następnie zaatakował go dźgając w klatkę piersiową. Gdy zauważył, że Zoro nie zamierza cofać się przed jego atakiem, zapytał go dlaczego tak bardzo chce zginąć. Na co Zoro odparł, że nie może się teraz wycofać, bo to oznacza złamanie obietnicy złożonej kiedyś przyjaciółce i jeśli musi porzucić swoje marzenia, to od porażki woli śmierć.

mihawk3.jpg

Mihawk będący pod wrażeniem determinacji Zoro, z szacunku postanowił użyć w walce swojego miecza Yoru. Roronoa Zoro wykonał swój najsilniejszy atak, jednak Mihawk z łatwością zniszczył dwa jego miecze raniąc go. Następnie Zoro schował swój jedyny niezniszczony miecz, odwrócił się twarzą do przeciwnika i rozłożył ręce, oznajmiając że rana na plecach to wstyd dla szermierza. Będący pod wrażeniem Mihawk zakończył pojedynek, tnąc go po przekątnej wzdłuż klatki piersiowej, jednak na tyle płytko by pozostawić go przy życiu.

Widząc to Monkey D. Luffy rzucił się na Mihawka, ten jednak z łatwością uniknął jego ciosu. Następnie powiedział, że pozwolił Zoro żyć, by pewnego dnia móc ponownie zmierzyć się w nim w pojedynku. Uśmiechną się, gdy Zoro obiecał Luffy'emu, że już nigdy nie przegra. Gdy chciał odpłynąć, na jego drodze stanął Don Krieg, jednak Mihawk miał już dziś dość rozrywki i nie był zainteresowany dalszym ściganiem jego załogi. Wykonał jeszcze jeden atak, niszcząc resztki wraku statku po czym zniknął.

Logue Town

Gdy Luffy otrzymał swój pierwszy list gończy, Mihawk udał się na pewną wyspę, na której przebywała piracka załoga Rudowłosego. Po dotarciu do Shanksa powiedział mu, że spotkał ostatnio pewnego ciekawego chłopca, o którym mu kiedyś opowiadał. Pomimo że Shanks był w paskudnym nastroju, po zobaczeniu listu gończego Luffy'ego natychmiast się ucieszył i stwierdził, że w tak radosny dzień trzeba się napić, rozkręcając na wyspie kolejną imprezę.

Jaya

Po porażce Crocodile'a w Albaście i pozbawieniu go tytułu, dowództwo marynarki wojennej wezwało pozostałych sześciu Królewskich Wojowników Mórz na naradę w Mariejois. Spotkanie to miało na celu między innymi wybór następcy Crocodile'a. Niespodziewanie zjawił się na nim Mihawk, który był zainteresowany pewną załogą, która również miała być tematem rozmów. Spotkanie zostało jednak przerwane przez pojawienie się Laffitte, który przybył zaproponować mianowanie Czarnobrodego następcą Crocodile'a.

Wyspa kobiet Amazon Lily

Mihawk odpowiedział na wezwanie marynarki wojennej i zgodził się na udział w wielkiej wojnie na szycie przeciwko Białobrodemu. Po przybyciu do Mariejois, uczestniczył we wspólnym posiłku Królewskich Wojowników Mórz, na którym brakowało jedynie Jinbe'a i Boa Hancock.

mihawk2.jpg

Jego ulubionym napojem jest czerwone wino.

W SBSie w tomie 63 Oda narysował Mihawka jako dziecko.

Mihawk jest jedynym przedstawicielem Królewskich Wojowników Mórz, którego nagroda na zawieszonym liście gończym po wstąpieniu do organizacji, pozostaje nieznana. Natomiast jego obecny list gończy posiada najwyższą znaną nagrodę wśród żyjących postaci, które nie są uznawane za Imperatorów.

Mihawk jest jedynym Królewskim Wojownikiem Mórz, który jak dotąd nigdy nie pojawił się na okładce tomu mangi.

Według wczesnych koncepcji Ody, Mihawk miał nosić przydomek „Jasnowidz” zamiast „Jastrzębiooki”.