cross_guild

Cross Guild jest organizacją założoną przez byłych Królewskich Władców Mórz - Sir Crocodila, Dracule Mihawka, a także Buggy'ego, któremu załoga w wyniku różnych nieporozumień przypisała przywództwo w organizacji. Z wyniku tej pomyłki, Marynarka ogłosiła Buggy'ego jednym z czterech Imperatorów. Organizacja ta zaczęła wyznaczać listy gończe za żołnierzami Marynarki, przez co ci zamiast walczyć z piratami, muszą teraz uważać na łowców nagród.

Cross Guild
crossguild.jpg

Cross Guild jest organizacją założoną przez byłych Królewskich Władców Mórz - Sir Crocodila, Dracule Mihawka, a także Buggy'ego, któremu załoga w wyniku różnych nieporozumień przypisała przywództwo w organizacji. Z wyniku tej pomyłki, Marynarka ogłosiła Buggy'ego jednym z czterech Imperatorów.

Organizacja ta zaczęła wyznaczać listy gończe za żołnierzami Marynarki, przez co ci zamiast walczyć z piratami, muszą teraz uważać na łowców nagród.

Znakiem organizacji jest piracka czaszka, w dwurożnym kapeluszu w paski, z symbolami klauna przypominającymi te na twarzy Buggy'ego. Za nią znajdują się dwa skrzyżowane kordelasy.

Prezydent (figurant)

Przewodniczący (prawdziwi założyciele)

Pozostali znani członkowie

Listy gończe wystawiane przez Cross Guild opierają się na systemie gwiazdek (★) i koron (♛), przy czym każda gwiazdka warta jest ฿ 100.000.000, a każda korona ฿ 1.000.000.000. Jedną z pierwszych ofiar tego rodzaju nagród, był wiceadmirał T-Bone, który został zabity przez cywila, któremu chciał pomóc. Przyjęto zasadę, że przeciętny pułkownik wart jest jedną gwiazdkę, a admirał trzy korony, są jednak od tej zasady pewne wyjątki w przypadku bardziej znanych postaci z marynarki.

garpmini.jpg
Monkey D. Garp
♛♛♛
฿ 3,000,000,000
cobymini.jpg
Coby
★★★★★
฿ 500,000,000