alvida

„Żelazna Maczuga” Alvida była kapitanem pirackiej załogi Alvidy i pierwszym przeciwnikiem spotkanym przez Luffy'ego, od chwili wypłynięcia przez niego w morze. Po tym jak została pokonana przez Luffiego, połączyła swoje siły z Buggy'm i została jednym z dwóch kapitanów ich wspólnego sojuszu.

Alvida
alvida.jpg
wiek: 27 lat
diabelski owoc: Gład-gładkowoc
nagroda: ฿ 5,000,000
pochodzenie: East Blue
debiut: Rozdział 2
status: żyje
wzrost: 198 cm
urodziny: 14 marzec
grupa krwi: S

„Żelazna Maczuga” Alvida była kapitanem pirackiej załogi Alvidy i pierwszym przeciwnikiem spotkanym przez Luffy'ego, od chwili wypłynięcia przez niego w morze.

Po tym jak została pokonana przez Luffiego, połączyła swoje siły z Buggy'm i została jednym z dwóch kapitanów ich wspólnego sojuszu. W czasie gdy Buggy został uwięziony w Impel Down, przejęła funkcje samodzielnego kapitana. Jednak po jego uciecze z więzienia i po wydarzeniach w czasie wojny na szczycie, po których Buggy został Królewskim Wojownikiem Mórz, sojusz przekształcił się w działającą w półświatku organizację pod nazwą Dostawy Buggy'ego. Po utracie tytułu przez Buggy'ego, zostali wchłonięci przez Cross Guild, przez co Alvida stała się częścią tej organizacji.

Jej ulubionym jedzeniem są jagody, które uważa za zdrowe dla swojej skóry.

Jej urodziny wypadają 14 marca - w Japonii obchodzony jest wtedy Biały Dzień, święto w którym mężczyźni obdarowują prezentami kobiety.

Jej imię wzorowane było na Awildzie - legendarnej piratce, która była kapitanem załogi złożonej w większości z kobiet. Pokonana przez księcia Alfa, ożeniła się z nim i została królową Danii. Obecnie wielu historyków uznaje ją za postać fikcyjną, znaną jedynie z legend.