coby

„Bohater” Coby jest pułkownikiem w marynarce wojennej, gdzie wraz z Helmeppo służył i trenował pod rozkazami wiceadmirała Garpa. Obecnie jest członkiem tajnej jednostki specjalnej SWORD. Dawniej pracował jako chłopiec pokładowy na statku pirackiej załogi Alvidy, dopóki nie został uratowany przez Luffy'ego.

Coby
Koby
coby.jpg
wiek: 18 lat
nagroda: ★★★★★
฿ 500.000.000
pochodzenie: East Blue
debiut: Rozdział 2
status: żyje
wzrost: 167 cm
urodziny: 13 maja
grupa krwi: F

„Bohater” Coby jest pułkownikiem w marynarce wojennej, gdzie wraz z Helmeppo służył i trenował pod rozkazami wiceadmirała Garpa. Obecnie jest członkiem tajnej jednostki specjalnej SWORD.

Dawniej pracował jako chłopiec pokładowy na statku pirackiej załogi Alvidy, dopóki nie został uratowany przez Luffy'ego. Coby jest jedną z pierwszych postaci z którą zaprzyjaźnił się Luffy w czasie swojej podróży. W trakcie przeskoku w czasie, zasłynął swoją bohaterską postawą w trakcie „incydentu w porcie Rocky”, ratując wielu cywilów, dzięki czemu zyskał swój obecny przydomek. W trakcie próby schwytania Boa Hancock, został pojmany przez piracką załogę Czarnobrodego. Jednak dzięki pomocy Perony, swoich towarzyszy z jednostki SWORD i poświęceniu Garpa, odzyskał wolność i udało mu się zbiec.

Cross Guild wyznaczyła za jego głowę pięciogwiazdkowy list gończy, co odpowiada kwocie ฿ 500.000.000.

Po raz pierwszy przedstawiony został jako mały, bojaźliwy chłopak z różowymi włosami i okrągłymi okularami.

Wraz z upływem czasu, a także dzięki treningom pod okiem Garpa w marynarce, Coby zdecydowanie wydoroślał - stał się chudszy i wyższy, nabrał również masy mięśniowej. Na czole nad prawym okiem posiada bliznę w kształcie litery X.

㊝ Technika Sześciu Form

Techniki opanowane przez Coby'ego:

  • Golenie - podczas ponownego spotkania z Luffy'm w Water 7, Coby użył tej techniki dwukrotnie przeciwko swojemu przyjacielowi. Korzystał również z tej formy poruszania w trakcie wielkiej wojny na szczycie.

Po przeskoku w czasie Cody opanował wszystkie techniki Sześciu Form.

氣 Dominacja

W trakcie wielkiej wojny na szczycie, Coby przebudził w sobie Dominacje Koloru Obserwatora.

W trakcie przeskoku w czasie opanował Dominację Koloru Zbrojmistrza. Wykorzystuje ją do wzmacniania siły swoich pięści.

Ataki z których korzysta w walce:

  • Uczciwa Pięść

Jego ulubionym daniem są onigiri przygotowane przez Rikę i ziemniaki z masłem. Najmniej przepada za czarną kawą.

Zwierzęciem, które najbardziej przypomina jest delfin.

Jego hobby to wędkarstwo.