brook

Brook jest ósmą osobą, która dołączyła do załogi Słomkowych Kapeluszy. Pełni w niej funkcje muzyka. Pierwotnie był członkiem pirackiej załogi Rumbara wraz z którymi wypłyną na Grand Line ponad 50 lat temu. Posiada on moc diabelskiego owocu - Oż-ożywowocu - który umożliwia właścicielowi powrót jego duszy do ciała po śmierci.

Brook
brook.jpg
wiek: 90 lat
diabelski owoc: Oż-ożywowoc
nagroda: ฿ 383,000,000
pochodzenie: West Blue
debiut: Rozdział 442
status: żyje
wzrost: 277 cm
urodziny: 3 kwietnia
grupa krwi X

Brook jest ósmą osobą, która dołączyła do załogi Słomkowych Kapeluszy. Pełni w niej funkcje muzyka. Pierwotnie był członkiem pirackiej załogi Rumbara wraz z którymi wypłyną na Grand Line ponad 50 lat temu. Posiada on moc diabelskiego owocu - Oż-ożywowocu - który umożliwia właścicielowi powrót jego duszy do ciała po śmierci. Dzięki temu został jedynym, który przeżył wyprawę swojej załogi. Kiedy jego dusza powróciła do ciała zastała jednak już tylko kości, przez co Brook ma postać szkieletu. Jest mocno związany z wielorybem Laboonem, który czeka na niego u wejścia na Grand Line.

Brook jest bardzo wysokim szkieletem, który nosi dość formalny strój, w stylu dżentelmena za którego się uważa. Pomimo braku skóry na głowie posiada całkiem pokaźne afro. Po przeskoku w czasie, gdy został znaną gwiazdą rocka, jego ubiur stał się znacznie bardziej barwny i ekstrawagancki.

Jego urodziny wypadają 3 kwietnia.

W chwili gdy poznajemy Brooka ma on 88 lat (zmarł w wieku 38 lat) i 266 cm wzrostu.