boa_hancock

„Cesarzowa Piratów” Boa Hancock, znana również jako „Wężowa Księżniczka”, jest kapitanem pirackiej załogi Kuja i obecną władczynią plemienia Kuja na wyspie Amazon Lily, gdzie rządzi wraz ze swoimi siostrami, Boa Sandersonią i Boa Marigold. Dawniej była jedyną kobietą pośród Królewskich Wojowników Mórz.

Boa Hancock
hancock.jpg
wiek: 31 lat
diabelski owoc: Roz-rozkochowoc
nagroda: ฿ 1,659,000,000
pochodzenie: Calm Belt
debiut: Rozdział 516
status: żyje
wzrost: 191 cm
urodziny: 2 września

„Cesarzowa Piratów” Boa Hancock, znana również jako „Wężowa Księżniczka”, jest kapitanem pirackiej załogi Kuja i obecną władczynią plemienia Kuja na wyspie Amazon Lily, gdzie rządzi wraz ze swoimi siostrami, Boa Sandersonią i Boa Marigold. Dawniej była jedyną kobietą pośród Królewskich Wojowników Mórz.

Mając 12 lat została porwana wraz z siostrami z pirackiego statku Kuja i sprzedana przez handlarzy niewolników Niebiańskim Śmokom. W niewoli spędziła cztery lata i był to dla niej czas pełen bólu i cierpienia. Dla zabawy została zmuszona do zjedzenia diabelskiego owocu - Roz-rozkochowocu. Odzyskała wolność po tym jak Fisher Tiger przypuścił samotny atak na Mariejois i ocalił życie wielu niewolników, bez względu na ich rasę. Wraz z siostrami, została przygarnięta przez Gloriosę, która z pomocą Silvers Rayleigha i Shakuyaku, zabrała je z powrotem do ojczyzny. Dwa lata później Hancock została cesarzową i kapitanem pirackiej załogi Kuja, a już pierwsza jej piracka wyprawa, zaowocowała propozycją objęcia stanowiska Królewskiego Wojownika Mórz.

Z powodu lat spędzonych w niewoli, Hancock czuła nienawiść do prawie wszystkich mężczyzn, których uważała za samolubnych i aroganckich. Gdy jednak spotkała Monkey D Luffy'ego, poruszona jego bezinteresownością, zakochała się w nim.

hancock1.jpg

Hancock uważana jest za najpiękniejszą kobietę na świecie. W porównaniu do swoich sióstr posiada proporcjonalną sylwetkę. Jest bardzo wysoka i szczupła, posiada długie, czarne włosy sięgające aż do taili. Posiada wysokie czoło, czarne oczy z długimi rzęsami i bladą cerę.

Jak każda kobieta często zmienia swój stój. Kiedy poznajemy ją po raz pierwszy, miała na sobie czerwoną bluzkę z głębokim dekoltem i luźną spódnicę upiętą z jednego płata tkaniny, która eksponowała jej długie nogi na czerwonych wysokich obcasach. Na plecach nosiła białą pelerynę.

Na plecach posiada, tak samo jak jej siostry, wypalony znak niewolnika Niebiańskich Smoków. Jest bardzo wyczulana na jego punkcie i każdy kto zobaczy ten symbol, zostaje zamieniony w kamień, aby tajemnica nie wyszła na jaw. Dlatego wraz z siostrami wymyśliła kłamstwo, że na plecach posiadają pary oczu gorgony, których klątwa zmienia w kamień wszystkich, którzy na nie spojrzą.

❦ Diabelski owoc

Hancock włada mocą diabelskiego owocu typu paramecia - Roz-rozkochowocu, który pozwala zmieniać wszystkie pożądające jej osoby, bez względu na płeć, w kamienne posągi.

Ataki z których korzysta w walce:

  • Roz-rozkochujący Promień - najbardziej charakterystyczny atak Hancock, w którym układa palce w kształt serca i wystrzeliwuje z nich promienie. Każdy zauroczony urodą Hancock i trafiony promieniem, natychmiast zamienia się w kamienny posąg.
  • Zbudźcie Się - przesyła pocałunek, w kierunku osoby która wcześniej został zamieniona w kamień, dzięki czemu powraca ona do normalnego stanu.
  • Pistoletowy Całus - przykłada palec wskazujący do ust, tworząc pocisk w kształcie serca, po czym wystrzeliwuje go w swój cel, przyjmując pozę jakby strzelała z pistoletu.
hancock2.jpg

Jej ulubionym posiłkiem są dania przygotowane w huoguo - ognistym kociołku.

W SBSie w tomie 63 Oda narysował Boa Hancock jako dziecko.