perona

„Księżniczka Duchów” Perona była dowódczynią zombie zwierzęcych i zombie-niespodzianek oraz jedną z czterech potworów - dowódców w pirackiej załodze Thriller Bark. Dysponuje mocą diabelskiego owocu typu paramecia - Duch-duchowocu - który umożliwia jej tworzenie i kontrolowanie duchów.

Perona
perona.jpg
wiek: 25 lat
diabelski owoc: Duch-duchowoc
pochodzenie: West Blue
debiut: Rozdział 443
status: żyje
wzrost: 160 cm
urodziny: 7 czerwca
grupa krwi: XF

„Księżniczka Duchów” Perona była dowódczynią zombie zwierzęcych i zombie-niespodzianek oraz jedną z czterech potworów - dowódców w pirackiej załodze Thriller Bark. Dysponuje mocą diabelskiego owocu typu Paramecia - Duch-duchowocu - który umożliwia jej tworzenie i kontrolowanie duchów.

Została wysłana przez Bartholomewa Kumę na wyspę Jaktuciemno, będącą kryjówką Dracule Mihawka. Spędziła tam dwa lata, pomagając miedzy innymi w treningu Roronoa Zoro. Gdy dowiedziała się, że Gekko Moria żyje, opuściła wyspę aby dołączyć do swojego dawnego kapitana.

perona5.jpg

Perona jest niską młodą kobietą o charakterystycznych okrągłych oczach i długich różowych włosach, splecionych w wiele warkoczy. Nosi długą czarną sukienkę bez ramiączek z białymi falbankami, czerwone buty na wysokim obcasie i duży czarny cylinder ozdobiony białymi kwiatowymi. Na lewym ramieniu posiada różowy tatuaż nietoperza, a na nadgarstku nosi zegarek. Od dziecka nosi ze sobą charakterystyczny czerwony parasol w kształcie diabła, z którym się praktycznie nie rozstaje.

Przed przeskokiem w czasie włosy wiązała w dwa długie warkocze. Nosiła czerwoną koronę z czarnym krzyżem na górze, białą koszulkę z krótkim rękawem, która odsłaniała jej brzuch, rajstopy w czarno-białe paski, czerwoną spódniczkę i krótką czerwoną pelerynę.

perona1.jpg
23 lata
perona3.jpg
25 lat
perona4.jpg
25 lat

❦ Diabelski owoc

Perona włada mocą diabelskiego owocu typu Paramecia - Duch-duchowocu. Ataki z jakich korzysta w walce:

  • Negative Hollow - Perona wysyła w kierunku przeciwnika duchy, które po przeniknięciu przez cel napełniają go smutkiem i zwątpieniem. Osoba przepełniona w ten sposób negatywnymi emocjami staje się przez pewien czas kompletnie bezbronna. Technika ta jest bezużyteczna przeciwko przeciwnikom, którzy z natury są pesymistami pełnymi negatywnej oceny rzeczywistości.
  • Mini-hollow - Perona tworzy niewielkie duchy wielkości dłoni, które posiadają formę fizyczną i mogą przyczepiać się do dowolnych obiektów.
  • Ghost Wrap - po stworzeniu duchów za pomocą ataku Mini-hollow, wykonując pstryknięcie palcami, Perona może spowodować ich niewielką, ale niezwykle silną eksplozję.
  • Super-hollow - Perona tworzy olbrzymiego ducha, który atakuje i przyczepia się do przeciwnika gryząc go.
  • Kamikaze Wrap - po stworzeniu ducha za pomocą ataku Super-hollow, wykonując pstryknięcie palcami, Perona może spowodować olbrzymią eksplozję.
perona2.jpg

Jej ulubionym jedzeniem są kanapki przygotowane w bułkach typu bajgiel i gorąca czekolada.

W SBSie w tomie 66 Oda narysował Peronę jako dziecko.