kuzan

Kuzan, znany również jako Niebieski Bażant (jap. „Aokiji”), był jednym z trzech admirałów marynarki. Został nominowany przez Sengoku na pozycję nowego admirała floty, przegrał jednak walkę o nią z Czerwonym Psem i zrezygnował ze służby w marynarce. Obecnie związany jest z piracką załogą Czarnobrodego.

Kuzan
kuzan.jpg
wiek: 49 lat
diabelski owoc: Zim-zimnowocu
pochodzenie: South Blue
debiut: Rozdział 303
status: żyje
wzrost: 298 cm
urodziny: 21 września
grupa krwi: F

Kuzan, znany również jako Niebieski Bażant (jap. „Aokiji”), był jednym z trzech admirałów marynarki. Został nominowany przez Sengoku na stanowisko nowego admirała floty, przegrał jednak walkę o nią z Czerwonym Psem i zrezygnował ze służby w marynarce.

Obecnie związany jest z piracką załogą Czarnobrodego.

kuzan2.jpg

Kuzan jest niezwykle wysokim i szczupłym mężczyzną. Posiada czarne, kręcone włosy, które rozchodzą się po bokach i opaloną skórę. Na twarzy posiada lekki zarost, który zapuścił w trakcie przeskoku w czasie, a także używa swoich zielonych, okrągłych okularów przeciwsłonecznych. Nosi ciemnoniebieską chustę, która zakrywa większość jego włosów, białą koszulę z wyraźnym dekoltem i czarne spodnie. Na plecach nosi rozpięty ciemny płaszcz sięgający za kolana. a także czarne kowbojskie buty. Często podróżuje z plecakiem, w którym przenosi wszystkie swoje rzeczy.

Po przeskoku w czasie, na szyi i prawej ręce Kuzana pojawia się dużą blizna - jest to efekt jego przegranej walki z Czerwonym Psem. Stracił również część swojej lewej nogi, którą zastępuje lodową protezą, dzięki mocy swojego diabelskiego owocu.

kuzan1.jpg

Kuzan jako admirał marynarki nosił białe spodnie i kamizelkę, a pod nią ciemnoniebieską koszulę i żółty krawat. Na czole nosił zieloną maskę na oczy, używaną do snu.

W retrospekcjach Kuzan pojawia się nosząc na głowie ciemnoniebieską chustę z białym symbolem marynarki i czarne, okrągłe okulary. Nosił również niebieskofioletowy płaszcz z symbolami marynarki w przodu i z tyłu.

❦ Diabelski owoc

Kuzan włada mocą diabelskiego owocu typu logia - Zim-zimnowocu - który daje mu kontrolę nad lodem. Dzięki niemu jest w stanie tworzyć różne bronie, takie jak miecze i włócznie, które wykorzystuje w walce.

Ataki z których korzysta w walce:

  • Ice Age (epoka lodowcowa) - atak może być wykorzystany jedynie w pobliżu oceanów lub dużych zbiorników wodnych. Kuzan przez kontakt z wodą jest w stanie zamrozić ją w jednej chwili na olbrzymiej przestrzeni. Dodatkowo zamrożeniu ulegają wszystkie obiekty znajdujące się w tym czasie w wodzie.
  • Ice Saber -
  • Ice Block Partisan (lodowy trójząb) - wyrzuca w przeciwnika serię lodowych włóczni
  • Ice Time - całkowicie zamraża ciało swojego przeciwnika tworząc z niego lodową statuę.
  • Ice Ball - zamraża przeciwnika z dystansu w olbrzymiej lodowej kuli. Po raz pierwszy użył tej techniki przeciwko Białobrodemu, podczas wojny na szczycie, ale atak nie powiódł się, ponieważ Białobrody wygenerował wokół siebie wstrząsy, powodując pęknięcie lodu, zanim został całkowicie zamrożony.
  • Ice Block Pheasant Beak (morderczy dziób bażanta) -
kuzan3.jpg

W jednym z wydań SBS, Oda narysował Kuzana jako dziecko.

Dzień jego urodzin to 21 września.