sakazuki

Sakazuki, znany również jako Czerwony Pies (jap. „Akainu”), jest obecnie admirałem floty i głównym dowódcą w marynarce wojennej. Wcześniej był jednym z trzech admirałów, a awans na wyższy stopień uzyskał po zwycięskim, wielodniowym pojedynku z Niebieskim Bażantem na wyspie Punk Hazard.

Sakazuki
sakazuki.jpg
wiek: 55 lat
diabelski owoc: Mag-magmowoc
pochodzenie: North Blue
debiut: Rozdział 397
status: żyje
wzrost: 306 cm
urodziny: 16 sierpnia
grupa krwi: F

Sakazuki, znany również jako Czerwony Pies (jap. „Akainu”), jest obecnie admirałem floty i głównym dowódcą w marynarce wojennej. Wcześniej był jednym z trzech admirałów, a awans na wyższy stopień uzyskał po zwycięskim, wielodniowym pojedynku z Niebieskim Bażantem na wyspie Punk Hazard. Włada mocą diabelskiego owocu typu logia - Mag-magmowocu - który daje mu kontrolę nad magmą.

Znany ze swoich okrutnych i bezkompromisowych metod, Sakazuki jest zaciekłym zwolennikiem absolutnej sprawiedliwości. Brał czynny udział w wojnie z Białobrodym w Marineford, gdzie między innymi oszukał Squardo, zniszczył Moby Dicka i zabił Portgas D. Ace'a.

Sakazuki jest bardzo wysokim i mocno umięśnionym mężczyzną. Posiada kwadratową twarz o bardzo wyraźnych rysach, brązowe oczy i krótkie czarne włosy.

Przeszłość

Do marynarki Sakazuki przyłączył się w wieku 23 lat, wraz z Borsalino i ze względu na swoje umiejętności, od początku obaj uważani byli za „potwory”. W pewnym etapie uzyskał awans na stopień wiceadmirała. Brał udział w incydencie na wyspie Ohara, gdzie był jednym z pięciu wiceadmirałów prowadzących atak Buster Call. Wydał rozkaz zniszczenia statku ewakuującego bezbronnych cywili, w obawie przed ucieczką naukowców, którzy mogli zakraść się na pokład.

Marineford

Troje admirałów, w tym Sakazuki, w trakcie wojny odpowiedzialnych było za bronienie platformy egzekucyjnej z Portgas D. Acem, pod którą się znajdowali.