nefertari_vivi

Nefertari Vivi jest księżniczką królestwa Alabasty. Jej rodzicami byli Nefertari Cobra i Nefertari Titi, a jedną z tajemnic jej rodziny jest przynależność do Ródu „D”. Próbowała zinfiltrować przestępczą organizację Baroque Works, działając jako agentka polowa pod pseudonimem Miss Wednesday. Po tym jak została zdemaskowana, dołączyła do pirackiej załogi Słomkowego Kapelusza. Po ocaleniu swojego kraju i pokonaniu Crocodile'a, postanowiła pozostać w Alabaście, jednak wciąż jest uważana przez Słomkowych, za jedną z nich.

Nefertari Vivi
vivi.jpg
wiek: 18 lat
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 103
status: żyje
wzrost: 169 cm
urodziny: 2 luty
grupa krwi: F

Nefertari Vivi jest księżniczką królestwa Alabasty. Jej rodzicami byli Nefertari Cobra i Nefertari Titi, a jedną z tajemnic jej rodziny jest przynależność do Ródu „D”.

Próbowała zinfiltrować przestępczą organizację Baroque Works, działając jako agentka polowa pod pseudonimem Miss Wednesday. Po tym jak została zdemaskowana, dołączyła do pirackiej załogi Słomkowego Kapelusza. Po ocaleniu swojego kraju i pokonaniu Crocodile'a, postanowiła pozostać w Alabaście, jednak wciąż jest uważana przez Słomkowych, za jedną z nich.

W dzieciństwie należała do bandy pus-pustyni, grupy przyjaciół której przewodził Kohza, a Vivi była jego zastępczynią.

W wyniku wydarzeń, które miały miejsce w trakcie ostatniego Reverie, Vivi musiała uciekać i obecnie ukrywa się przed Globalnym Rządem.

Vivi jest młodą kobietą, z długimi, jasnoniebieskimi włosami, które często wiąże w kucyk. Jest również bardzo szczupła.

  • Pavi String Slasher -
  • Pavi String Slasher Runback -

Jej ulubiona liczba to 5,5.

Jej ulubiony kolor to biały (i srebrny).

Zwierzęciem, które najbardziej przypomina jest gołąb.

Jej ulubione danie to pudding z curry, a najbardziej nie lubi suszonej kałamarnicy.

Gdy Oda po raz pierwszy przedstawił w historii Vivi jako agentkę Baroque Works, nie miał co do niej konkretnych planów. Ale gdy narysował ją z rozpuszczonymi włosami, stwierdził że wygląda jak księżniczka. Wtedy pomyślał, co by było gdyby była księżniczką Alabasty. I w ten sposób dalej rozwinął ten wątek. Z tego powodu, w mandze, Vivi początkowo rysowana była w nieco inny sposób - wyglądała na nieco starszą, a rysy jej twarzy były bardziej kanciaste.