piracka_zaloga_bialobrodego

Piracka załoga Białobrodego
Status załogi: Rozwiązana
whitebeardflag.jpg

Piracka załoga Białobrodego była jedną z najsilniejszych załóg na świecie, a jej kapitan - Białobrody - był jednym z nielicznych piratów, który mógł się równać z Gol D. Rogerem. Byli również bardzo liczebną załogą, dlatego obowiązywał u nich podział na oddziały. Załoga posiadała wiele podległych sobie pirackich załóg działających w Nowym Świecie, co pozwalało im funkcjonować jako ogromna piracka flota.

Po śmierci Białobrodego i Ace'a, pozostali członkowie załogi zaangażowali się w wojnę z piracką załogą Czarnobrodego, która skończyła się ich całkowitą porażką. W rezultacie załoga straciła większość swoich wpływów i terytoriów, co doprowadziło do jej rozpadu.

Po przeskoku w czasie, pozostali przy życiu członkowie załogi, są ścigani przez Edwarda Weevila i jego matkę Miss Bakkin, którzy ogłosili się jego synem i kochanką, z zamiarem zdobycia ewentualnego spadku pozostawionego przez Białobrodego.

Ich flaga przedstawia tradycyjną ludzką czaszkę z długimi, białymi wąsami, na tle prosto skrzyżowanych kości.

W pirackiej załodze Białobrodego obowiązywał podział na oddziały. Dzięki takiemu rozwiązaniu poszczególni członkowie załogi podlegali pod swoich dowódców, zamiast bezpośrednio pod kapitana.

Wszyscy dowódcy, bez znaczenia który oddział reprezentowali, byli sobie równi w randze, a numer oddziału nie odzwierciedlał ich siły.

Kapitan

Dowódcy dywizji

marco.jpg
Dowódca 1 oddziału
ace.jpg
Dowódca 2 oddziału
jozu.jpg
Dowódca 3 oddziału
thatch.jpg
Dowódca 4 oddziału
vista.jpg
Dowódca 5 oddziału
blameco.jpg
Dowódca 6 oddziału
rakuyo.jpg
Dowódca 7 oddziału
namur.jpg
Dowódca 8 oddziału
blenheim.jpg
Dowódca 9 oddziału
curiel.jpg
Dowódca 10 oddziału
kingdew.jpg
Dowódca 11 oddziału
haruta.jpg
Dowódca 12 oddziału
atmosmini.jpg
Dowódca 13 oddziału
jirumini.jpg
Dowódca 14 oddziału
fossamini.jpg
Dowódca 15 oddziału
izomini.jpg
Dowódca 16 oddziału

Dawni członkowie załogi

czarnobrody.jpg
Członek 2 oddziału
odenmini.jpg
Dowódca 2 oddziału
Postać: Przydomek: Funkcja: Nagroda: Pochodzenie: Status: Płeć:

oldwhitebeardflag.jpg Początkowo flaga pirackiej załogi Białobrodego wyglądała nieco inaczej. Posiadała w tle znak w kształcie równoramiennego krzyża, z ramionami zagiętymi pod kątem prostym. Znak ten, z raczej oczywistych powodów, w różnych regionach świata kojarzony jest bardzo negatywnie. Z tego powodu w 2006 roku Oda został ostrzeżony, że nie będzie możliwe wykorzystanie tego symbolu w anime, a niedługo później musiał go zmienić również w mandze.