piracka_zaloga_bialobrodego

Status załogi: Rozwiązana
whitebeardflag.jpg

Piracka załoga Białobrodego była jedną z najsilniejszych załóg na świecie, a jej kapitan - Białobrody - był jednym z nielicznych piratów, który mógł się równać z Gol D. Rogerem. Byli również bardzo liczebną załogą, dlatego obowiązywał u nich podział na dywizje. Załoga posiadała wiele podległych sobie pirackich załóg działających w Nowym Świecie, co pozwalało im funkcjonować jako ogromna piracka flota.

Po śmierci Białobrodego i Ace'a, pozostali członkowie załogi zaangażowali się w wojnę z piracką załogą Czarnobrodego, która skończyła się ich całkowitą porażką. W rezultacie załoga straciła większość swoich wpływów i terytoriów, co doprowadziło do jej rozpadu.

Po przeskoku w czasie, pozostali przy życiu członkowie załogi, są ścigani przez Edwarda Weevila i jego matkę Miss Bakkin, którzy ogłosili się jego synem i kochanką, w celu zdobycia ewentualnego spadku pozostawionego przez Białobrodego.

Ich flaga przedstawia tradycyjną ludzką czaszkę z długimi, białymi wąsami, na tle prosto skrzyżowanych kości.

W pirackiej załodze Białobrodego obowiązywał podział na dywizje. Dzięki takiemu rozwiązaniu poszczególni członkowie załogi podlegali pod swoich dowódców dywizji, zamiast bezpośrednio pod kapitana.

Wszyscy dowódcy, bez znaczenia którą dywizje reprezentowali, byli sobie równi w randze, a numer dywizji nie odzwierciedlał ich siły.

Kapitan:

Białobrody
Kapitan 💀

Dowódcy dywizji:

Marco
Dowódca 1 oddziału
Portgas D. Ace
Dowódca 2 dywizji 💀
Jozu
Dowódca 3 dywizji
Thatch
Dowódca 4 dywizji 💀
Vista
Dowódca 5 dywizji
Blamenco
Dowódca 6 dywizji
Rakuyou
Dowódca 7 dywizji
Namur
Dowódca 8 dywizji
Blenheim
Dowódca 9 dywizji
Curiel
Dowódca 10 dywizji
Kingdew
Dowódca 11 dywizji
Haruta
Dowódca 12 dywizji
Atmos
Dowódca 13 dywizji
Speed Jiru
Dowódca 14 dywizji
Fossa
Dowódca 15 dywizji
Izou
Dowódca 16 dywizji 💀

Dawni członkowie załogi:

Czarnobrody
Członek 2 dywizji 💨
Kozuki Oden
Dowódca 2 dywizji 💀