absalom

„Cmentarny” Absalom był dowódcą wszystkich zombie-żołnierzy i zombie-generałów na statku Thriller Bark. Posiadał moc diabelskiego owocu typu paramecia - Znik-znikowocu - dzięki któremu mógł stawać się niewidzialny.

Absalom
absalom.jpg
wiek: 36 lat
diabelski owoc: Znik-znikowoc
pochodzenie: West Blue
debiut: Rozdział 444
status: nie żyje
wzrost: 195 cm
urodziny: 30 grudnia
grupa krwi: F

„Cmentarny” Absalom był dowódcą wszystkich zombie-żołnierzy i zombie-generałów na statku Thriller Bark. Posiadał moc diabelskiego owocu typu Paramecia - Znik-znikowocu - dzięki któremu mógł stawać się niewidzialny.

W trakcie dwuletniego przeskoku w czasie został reporterem pod pseudonimem Absa. W pewnym momencie historii, został schwytany i zabity przez piracką załogę Czarnobrodego, a moc jego diabelskiego owocu trafiła do ​​Shiryuu.

Absalom, gdy nie jest niewidzialny, nosi długi, sięgający kostek, czarny płaszcz z wysokim kołnierzem. Dodatkowo ubrany jest w białą koszulę, niebieskie spodnie i czarne buty, a na głowie nosi dużą, białą czapkę z niebieskim symbolem w kształcie krzyża. Posiada długie blond włosy.

Ciało Absaloma jest kombinacją zszytych ze sobą, różnych fragmentów ciał zwierząt. Jego twarz połączona jest z paszczą lwa. Jego skóra pochodzi od słonia, a mięśnie są mieszanką niedźwiedzich i gorylich. Wszystkie te przeszczepy sprawiają, że jego ciało waży około 300 kg, a zabiegi przeszczepów przeprowadził na nim doktor Hogback.

Dzięki licznym przeszczepom i zabiegom doktora Hogbacka, Absalom uzyskał ciało, która posiadało nadludzką wytrzymałość i siłę fizyczną.

❦ Diabelski owoc

Absalom władał mocą diabelskiego owocu typu Paramecia - Znik-znikowocu, który czynił go niewidzialnym człowiekiem. Ponadto potrafił uczynić niewidzialnym wszystko, czego się dotknął. Dlatego na obu rękach nosił zamontowane bazooki, które były niewidoczne dla przeciwnika.

Jego urodziny wypadają 30 grudnia.

W jednym z SBS, Oda przedstawił Absaloma jako dziecko.

Jego ulubionym daniem była pieczona zebra.