bellamy

„Hiena” Bellamy był kapitanem pirackiej załogi Bellamy'ego i byłym członkiem w załodze Donquixota. Po wydarzeniach na Dressrosie porzucił piractwo i został farbiarzem.

Bellamy
bellamy.jpg
wiek: 27 lat
diabelski owoc: Spręż-sprężynowoc
nagroda: ฿ 195.000.000
pochodzenie: North Blue
debiut: Rozdział 222
status: żyje

„Hiena” Bellamy był kapitanem pirackiej załogi Bellamy'ego i byłym członkiem w załodze Donquixote'a. Po wydarzeniach na Dressrosie porzucił piractwo i został farbiarzem.

Początkowo posiadał list gończy na ฿ 55.000.000 i znany był jako „Wielki Świeżak”, natomiast po przeskoku w czasie nagroda za jego głowę wzrosła do ฿ 195.000.000. Dysponuje mocą diabelskiego owocu - Spręż-sprężynowocu.

bellamy1.jpg

Bellamy jest wysokim mężczyzną o krótkich blond włosach. Początkowo nosił białe spodnie, zieloną piracką szarfę i różowy podkoszulek. Nosił też wielki niebieski płaszcz, który często spadał, gdy korzystał z mocy swojego diabelskiego owocu. Nad prawym okiem posiada bliznę, a na ramionach ma tatuaże przypominające oczy. Jego znakiem rozpoznawczym, jest wystawiony w obsceniczny sposób język.

Po przeskoku w czasie wyraźnie urósł. Zaczął nosić czarne okulary przeciwsłoneczne, rozpiętą koszulę, a na jego twarzy, po obu stronach, pojawiły się dwie kolejne blizny. Na klatce piersiowej posiada wytatuowany symbol załogi Donquixote'a.

Diabelski owoc

Bellamy zjadł diabelski owoc typu paramecia - Spręż-sprężynowoc - który umożliwia mu zmienianie różnych części ciała w sprężyny. Dzięki temu może skakać bardzo wysoko i odbijać się od obiektów z dużą siłą i prędkością. W ten sposób może się poruszać na tyle szybko, że często znika swoim przeciwnikom z pola widzenia.

Techniki z których korzysta w trakcie walki:

  • Spring Snipe -
  • Spring Hopper -