ludzie

Ludzie są najbardziej dominującą rasą w świecie One Piece. Większość wysp zamieszkana jest głównie przez ludzi, którzy są lepiej zorganizowani i znacznie przewyższają liczebnie inne rasy. Dotyczy to nawet Grand Line, gdzie zamieszkują rasy znacznie silniejsze od człowieka, takie jak Ryboludzie. czy Olbrzymy.

Z cech zewnętrznych ludzi, przede wszystkim należy wymienić ich wzrost, który jest niezwykle zróżnicowany. Zakres ten sięga od osób o „normalnym” wzroście, aż do ludzi o bardzo wysokim wzroście sięgającym ponad 6 metrów, takich jak Jerry, Kaidou, czy Gekko Moria. Ekstremalnym przypadkiem jest Charlotte Linlin, która mierzy 8,80 metra, jest to jednak zdecydowanie mniej od Olbrzymów, u których najniższy wzrost zaczyna się od 12 metrów.

Wielu ludzi posiada unikalne cechy, jak na przykład bardzo długi nos, który posiadają Usopp i Kaku. Niektórzy wyglądem przypominają małpy, jak na przykład Masira i Shoujou. Można też spotkać u nich cechy typowe dla demonów, jak rogi, blada skóra, czy ostro zakończone zęby (takie jak u Gekko Morii, czy Magellana).