plom-plomieniowoc

Płom-płomieniowoc jest diabelskim owocem typu Logia, który pozwala na tworzenie, kontrolowanie i przemianę w ogień, czyniąc z władającego Człowieka-ogień. Pierwotnie został zjedzony przez Portgas D. Ace'a, a dwa lata po jego śmierci moce owocu przejął Sabo.

Płom-płomieniowoc
Mera Mera no Mi
merameranomi.jpg
typ: Logia
władający: Portgas D. Ace
Sabo
debiut: Rozdział 158

Płom-płomieniowoc jest diabelskim owocem typu Logia, który pozwala na tworzenie, kontrolowanie i przemianę w ogień, czyniąc z władającego Człowieka-Ogień. Pierwotnie został zjedzony przez Portgas D. Ace'a, a dwa lata po jego śmierci moce owocu przejął Sabo.

Meramera to w języku japońskim onomatopeja, która naśladuję dźwięk płonącego ognia.

Płom-płomieniowoc jest okrągłym, pomarańczowym owocem. Składa się on z wielu kawałków, z których każdy ma kształt płomienia i posiada zakręcony wzorek w środku. Łodyga owocu również jest zakręcona z jednej strony, w sposób charakterystyczny dla wielu innych diabelskich owoców.

Owoc ten, podobnie jak inne owoce typu Logia, pozwala użytkownikowi na stanie się jednym z elementów natury, którym jest ogień. Dzięki niemu, jest w stanie wyprowadzać potężne ataki oparte na tym niszczycielskim żywiole.