sabo

„Cesarz Płomieni” Sabo jest szefem sztabu w Armii Rewolucjonistów i drugą osobą w organizacji, zaraz po jej przywódcy, Monkey D. Dragonie. Łączy go braterska więź z Monkey D. Luffy'm i nieżyjącym już Portgas D. Ace'm.

Sabo
sabo.jpg
wiek: 22 lata
diabelski owoc: Płom-płomieniowoc
nagroda: ฿ 602,000,000
pochodzenie: East Blue
debiut: Rozdział 583
status: żyje
wzrost: 187 cm
urodziny: 20 marca

„Cesarz Płomieni” Sabo jest szefem sztabu w Armii Rewolucjonistów i drugą osobą w organizacji, zaraz po jej przywódcy, Monkey D. Dragonie. Łączy go braterska więź z Monkey D. Luffy'm i nieżyjącym już Portgas D. Ace'm.

Urodził się w arystokratycznej rodzinie, jako syn Outlooka III i Didit. W wieku 10 lat, uciekł z domu, pragnąc zostać piratem, zwiedzić cały świat i napisać o tym książkę. Zamieszkał w Gray Terminalu, gdzie poznał Ace'a i Luffy'ego. Kilka miesięcy później, by uwolnić się od swojej rodziny, wypłyną w morze, jednak jego statek został zniszczony przez jednego z Niebiańskich Smoków - Świętego Jalmacka. Ciężko ranny, został uratowany przez Monkey D. Dragona, utracił jednak pamięć, a swoje życie poświęcił służbie Armii Rewolucjonistów. Dziesięć lat później, jego wspomnienia powróciły, gdy dowiedział się o śmierci Portgas D. Ace'a. Ponownie spotkał się z Luffy'm na Dressrosie, gdzie zdobył moce diabelskiego owocu Ace'a - Płom-płomieniowocu.

sabo1.jpg

Sabo jest mistrzem Pięści Smoczych Szponów, stylu walki w którym korzysta ze swoich palców, ułożonych w charakterystyczny sposób, tak że przypominają pazury smoka. Aby wzmocnić siłę swoich ataków wykorzystuje Dominację Koloru Zbrojmistrza.

Ataki z których korzysta w walce:

  • Smoczy Pazur - Sabo atakuje przeciwnika palcami ułożonymi w kształcie trzech pazurów. Wzmocniony za pomoc Dominacji z łatwością może zniszczyć pancerz przeciwnika. Po raz pierwszy skorzystał z tego ataku przeciwko Burgessowi w trakcie turnieju w Koloseum Korridy, niszcząc jego naramiennik.
  • Smoczy Dech - atak w którym przykłada zaciśnięte pięści do gruntu, wzmacnia je za pomocą Dominacji Koloru Zbrojmistrza, a następnie przyciska je do podłoża wywołując przy tym olbrzymie uderzenie. Według Sabo wszystko na świecie posiada swój rdzeń, dlatego podstawą tego ataku jest odpowiednie nakierowanie jego siły. Po raz pierwszy skorzystał z tej techniki do zniszczenia areny w Koloseum Korridy.

❦ Diabelski owoc

Sabo zjadł diabelski owoc typu logia - Płom-płomieniowoc, przejmując przy tym techniki stosowane przez Ace'a:

  • Ognista Pięść - najbardziej charakterystyczny atak Ace'a. Podobnie jak on zmienia swoją rękę w płomienie i ruchem podobnym do uderzenia pięścią, uwalnia potężną kolumnę ognia.

Dodatkowo połączył techniki wykorzystywane w stylu Pięści Smoczych Szponów, z mocą diabelskiego owocu nazywając nowy styl walki Płonącą Pięścią Smoczych Szponów.

Ataki z których korzysta z wykorzystaniem nowego stylu walki:

  • Płomień Króla Smoków - Sabo układa swoje palce podobnie jak w technice Smoczy Pazur, wzmacnia je za pomocą Dominacji Koloru Zbrojmistrza, po czym pokrywa dłoń płomieniami dzięki mocy diabelskiego owocu. Uderza przeciwnika chwytając go za pomocą pazurów i obraca wywołując ognisty wir. Atak ten powoduje zarówno obrażenia fizyczne, jak i od poparzeń.

氣 Dominacja

Sabo doskonale opanował Dominację Koloru Zbrojmistrza, która stała się podstawą większości jego technik. Posiada również zdolność korzystania z Dominacji Koloru Obserwatora.

Jego urodziny wypadają 20 marca.