jesus_burgess

„Champion” Jesus Burgess jest sternikiem w pirackiej załodze Czarnobrodego. Jest też jednym z dziesięciu kapitanów-gigantów i dowódcą pierwszego statku. W trakcie turnieju w Koloseum Korridy na Dressrosie, wystąpił w masce i pod pseudonimem Pan Store, chcąc zdobyć Płom-płomieniowoc.

Jesus Burgess
jesus.jpg
wiek: 29 lat
diabelski owoc: Sił-siłowoc
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 222
status: żyje
wzrost: 355 cm
urodziny: 25 grudnia
grupa krwi: F

„Champion” Jesus Burgess jest sternikiem w pirackiej załodze Czarnobrodego. Jest też jednym z dziesięciu kapitanów-gigantów i dowódcą pierwszego statku.

W trakcie turnieju w Koloseum Korridy na Dressrosie, wystąpił w masce i pod pseudonimem Pan Store, chcąc zdobyć Płom-płomieniowoc. Po wygraniu walki w bloku A, wyjawił swoją prawdziwą tożsamość, przegrał jednak z Sabo, który zjadł owoc w trakcie rundy finałowej.

Burgess posiada niesamowitą siłę fizyczną.

Ataki z których korzysta w walce:

  • Łokciowa Fala Uderzeniowa -
  • Niezatapialny Galleon Lariat -


❦ Diabelski owoc

Na pewnym etapie historii, po wydarzeniach na Dressrosie, Burgess zjadł diabelski owoc typu paramecia - Sił-siłowoc. Moc owocu sprawiła, że jego siła fizyczna wzrosła do jeszcze wyższego poziomu, umożliwiając mu podniesienie w łatwością nawet całej góry.

Jego ulubionym jedzeniem są wszystkie dania zawierające proteiny.

Nagroda na jego pierwszym liście gończym, wynosiła ฿ 20,000,000 i była najniższą z wszystkich pięciu oryginalnych członków załogi Czarnobrodego. Jego obecna nagroda pozostaje nieznana.