wapol

„Cynowa Blacha” Wapol jest dawnym władcą królestwa na wyspie Drum, gdzie sprawował rządy tyrana. Po tym jak jego kraj został zaatakowany przez piracką załogę Czarnobrodego, uciekł z wyspy i zajął się piractwem, jako kapitan załogi Cynowych Blachuliganów. Gdy ponownie próbował odzyskać porzuconą władze, został pokonany przez Monkey D. Luffy'ego i trafił na nieznaną wyspę, gdzie wiódł ubogie życie. Pewnego dnia udało mu się wynaleźć Wapometal - nowy, rewolucyjny stop, dzięki czemu stworzył własną korporacje i staną na jej czele.

Wapol
wapol.jpg
wiek: 29 lat
diabelski owoc: Chap-chapowoc
pochodzenie: Grand Line
debiut: Rozdział 131
status: żyje
wzrost: 207 cm
urodziny: 9 sierpnia
grupa krwi: X

„Cynowa Blacha” Wapol jest dawnym władcą królestwa na wyspie Drum, gdzie sprawował rządy tyrana. Po tym jak jego kraj został zaatakowany przez piracką załogę Czarnobrodego, uciekł z wyspy i zajął się piractwem, jako kapitan załogi Cynowych Blachuliganów. Gdy ponownie próbował odzyskać porzuconą władze, został pokonany przez Monkey D. Luffy'ego i trafił na nieznaną wyspę, gdzie wiódł ubogie życie. Pewnego dnia udało mu się wynaleźć Wapometal - nowy, rewolucyjny stop, dzięki czemu stworzył własną korporacje i staną na jej czele. Ożenił się z Miss Universe - Kinderellą, a jego imię stało się na tyle znane, że światowa arystokracja oficjalnie uznała go za władcę nowopowstałego królestwa Black Drum.

W trakcie ostatniego Reverie, był światkiem zamordowania Nefertari Cobry przez Ima i Starszyznę Pięciu Gwiazd. Przerażony tym co zobaczył, uciekł i schronił się wraz z Vivi na latającym statku Morgansa.

❦ Diabelski owoc

Wapol włada mocą diabelskiego owocu typu Paramecia - Chap-chapowocu.

Ataki z których korzysta w walce:

  • Chap-chapowa Fabryka -
  • Chap-chapower: Wapol House -
  • Slim-up Wapol -
  • Chap-chapower: Językanonada -

Jego ulubionym daniem jest pieczony dom (dobrze przypalony).